Pastoviai kas valandą oki pirmadienio (X.21)  RUOŠIAMAS PROJEKTAS
Lietuvos Respublikos Prezidentui,
Seimui, Vyriausybei, visoms Teisėsaugos institucijoms
 ir Žydų bendruomenei, ...

iš Jonavos keliautojo-kraštotyrininko
Vytenio Aleksandraičio

Atvira informacija-studija

dėl Lietuvoje gyvenančių tautų dezinformavimo-ATMINTIES trynimo bei  supriešinimo aspektų

    Pranešu, kad ir toliau prieš visą pasaulį iki šiolei šmeižiamos: Lietuva, Vokietija ir NATO pajėgos Lietuvoje, nes dėl  "NATO tanko" Kauno žydų kapinėse dezinformacija-falsifikacija dar nepanaikinta labiausiai skaitomose 2-juose Izraelio ir viename Rusijos tinklalapyje.
    
Lygai tokią pačią apšmeižimo dezinformaciją su klastingiausių falsifikacijų komplektu Jonavoje 2017 m. Vasario 16-tosios šventės išvakarėse teko man operatyviai demaskuoti, dėl kurio tada rašiau Prezidentei, Vyriausybei ir visoms Teisėsaugos institucijoms. Ar šis antras Vokietijos karių Lietuvoje paniekinimas; išvakarėse prieš Gynybos ministrės Annegret Kramp-Karerebauer vizitą Lietuvoje, negali būt skirtas santykiams tarp tautų bloginti ir ...? Be to, labai neaiški ir visai nesuprantama pozicija socialiniame tinkle Facebook  Jono Noreikos (Generolo Vėtros) anūkės Silvijos Foti, Togo Respublikos Garbės konsulo Grant Gochin-o, garbaus rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus sūnaus Sergejaus ir Arkadijaus Vinokuro, nes labai panašu, kad gali būt jiems irgi taikomos kažkokios dezinformavimo priemonės. Apie tai detaliau žemiau pateiksiu.

     Kadangi abi šios NATO pajėgų apšmeižimo dezinformacijos  to paties - identiško tinklaraščio braižo vėl kartojasi, todėl šią studiją praplečiu iki seniausių istorinių-politologinių pastebėjimų iki šokiruojančiai garsių pasaulyje asmenų nužudymų; dar Lietuvai nežinomų, ypač nežinomo Lietuvos Nepriklausomybės gelbėtojo, paaukojusio savo gyvybę panašiai, kai Jonas Noreika paaukojo, už ką net viso pasaulio žydai turi jam AČIŪ sakyti už jų gelbėjimo politikoje pasiaukojimą. Šią analitiką teikiu pagal H o l i s t i n į (visuminį) principą, minėtų reiškinių detales Sinerginiais ryšiais siedamas net su mitologiniais laikais bei NKVD-inių - KGB-inių sąmoningų žudymų įrodymais, apie ką Lietuvoje net nekalbama. Nekalbama ir dėl tikrosios Holokausto priežasties - nusikalstamo leninizmo. Jo nusikalstamumas dengiamas bolševikinėmis paminklų naikinimo tendencijomis; net neteisingai kaltinant prieškaryje kolaboravusius literatus, kurie buvo iš Vakarų Europos marksizmo idealais užsikrėtę ir nesugebėję iš anksto įžvelgti nusikalstamo leninizmo-stalinizmo. Tai už tai dabar juos reikia smerkti? Smerkti, ko pasaulis nematė ir, kad per vėlai atsipeikėjo prieš savo nenatūralias mirtis? Nenatūrali mirtis buvo ir pirmojo mūsų planetos kosmonauto Jurijaus Gagarino, kurią atskleidė Aleksejus Leonovas - jis jau praeitą savaitę palaidotas. Aš jam net du laiškus rašiau, bet ... Plačiau apie tai šios studijos pabaigoje pateikiu sensacingų duomenų kompleksą.

     Todėl toms istorinėms problemoms per sportinių-pažintinių kelionių patirtį primenu savo pomėgio kolegos: buvusio mūsų šalies Premjero Bronislovo LUBIO tapimą Sovietų Sąjungos čempionu, atlikus sportinį žygį graikų Hiperborėjos ir suomių Kalevalos mitologinės šalies centre prie Said (Švento) ežero nusifotografavus; tokio pat pavadinimo, kaip ir šalia Jonavos Šventosios upės pabaiga. Prie to pirmojo Said ežero 1922 m. buvo NKVD-inė ekspedicija, kurios patirtį perėmė Holokausto ideologų organizuota ekspedicija Tibete, bendravusi su Dalai Lama; buvusiu dar vaiku. Šioms sąsajoms šią 12-os temų per 50 psl. apimties studiją, su 145 nuorodomis-įrodymais  skiriu:

pamąstymui po Žydų genocido dienos paminėjimo:
Ar stabdysime dezinformacijų sklaidos
 ir T a u t ų ATMINTIES
 TRYNIMO
veiksmus?

 
   


(P.S.: Lietuvos centro: Jonavos dažnas paminėjimas
 išskirtas ruda spalva
)

 
                 
                   DĖSTYMO TURINYS
1. Prasidėjus masinėms žydų žudynėms, kokių veiksmų reikėjo imtis LLV administracijai?

2. Jono Noreikos - Generolo Vėtros divyriškumo pavyzdys   18 psl.
3. Keistos vandalizmo aplinkybės 24 psl.

4. ŽYDŲ GELBĖJIMO STRATEGIJA
: ar Izraelio kūrimasis nepakenkė savo tautiečių gelbėjimui? 25 psl.
5. Kodėl sovietmetyje nuslėptas Jonavos burmistro sušaudymas? 29 psl.
6. Žymiausias jon avietis iš geto į Sibirą 29 psl.
7. Ką darysime, kad nesikartotų? 30 psl.
8. Holokausto pagrindinė priežastis 30 psl.
9. Totalitarinių rėžimų okultistinės šaknys. 35 psl.
10. Paslaptongos mirtys 44 psl.
11. Šiandieną palaidotas  J.Gagarino nužudymo demaskuotojas
 47 psl.

 

 

 

 


GalIma PASIDIDINTI

ŠIĄ STUDIJĄ PASKIRKIME VARDAN DEMOKRATIJOS PYKČIUI-NEAPYKANTAI SUVALDYTI IR TIK SVEIKOJE BŪSENOJE APMĄSTYTI ŽMONIJOS DIDŽIAUSIOS NELAIMĖS PRIEŽASTIS -  KAD JOS NESIKARTOTŲ
 

 
   

 

    M i e l i e j i , pirmiausiai atkreipiu dėmesį dėl grubiausios dezinformacijos apie, neva, Kauno žydų kapinėse "NATO tanką, varčiusį antkapius".  Tai labai rimtas signalas dėl kurios reikia nedelsiant susirūpinti, nes ši dezinformacija skirta  mūsų planetos gyventojus nuteikti prieš Lietuvą ir Vokietiją; - nes šlykščiausias melas dar iki dabar nestabdomas. Negi mūsų šalies URM nieko neatliko dezinformacijai stabdyti? "Pasigrožėkite": ką Izraelio ir Rusijos valstybės visam pasauliui dar skleidžia:

 

    Per šiuos Izraelio valstybės agentūrų logotipus galite patekti į šios dezinformacijos falsifikato puslapius.

         Net vienas iš skaitomasių Rusijos "news2.ru" paplatino šį melą. Šios žiniasklaidos valdininkais yra Aleksandras Žitinskis ir Grigorijus Chazakinas, o informacija jame labai tendencinga.  

     Nuostabu, kad žemiau matoma viena Izraelio žiniasklaidos agentūra jau panaikino šią dezinformaciją. Bet labai gaila, kad nesimato atsiprašymo už skaitytojų suklaidinimą. Kad ta dezinformacija buvo - įrodo egzistuojantis adresas.

    Labai taikliai Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Žakas Gercas pabrėžė, kad normalus žmogus šitaip negalėjo padaryti. Bet, kaip matome, nenormalių asmenų falsifikatus platina labai normalios-populiarios žiniasklaidos priemonės.
    Dar reikšmingiau pasakė Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kuklianski, kad tekstas, lyg ne visai sveiko žmogaus parašytas ... ir paminėjo mūsų Prezidento bei Užsienio reikalų ministro viešnagę JAV. 

        Todėl į ponios Fainos pasakymą, kad "šiaip sau tokių dalykų nekas nedaro" - tai patvirtinti ir aš galiu, mes du laiškus buvusiai Prezidentei, Vyriausybei ir Teisėsaugai rašiau dėl analogiško Vasario 16-tosios progai  Jonavoje NATO kariškių apšmeižimo, dėl ko buvo susirūpinę Vokietijos kanclerė Angele Merkel,  JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Pentagonas. (Apie tai rašė tik DELFI.lt, ir gaila, kad keistai nebeliko straipsnio "Suklastota informacija iš Jonavos atkreipė Vokietijos ir Pentagono dėmesį" - kad tas straipsnis išimtas iš tinklalapio - pamatysite ČIA.)

      Kadangi prieš 50 metų buvau atlikęs karinę tarnybą, todėl kaip jonavietis atpažinau falsifikuotą melą ir operatyviai tą provokaciją,  per šventes Facebook-e man pavyko nukenksminti, kai 26-ių dezinformacijos pasidalinimų skaitytojams demaskavau pranešimų falsifikatus bei melą. Be to, tame mano Prezidentei prašyme ATKREIPTI DĖMESĮ Į DEZINFORMACINIŲ ATAKŲ GRĖSMĘ MŪSŲ ŠALIES SAUGUMUI, buvau pateikęs įrodymą, kad provokacijos ruošėjai žinojo Kauno Vyriausiojo policijos komisariato ir jam priklausančio Jonavos policijos komisariato tarnybinį pasiskirstymą, nes melagingo "nusikaltimo" pranešimo falsifikate buvo minima tyrėja Jurgita Kanonovienė, kuriai, beje, ir buvo paskirta tirti tą melagingą pranešimą. Apie tą "sutapimą" ji iš manęs ir sužinojo, kai po švenčių prasidėjo darbo diena. Tada visuomenei buvo pranešta, kad ta dezinformacija" kurpta "ižsienyje ne ES priklausančioje šalyje", bet to melagingo tinklalapio požymiai rodė, kad dezinformacija, greičiausiai, derinta Kauno Vyriausiojo policijos komisariate, kad parinkti tai dezinformacijai teisingą tyrėją.

     Primenu dabar tą prieš beveik 3-is metus NATO kariškių apšmeižimo bandymą tam, kad tai dezinformacijai sukurtas atskiras tinklalapis buvo; lygiai toks pats, kaip ir dabar "tankui kapinėse", kurie abu atlikti vienodu braižu ir abu turi panašų „wordpress“ internetinį adresą. Bendras abiejų braižas yra tas, kad abejos dezinformacijos buvo skirtos žymiems įvykiams, bet dezinformacija paruošta nemokšiškai, nenusimanant apie karinius ypatumus (jaučiasi moteriškas braižas), kurie iš kart beda į akis, kas nusimano apie karines pajėgas. Skirtumas tas, kad pastaroji dezinformacija žymiai tobulesnė, nes "žydų bendruomenės" melagingas tinklalapis kruopščiau paruoštas su žydų, neva "bendruomenės" daug visokios informacijos, nei prieš 3-is metus tinklalapis tik su viena "paauglės prievartavimo" tema ir tam tikslui sufalsifikuoti Kauno dienos, Bernardinų.lt ir Jonavos žinių tinklalapiai, kur pastarajam prievartaujamos merginos nuotrauka buvo, tikriausiai, pakišta, kaip  "mano autorystės", nes nurodytame Jonavos KKSC (Kūno kultūros ir sporto centro) Facebook-o profilyje, kuriame daug rašau, menine fotografija tik aš užsiiminėjau, bet, tik ne režisūriniu žanru. Todėl iš kart atpažinau falsifikatą. Vadinasi, kažkas iš falsifikatorių turėjo Jonavą šiek tiek pažinoti ir mane gerai žinoti, taip, kaip ir dabar Kauną puikiai žinoti, kad sufalsifikuoti žydų kapinių vaizdus. Todėl galėčiau net įtarti konkrečią asmenybę, labai visur bandančią reikštis ypatingai žydų politikos bei kituose keistuose klausimuose ir, tinklalapį su panašiu adresu disponavimu, ir net tinklalapių dizaine esant bendrumams, arba bandant tai ryškiai asmenybei įtarimo šešėlį mesti. Juk toms abejoms dezinformacijoms rengti galėjo būt įtraukta ir, gal, net ... grupė, nes disponuojama konfidenciali tarnybinė informacija abejose dezinformacijose. Kad jtą melą paskleisti, reikia minėtose žiniasklaidos Izraelio ir Rusijos tinkluose turėti pasitikėjimą, kad be patikrinimo skelbtų, lyg, pas vokiečius armijoje "nebūtų drausmės", ...

     Reik pažymėti, kad tada prieš 2 metus,  sugriuvus Vasario 16-tajai skirtai dezinformacijai, atrodo, buvo rengta ir Kovo 11-tajai "svarbi mirtis", kurią iš anksto  nuo vasario 23 d. (soviet. armijos įkūrimo dienos) iš Odesos (kur mokėsi tos kruvinosios Raudonosios armijos įkūrėjas Leibas Bronšteinas, persivadinęs į Levą Trockį) Facebook-e pranešė Simonas Kroydonas (Zagurskas), kad girdėjo kilerių pokalbį, skirtą "valdžios nuvertimui".


Galima PRASIPLĖSTI
 

  Po to jis pranešė, kad ta "svarbi mirtis" įvyko Lietuvos Tautininkų sąjungos Jonavos skyriaus atkūrėjo Giedriaus Valiūno NUŽUDYME, kuris sutapo su Ievos Strazdauskaitės nužudymu. Svarbiausia, kad abiejų lavonų paslėpimo metodai buvo panašūs ir slėpti abudu aviacijos paskirties kariniuose objektuose šalia Kėdainių karinio aerodromo teritorijoje ir Karmėlavos aerodromui priklausančio Radijo švyturio bei raketinės  bazės dizelinės-elktrinės-siurblinės teritorijoje. Tą karinę paskirtį aš nustačiau pagal kosmines nuotrauką, Karmėlavos aerodromo nusileidimo tako viduriu pravedęs ašinę liniją ir ją pratęsęs iki Didžiojo raisto gatvės Nr. 5 esančio objekto pastato PR kampe buvusios antenos,

matomos senose kosminėse nuotraukose, fotografuotose 2003-05-25, 2007-04-05, 2008-02-04, o fotografuotose 2010-01-16, 2011-08-06, 2015-06-12, 2016-05-03, maps.lt 2015-2016 m. m. ir 2009-2010 m. m. nuotraukose to bokšto - Radijo švyturio antenos nesimato - metalo vagys ją pridavė į metalo laužą. Detaliau visų minėtų fotografavimų nuotraukas galima pamatyti 75-76 psl. , o taip pat detalų to objekto aprašymo 26-ių nuotraukų fotoalbumą 68-76 psl. čia pateiktos nuorodos 11-toje dalyje "PAVOJAUS VISUOMENEI ASPEKTAI, kur tam keistam


2003-05-25 fotografavimo kosminę nuotrauką
galima PASIDIDINTI

Galima PASIDIDINTI

 įvykiui pateikiau per 109 psl. apimties Įžvalgą, kurią taip pat teikiau Prezidentei, Seimui, Vyriausybei, Valstybiniam Saugumo Departamentui, Gen. prokuratūrai ir Gen. policijos departamentui. Toje Įžvalgoje buvau dar paminėjęs ir prie kovo 11-tosios periodo vykusias Kauno rajone visos šeimos išžudymo "sutapimą" kaip rezonansinių įvykių sankaupą. Ar ji natūrali?

      Malonu, kad dėl "tanko žydų kapinėse" dezinformacija Lietuvos žmonėms "neprilipo", kaip matome, pateiktos dezinformacijos peticijoje niekas nepasirašė, nes per daug kvailai ir neįtikinamai atrodė, kad "tankas su vikšrais nuo Kauno pilies per visą miestą nuvažiuotų". Jei jis su platforma į kapines būtų nuvežtas, tai jau nesąmonė - kariškiai be Vokietijos kanclerės nurodymo tokių saviveiklų nedarytų.. Bet. deja, ši dezinformacija buvo, matyt, tikrai,  skirta užsienyje gyvenantiems - greičiausiai, JAV, kai Gitanas Nausėda ir Linas Linkevičius viešėjo JAV ir susitiko, matyt, su žydų bendruomene, o po to būsimoji kanclerė - dabartinė Gynybos ministrė Annegret Kramp-Karerebauer tik ką viešėjo Lietuvoje. Ar ši dezinformacija - Vokietijos karių šis antras paniekinimas nebuvo skirtas šio vizito išvakarėms?

     Ar ši dezinformacija nėra priderinta prie labai dažnai  Kremliaus propagandinei televizijai dirbančio buvusio Izraelio spec. tarnybos "Nativ" (žydų migracijai į Izraelį) vadovo Jakovo Kedmi? Jis baisiausiai kritikuoja Lenkiją dėl antisemitizmo, J. Kedmio žodžiais, "įdiegto nuo motinos pieno". Todėl prisiminkime, kai Kazys Škirpa buvo Vilniaus komendantas ir savo straipsniuose prieštaravo prieš antisemitizmą. Ir pogromas Vilniuje 1919 m. balandžio 19 d. įvyko, kai K. Škirpos jau nebuvo Vilniuje - kai lenkai atėjo.  Ar daugiau Lietuvoje kur buvo tokių didesnių pogromų? Apie caro laikų "Kauno pogromą?" paminėjo Grant Gochin-as, nors tokio, kažkaip, nesigirdėjo, kokie būdavo baisūs Rusijoje ir UkraJinoje. Prielaidų tam Lietuvoje nelabai buvo, tai rodo net Kazys Škirpa, kuris prieštaravo siaurai proletariato socialistinei srovei, dėl ko nuogąstavo dėl galimų "užpuolimų ant žydų" (pogromams prielaidų), štai, tokiu rašymu:VISĄ J.Škirpos STRAIPSNĮ "Socialistų konferencija ir Liet. Soc. Liaud. Dem. Partija

laikraštyje "Lietuvos ūkininkas" 1918 m. lapkričio 23 d. Nr.1, psl 8-9
GALIMA PERSKAITYTI

     Tik kyla klausimas, KODĖL DĖL POGROMŲ NESUVERČIAMA KALTĖ TOTALITARINIAMS RĖŽIMAMS ? ? ? Pavyzdžiui, po Molotovo-Ribentropo pakto, Lenkijos dalis palei Lietuvą atiteko Sovietų Sąjungai. Tai ar žydų mažumos bendruomenė neperėmė valdžią lenkų daugumai? Kas iniciavo trėmimus į Sibirą? Todėl nieko nuostabaus, kad sovietmetyje buvo griežtai slepiamas šalia Lietuvos Jedvabno pogromas, Jame žydams reikėjo nusigriauti savo Lenino skulptūrą, su ja dainuoti revoliucines dainas (kaip ir Vilijampolės pogrome.) o po to visi buvo užmušti ir į duobę suversti su minėta savo Lenino skulptūra.

      O po to visos moterys buvo išgaudytos su vaikais ir visi vaikai gyvi sudeginti su mamomis. Tai atliko katalikai-lenkai,  vokiečiams stebint ir fiksuojant. Tokių pogromų toje Lenkijos dalyje šalia Lietuvos  buvo daug. Ar tie pogromai neturėjo kokią bendrą režisūrą?


1 - tema: PRASIDĖJUS MASINĖMS ŽYDŲ ŽUDYNĖMS,
KOKIŲ VEIKSMŲ REIKĖJO IMTIS LLV ADMINISTRACIJAI?

    O šis Jedvabno pogromas: su 350-500 aukų skaičiumi, vyko liepos 10 d., ir, kaip tyčia, tą pačią dieną Kauno karo komendantas Jurgis Bobelis (Seimo nario tėvas) rašo įsakymą iki rugpjūčio 15 d. persikelti į Vilijampolės getą. Ar šis geto kūrimo sprendimas po Vilijampolės, Lietūkio garaže, ... ir Jedvabno pogromų nebuvo suvokiamas kaip abiejų tautų saugumo labui ? ? ?

Įrodymui siūlau pažvelgti į Jonavos žydų atsiminimų rinkinio 83-čią puslapį, kai buvusio Jonavos vicemero R.J.Movšovitco duktė Arielė Solski savo seserį maldavo pervažiuoti į Vilijampolės getą, bet ji liko Jonavoje ir tapo nužudyta. Štai, ką ji rašo:

  Ir už šio Jonavos žydų atsiminimų knygos "Jonava ant Vilijos krantų" 83 psl. Arielės Solski parašymo parodymą, žymaus rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus sūnus Sergejus mane išvadino "nepagydomu" ir čia pat; akimirksniu mane užblokavo socialiniame tinkle "Facebook"; tik 4-ių minučių eigoje, net nespėjęs įsigilinti į savo tautiečių parodymų knygą. Tai įvyko LTV žurnalistės  Indrės Makaraitytės sukurtoje temoje, štai, žemiau už  Sergejaus komentarą ir jam į jį mano atsakymą:


Galima PASIDINTI

Čia apie Sergejaus Kanovičiaus raudonai pabrauktą frazę, kaip išsivaizdavo žmonės trėmimus ir kokius jie psichologinius stresus gavo, po įvykdytų trėmimų bei čia pat prasidėjusių žydų žudynių, plačiau aprašau skyrelyje "Ką darysime kad nesikartotų?". Bet, iš karto ponui Sergejui turėjau pasakyti, kad ištrėmimas į kitą planetos galą buvo suvokiamas kaip šeimų sunaikinimas ir tai nepalyginama su "savanorišku" į getus persikėlimu tik tam, kad nebūtum nužudytas tokiose akcijose.
 Galima PSIDIDINTI

       Taip, kad atliktų komunistų - NKVD-istų trėmimų brutalumus, duodant tik valandą pasiimti daiktus ir į getus persikėlimo nurodymus matome net iki mėnesio terminą duotą. Juk Jonavos geriausias fotografas Tuvijus Joffe, kuris turėjo "Union" foto studiją ir kino teatrą, su komunistais nepavykus pasitraukti, apsigyveno Kaune Donelaičio gatvėje, nes jo namai Jonavoje buvo sudeginti. Tai butą po to į Vilijampolės getą išsikeitė. Aišku, koks "gyvenimas" gete, siūlyčiau "pasigerėti" mūsų jonaviečio - Žeimių muziejaus savininko ir Jonavos žydų istorijos tyrinėtojo Artūro Narkevičiaus bei jo dukros Skaistvilės straipsniu "Aš esu Fotografijos profesorius" buvo jame tik dabar per laiko perspektyvą vertinimas bus kitas, nei tuo momentu, kai vykdomos buvo masinės žydų žudynės ir kažką reikėjo daryti, kad kaip nors išsaugoti žydų gyvybes. Todėl tuo momentu getai ir atrodė kaip geriausia žydų gelbėjimo priemonė. Pamenu, tai buvo sakęs ir mano senelis jau paaugliui, kai buvau paaugęs ir kai su juo lankėme IX-tą fortą. Palei jį mano tėvas pastoviai rengdavo moto kroso, o vėliau ir sunkvežimių kroso varžybas surengė bei planavo žiedinėms automobilių lenktynėms trasą, kuri Kačerginėje buvo įrengta.  Todėl po varžybų, kai pravažiuodavome, visad stabteldavome tylos minutei.

     Dabar, prasidėjus aistroms dėl sampratos apie getus, noriu priminti lietuvių supratimo pagrindą.  Apie getus tuo metu žmonės turėjo turėti tik gerą nuomonę, nes  iš istorijos žinoma, kad atskiros žydų gyvenvietės kūrėsi nuo XVI amžiaus ir atskiros miestų dalys buvo skirtos klajojantiems žydams apgyvendinti. Geto pavadinimas yra kilęs nuo Venecijos rajono, kur 1516 m. apsigyveno žydų bendruomenė. Tuos getus patys žydai ėmė kurti, kaip atskiras gyvenvietes, siekdami išlaikyti savąjį identitetą, religiją, amatų paslaptis, tvarkytis pagal savo papročius, savų įstatymų leidybai rinkti bendruomenės tarybą - k a h a l ą . O, kai žydų bendruomenės sustiprėjo, tai pradėjo gyventi ir kituose miestų rajonuose. Taigi, kaip matome, dėka getų, bendruomenės įgavo verslumo pranašumus prieš kitas tautines daugumas visuose Europos miestuose-miesteliuose. Ar tik ne čia ir slypi antisemitizmo šaknys?    O žydų pavyzdžiu vėliau JAV getai buvo skiriami juodaodžiams, meksikiečiams ir indėnams ir Izraelyje palestiniečiams.

      Taigi, labai liūdna, kad žymaus rašytojo sūnus, ignoruodamas Europos žydų istoriją, dar "melagiu" išvadina jauną politiką Vytautą Sinicą  ir inkriminuoja Holokausto "revizionizmu", pateikdamas Holokausto istorinį sąvadą, ir pats ignoruoja tai, ką pateikia. Juk tame pateikime aiškiai rašoma, kad 1941 06 25 SS brigadefiurerio Walterio Stahleckerio operatyvinė grupė A su vermachto daliniais pasiekė Kauną ir įkūrė jame štabą. W. Stahleckeris ėmė organizuoti žydų ir komunistų naikinimo akcijas. 1941 06 28  Nuginkluoti Kaune sukilėlių (partizanų) būriai, įkurtas TDA batalionas. Su gestapininkais TDA bataliono  3-čioji kuopa pradėjo vykdyti sistemingas masines žydų žudynes Kauno fortuose ir provincijoje. 1941 07 02 SS štandartenfiurerio Karlo Jägerio 3/A operatyvinis būrys perėmė saugumo policijos funkcijas Lietuvoje. 1941 07 04 Kauno VII forte 3/A op. b. vado K. Jägerio įsakymu sušaudyti 463 žydai. 1941 07  06 Kauno VII forte 3/A op.b. vado K. Jägerio įsakymu sušaudyta 2514 žydų. 1941 07 10  Kauno karo komendantas Jurgis Bobelis ir Kauno miesto burmistras Kazimieras Palčiauskas išleido įsakymą steigti Kauno getą. 1941 07 10–1941 08 15 Kauno geto steigimas.

        Kaip matome, baisiausios gyventojų egzekucijos prieš žydus vyksta kaimyninėje Lenkijoje ir žydų apsaugai nuo beprotiškų keršto akcijų, pirmiausiai Kauno administracijos pastangų dėka inicijuojamas getų kūrimas. Aišku, S. Kanovičiaus diskusijoje pateikti duomenys nepilni - nėra rodomi periferijoje vykdomų žudynių, kurias galiu papildyti siaubą sukeliančia slapčiausia Holokausto Lietuvoje buhalterija: Karlo Jägerio „Suvestinių žinias apie op. b. 3 ... įvykdytas egzekucijas". Toje pedantiškoje žudymų ataskaita prasideda nuo
1941.VII.07-08 Marijampolėje nužudytų 44 žydų ir 5 komunistinių veikėjų (viso 45). Toliau
 VII.08 Girkalnyje nužudyti 6 komunistiniai veikėjai (6)
 VII.09 Vandžiogaloje 32 žydai. 2 žydės ir 1 lietuvė, 2 lietuviai komunistai, 1 rusas komunistas (viso 38). VII.09 Kauno VII fortas 21 žydas, 3 žydės (24).
 VII.14 Marijampolė 21 žydas, 1 rusas, 9 lietuviai komunistai (31).
 VII.17 Babtai 8 komunistiniai veikėjai (6 iš jų žydai - viso 8).
 VII.18 Marijampolė 39 žydai, 14 žydžių (53).
 VII.19 Kauno VII fortas 17 žydų, 2 žydės, 4 lietuviai komunistai,
 2 lietuvės komunistės, 1 vokietis komunistas (26).
 VII.21-22 Panevėžys 60 žydai, 11 žydžių, 1 lietuvė, 1 lenkas, 22 lietuviai komunistai, 9 rusai komunistai (104).
 VII.23 Kėdainiai 83 žydai, 12 žydžių, 14 rusų komunistų, 15 lietuvių komunistų, 1 rusas karininkas-politvadovas (125).
 VII.25 Marijampolė 90 žydų, 13 žydžių (103).
 VII.28 Panevėžys 234 žydai, 15 žydžių, 19 rusų komunistų, 20 lietuvių komunistų (288).
 VII.29 Raseiniai 254 žydai, 3 lietuviai komunistai (257),
VII.30 Ariogala 27 žydai, 11 lietuvių komunistų (38).
VII.31 Utena 235 žydai, 16 žydžių, 4 lietuviai komunistai, 1 žmogžudys, įvykdęs du apiplėšimus (256).
 VII.31 Vandžiogala 13 žydų, 2 žmogžudžiai (15),
 VIII.01 Ukmergė 254 žydai, 42 žydės, 1 lenkas komunistas, 2 NKVD agentai lietuviai, 1 Jonavos burmistras, davęs įsakymą padegti Jonavos miestą (300).
--------------------------------------------------------
VISO:
1770 žmonių nužudyta per liepos mėnesį periferijoje, neskaitant, S. Kanovičiaus komentare paminėtų  2500 nužudytų miestuose.

Žiūrint į žudynių vykdymo chromologiją bei jų vykdymo metodikos aprašymą, labai daug kas aiškėja ir aiškėja, ką reikia ypatingai aiškintis, kad ateityje tokių faktų nesikartotų.

Tai tokia Lietuvoje Holokausto aukų REVIZIJA kurios lenininškai-bolševikiškai nemėgsta Sergejus Kanovičius, naudodamas nusikalstamo leninizmo patį nemėgstamiausią REVIZIONIZMO terminą, lyg, gyvenimas ir pažiūros netobulėja ir, neva, jų, nereikia peržiūrėti, ypač, marksizme.  Todėl rašytojo sūnaus, štai, "šedevras":
 

     Tai, pasakykite, gerbiamieji, ar iš aukų pusės, pagal rašytojo sūnų, ne didžiausias "cinizmas", jei apie getų likimą aukos "žinojo" ir į getus ėjo tam kad žūti? Juk Jonas Noreika, kaip Šiaulių apskrities viršininkas apie persikėlimą pranešė 1941 m. rugpjūčio 22 d. ir nurodė persikelti iki rugpjūčio 29 d. Terminas 7-ios dienos.  Palyginkite su trėmimais į Sibirą, kur terminai buvo apie vieną valandą, naktį užklupus ir išvežus į kitą planetos galą, ir kur pusantro šimto kartų ilgesnis terminas be jokios apsaugos ir tik keliolikos kilometrų atstumu perkėlimas. Tai kiek šimtų ar net iki tūkstančio kartų  didesnį trėmimo atstumo santykį gausime, nei į getus perkėlimą? O, jeigu dar toliau aritmetiškai perkėlimo atstumo kelių šimtų kartų santykį padauginsime iš pusantro šimtų kartų didesnio  perkėlimui termino, tai negi gausime iki 100-tą tūkstančių kartų humaniškesnį žydų perkėlimą į getus, nei buvo trėmimai į Sibirą įvykdyti lietuvių, lenkų, latvių, estų ir kitų tautų? Negi negalima tai matuoti-skaičiuoti aritmetiškai-geometriškai?

     Ir jeigu   aukos,  pagal S. Kanovičių, "žinojo", kas jų laukia getuose, tai kodėl per tą savaitės terminą neišsibėgiojo po miškus ir juose kodėl bunkerių neišsikasė? Kodėl tada Bendruomenės Komitetai žydams persikelti padėjo ir organizavo tą perkėlimą, jei "žinojo", kas getų laukė? Kaip tokia sąmoninga veika vadinasi, iš anksto "žinant" kas laukė getuose?

     Tai ar pagalvojo ponas Sergejus Kanovičius, tokią nesąmonę teigdamas ir dar tyčiodamasis iš jauno politiko? Juk, tie persikėlimo į getus Komitetai vėliau pavirto į Žydų tarybas (vok. Judenrat
-us). Tai tada, kodėl ir kodėl Judenratai tarnavo naciams? Kodėl Judenrat-ai galėjo "naciams  tarnauti", o J, Noreika "ne"? Ar ne galima pabaigti tyčiotis iš logikos istorinėse situacijose?

    Juk po intensyvių suorganizuotų žydų žudynių Kaune (jas pradėjus nuo Lietūkio garažo), SS brigadenfiureris Walteris Stahleckeris buvo žydams pareiškęs, kad NUO TOLIMESNIŲ POGROMŲ GALĖS JUOS APGINTI TIK TOKIU ATVEJU, JEI ŠIE PERSIKELS Į GETUS gyventi. Todėl žydų Komitetas tada ir pareiškė, kad  "bandys savo tautiečius kaip galima skubiau sutelkti Vilijampolėje, kur buvo numatyti įkurt du getai" - tai iš W. Stahleckerio Himleriui;.Henry.A.Zeiger.The.case against.Adolf Eichman. The New American Library, 1960 psl. 64-67

    Tai, tada ar rašytojo sūnui reikia tyčiotis iš tų, kurie patikėjo W. Stahleckerio pažadais ir juos kaltinti "žinojimu"?

.     Juk žimoma iš istorijos, kad 1941-ųjų rudenį naciai įveda mirties bausmę už žydų slėpimą... Bet, tai neišgąsdino Teisuoliams gelbėti gyvybes, ypač, vaikų, kai  paaiškėjo getų klasta - kažkaip Teisuolių Lietuvoje gavosi daugiausiai Europoje. Ar Žydų bendruomenė nepagalvojo, kad Teisuolius globojo išvaikytos Lietuvos Laikinosios vyriausybės administracija? Kodėl žydai AČIŪ nesako Jonui Noreikai už žydų gelbėjimo organizavimą? Ar būtina reikalauti iš Šiaulių apskrities viršininko "įrodymų"? Ką, jis turėjo sau įkalčius rinktis, būdamas tokiose atsakingose pareigose? Ką, maža liudijimų dėl Jono Noreikos palankaus požiūrio į žydų gelbėjimą?

 

Pavyzdžiui, aš nekaip negalėjau suprasti tokio liudijimo, kad jojo dukrelė dalino mamos iškeptas bandeles badaujantiems žydams.    Juk mergytė tik buvo išmokusi vaikščioti. 

      Todėl ne kaip šito liudijimo tikrumu netikėjau - maniau, kad tai kažkokia "klaida".

     Bet, štai, atradau Jono Noreikos šeimoje auginamą dukterėčią jo brolio dukrą, lyg, paimtą oš Vaikų namų. Taip, kad abejonės dingo, nes dukrelė turėjo savo auklėtoją. Ką tos mažosios dukrelės gali pakomentuoti dukra Silvia Foti? Gal ji ir paveldėjo iš savo mamos ir močiūtės tą gailestį žydams?

     Bet iš NUOTRAUKŲ žiemos sugrįžkime į vasarą:


Galima PASIDIDINTI


Galima nueiti į šio teiginio ORIGINALĄ iš Artūro Bubnio
straipsno
apie Šiaulių getą

      Kaip matome, GETAI BUVO PRADĖTI KURTI PAGAL DEMOKRATINIUS PRINCIPUS, akivaizdžiai, Žydų bendruomenės iniciatyvos dėka. Ir kodėl žudiko W. Stahleckerio galima buvo neklausyti, jei jis "garantavo" gyvybę žudynių metu? Matome, kad Žydų bendruomenės dauguma yra išlikusi tik iš į Sovietų Sąjungą pasitraukusių tėvų-senelių ir net prosenelių. Jiems todėl ir buvo lemta gyvais išlikti. O kas į tą Blogio imperiją daugiausiai traukėsi, jei ne tie, kurie buvo atsakingi už Holokausto gaisro užkūrimą? Tai, matome, akivaizdų nusikalstamo leninizmo dogmų persisunkimą mąstymo stereotipuose, apie kuriuos čia žemiau pateiksiu.

     Bet, skaudžiausia yra tai, kad rašytojo sūnus Sergejus net nenori kol kas atsisakyti leninistinio nusistatymo prieš revizionizmą ir toliau laikosi okupacinės komunistinės metodologijos į Birželio bei pokario Partizaninių pasipriešinimų veiklą prieš teisę lietuvių tautai turėti Nepriklausomybę. Atsiprašau Sergejaus, už tokį kategorišką vertinimą, bet psichologinės nuostatos tai išdavė IŠPLAUKĄ IŠ PASĄMONĖS, dėl ko visa tai yra viskas pataisoma, jei bus geranoriškas diskutavimas - nebus užsispyrusio blokavimo kitaip manančių oponentų. O tai su demokratija jau nieko panašaus nėra, jei kitos mintys ignoruojamos.


Originalas Facebook-o paskyrojeOriginalas Facebook-o paskyroje

    Tikiuosi, su Sergejumi Jonavoje teks susitikti, nes Žydų istorija ir kultūra domiuosi - matote viršuje Žydų muziejuje aš, o kairėje Sergejus su mūsų Jonavos meru. Apie tai ponui Sergejui minėjau, kad Jonavos žydų istorija man brangi ir ką dėl jos Sąjūdžio laikais nuveikiau, taip pat buvau pristatęs. ir tai bus žemiau.


Čia F.b. mano temos vaizdas iš triukšmingosios Kremliaus propagandinės; labiausiai žiūrimos visoje Rusijoje 1-ojo televizijos kanalo laidos, kurioje R.Šimašius buvo pavadintas "tikru vyru". Galite joje įsitikinti, kaip vyko mano "diskusija" su Grant Gochnin-u ir su Dergejumi Kanovičiumi.

    Todėl, manau, kad iš Jonavos kilusio žymaus rašytojo sūnaus nenoras  diskutuoti yra laikinas, nes S.Kanovičiui gražiai rašiau dar ir kitoje - mano temoje. Tikiuosi, kad tai buvo kažkoks trukdis ar pašalinė įtaka net labai tikėtina. Tai leidžia galvoti, nes įdomiau,- minėtoje Indrės Makaraitytės temoje čia pat mane užblokuoja ir Arkadijus Vinokuras, nors su juo net nediskutavau. Juk, paprastai, blokuojami chuliganiškai besielgiantys. O koks iš manęs "chuliganizmas" buvo, kai dėl J. Noreikos teismą pralaimėjęs Togo Respublikos Garbės konsulas Grant Gochin-as, kai pats mane iškvietė draugauti net du kartus, mane irgi užblokavo vien tik todėl, kad paminėjau jo draugę: Jono Noreikos anūkę Silvią Fotį, tapusią Kremliaus propagandos žvaigžde?

Toje temoje teko man pasigirti, kaip pastaroji vėl buvo mane priėmusi į draugus ir mane iškvietęs buvo draugauti Grant Gochin-as. Jis mane iškvietė tada, kad Silvia Foti buvo mane pirmą kartą buvo išdrauginusi ir iš kart uždarą savo F.b. profilį pasidariusi po kokių 15-os sekundžių, kai po josios peticiją; reikalaujančią iš josios senelio atimti apdovanojimus, aš jai angliškai parašiau,
 štai, ką:


Galima PASIDIDINTI

      Keistos "motyvacijos" blokuoti - nenorėti nieko žinoti kitokių teiginių. Juolab, Grant Gochn-as dėl J. Noreikos vėl padavė Lietuvą į teismą. Tai, ką, jam nereikia bylos laimėti? Dar įdomiau, kad tuo pat metu mane užblokavo pati anūkė Silvia Foti, kuri jau buvo sykį mane iš draugų išmetusi, o po to vėl priėmė. Čia jau panašu į bendrą susitarimą dėl blokavimo. Be to, pamačiau, kad mane užblokavęs visai neseniai yra ir skandalingasis Stanislovas Tomas, su kuriuo nuo jo atlikto vandalizmo net nediskutuoju.  Mažai diskutuoju dabar ir socialiniame tinkle. Tai ar negali būti, kad čia organizuoti blokavimai tokie patys, kaip ir dezinformacijos minėta sklaida? 

Taigi, labai svarbiai atkreiptinas dėmesys turėtų būt į minėtą Jakov-ą Kedmį, kuris labai kritikuoja Europos sąjungos numatomas ginkluotas pajėgas - jas lygina prie hitlerininkų SS dalinių.  Ir kaip tik Lietuvos žydų bendruomenei ar nereikia  atkreipti dėmesį, kad Jakovas KEDMIS kaip ir ezopiškai GINA J. NOREIKĄ? Jis pabrėžė, kad Lietuva buvo vienintelė Europos valstybė, kur nepavyko įsteigti SS dalinių: giria lietuvius, vienintelius nenuėjusius į Europos SS armiją.

    O, juk, dėl tų SS dalinių nesudarymo J.Noreika ir atsidūrė Študhofe, kur iš 46-ių Lietuvos šviesuolių po pusmečio gyvų išliko tik 25, o po dar metų net 3 žymūs lietuviai mirė tik tik išlaisvinus ar prieš išlaisvinimą.

    Taigi, grįžtant prie "tanko kapinėse" dezinformacinėss provokacijos, kurią įvardijo mūsų Bendruomenės pirmininkė Faina Kuklianski, ar tai ne vardan didesnio supriešinimo, abejoms mūsų tautoms siekiama pakišinėti istorines dezinformacijas? Todėl visų Tautų ATMINTIS privalo būt saugoma ir nenaikinama tam, kad teisingai vertinti istoriją, siekiant tiesą tik per H o l i s t i n ę (t.y. VISUMINĘ) sampratą. Todėl neatsitiktinai atsirado "Lietuva yra ČIA" idėja (t.y.: LYČ), nes prieš 31 m. Lietuvos Sąjūdis susikūrė, kai Arvydas Juozaitis Dailininkų Sąjungoje perskaitė pranešimą "POLITINĖ KULTŪRA ir Lietuva", kuris ir sudrebino komunizmo pamatus. Bet, deja, dabar vyksta kažkokie atsakomieji ATMINTIES TRYNIMO veiksmai; net su Lietuvos šmeižimu per Rusijos televiziją, dėl ko net kreipiausi į VSD, parodydamas, kokius savo Facebook-o sienoje sutelkiau įrodymus, į kuriuos dar niekas apie tai nekalba, kaip R. Šimašius galimai meluoja, kaltindamas J.Noreikai žydų turto "konfiskavimu".


Galima VISĄ ĮSAKYMĄ perskaityti


    Bet, deja, kaip matote, J. Noreikos pasirašytame įsakyme
(mano F.b. sienos  paskutinėse dviejose temose to J. Noreikos įsakymo Nr. 962 fotokopijoje) nėra net tokio termino apie "konfiskavim-nusavinimą" - atvirkščiai: J. Noreika neprižiūrimą turtą įsakė savivaldybių rūpesčiu SAUGOTI ir surašyti. Logiškai galvojant, kai daug žydų pasitraukė iš Lietuvos ir suėjo į getus, jų neprižiūrimą turtą reikėjo apsaugoti. O, kad nesaugoti - atiduoti Reichui ar rašė J. Noreika tokį įsakymą? Ar nebuvo mintis po karo gražinti tą turtą, kai buvo rašomas įsakymas? 

 


Galima PASIDIDINTI

     Teko man stebėti, kaip Silvia Foti sėkmingai rinko parašus po peticija, kad atimti apdovanojimus iš josios senelio. Jaunimas labai  noriai rašėsi, kaip po "žydšaudžio SS-ininko", nes KARINĖ UNIFORMA PORTRETE LABAI ĮTIKINANTI, kad "žydšaudys".Tai viena iš veiksmingiausių  Juodųjų technologijų.


Galima PASIDIDINT

     Tam tikslui karinio munduro apykaklė portrete nerodoma ir žmonės net norėdami negali pasitikrinti, kas per uniforma per skiriamuosius ženklus.

 


 

     Juk, kiekvienas susijaudins, kai pamatys karišką uniformą. Bet, anūkė net nepagalvojo, kad Šiaulių apskrities viršininko pareigybė, yra CIVILINĖ pareigybė ir jis tada  pirmą sykį tapo civiliu. O civiliniam pareigūnui jokie  prievartos-baudžiamieji procesai niekur pasaulyje nedisponuojami. Taip, kad matau anūkę kažkokių spec. psichologų iš struktūrų, galimai suvedžiotą. Įspūdį grindžiu tai, kad ji savo profilyje net visiškai nediskutuoja, lyg būtų be jokios nuomonės. Dar, klausimas, ar ji lietuviškai ar moka? Toks įspūdis, kad jai kažkas pakiša lietuvišką korespondenciją, kurią ji platia savo profilyje

     Manyčiau, kad J. Noreikos anūkės Silvijos Foti vienu įtakingiauysiu klaidintoju gali būti Grant Gochin-as (abu iš JAV), kuris Lietuvos teismui ir pralaimėjo bylą dėl J.Noreikos kaltinimo prisigalvotais dalykais; šis JAV gyvenantis litvakas, kaip Togo Respublikos Garbės konsulas, buvo grubiausiai apšmeižęs Joną Noreiką, kad, neva, J. Noreika "davė  įsakymą šaudyti žydus" ir šitą melą 2018 m. paskelbė L.Rytas. Šio melo fotokopiją matote žemiau esančią:

   Ciniška, kad normalūs žmonės be įrodymų nesišvaisto tokiomis "žiniomis". Dar įdomiau, kad žurnalistai, rengę su juo šį reportažą, net nepaprašė "tokio įsakymo" parodyti ir mūsų Nepriklausomos Lietuvos laikraštis paskleidė šią "žinią" pasauliui ir Rusijai, o taip pat istorijoje nelabai besigaudantiems piliečiams. Ir dar, kas, kas, bet   ne kažoks prorusiškas žemo lygio laikraštpalaikis, o LRytas,dar pratesia, kad, neva "valdžia viešai pagerbia žudikus, ...".

    Nors tik ką neseniai, atrodo, jau panaikintas šis 2018 m. šmeižikiškas straipsnis - interviu su Grant Gochn-u, bet jis eteryje egzistavo apie metus ir jį eteryje nufotografavau š.m. rugsėjo 25 d. Taip, kad ši šlykšti dezinformacija išbuvo eteryje net apie metus laiko.  Todėl nėra abejonės, kad tai ir buvo Juodoji technologija, kad paruošti dirvą viršuje čia šios studijos pradžioje pavaizduotam vandalizmo aktui, kuris įvyko vos kelias dienas po to, kai Grant Gochin-as pralaimėjo Teismu  bylą. O tokių, kaip sakoma: "Atleisk, Viešpatie, tiems, kurie nežino ką daro" ir atsirado "didvyrių", kurie net filmavo tą vandalizmą į tiesioginį F.b. eterį ir su pasimėgavimu liaupsino vandalą.

    Ir, štai, Grant Gochin-as nerimsta - vėl padavė į teismą dėl J. Noreikos, dėl ko Vrublevskių bibliotekos direktorius Sigitas Narbutas pranešė, kad visuomenės dėka pakabinta atminimo lenta kabės iki teismo įsiteisinimo. Šią žinią paskelbė visos beveik žiniasklaidos, išskyrus LTV - per Panoramą apie tai nutylėta, nors pučiamos buvo mažiau reikšmingos aktualijos. Apie tai atkreipė dėmesį kandidatavęs Arvydas Juozaitis, kuris pasitraukdamas iš diskusijų, nors ir prarado rinkėjus, bet visuomeninio transliuotoji problemą parodė,

Taigi, dėl Facebook-o mano profilyje sukurtoje temoje, kai parodžiau, kaip sureagavo Rusija, Grant Gochin-o ir Silvijos Foti, o taip pat Jonavoje gimusio rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus sūnaus Sergejaus reakcija į mano surinktus faktus ne tik nieko neatsakė, bet užblokavimo-išdrauginimo veiksmais įrodė, kad jiems Lietuvos Didvyrių šmeižimo "argumentai" išseko ir kitų faktų žinoti net nenori - diskutuoti net nesiteikia.
 Keista, kad S. Kanovičius, kuris Lietuvos žiniasklaidoje dabar reiškiasi labiausiai prieš mūsų Didvyrių šmeižimą, mano teiginius ignoruoja, nors jam prisistačiau kaip gerbiantis žydų kultūros palikimą ir per pirmąjį Sąjūdžio mitingą Jonavoje (jame dalyvavo ir Arvydas Juozaitis) savo kalboje demaskavau vandališko Jonavos žydų bendruomenės kapų sovietmetyje sunaikinimo nusikaltimą, dėl kurio dar sovietmetyje Jonavos rajono Vykdomasis komitetas atsitokėjo ir Taurostos upelyje nuskandintus antkapių paminklus sugražino nors šalia kapinių. Ne taip, kaip R.Šimašiaus "sostinėje" ant labai žymių žydų palaidojimų nesiruošiama sporto rūmų vietą atlaisvinti.

 Be to, Sąjūdžio dėka (atvažiavus iš Australijos nacių kalintam jau a. a. Gabrieliui Žemkalniui-Landsbergiui, su kuriuo Gedimino Ilgūno namuose diskutavome apie sovietmetyje nuslėptą Holokausto terminą), tada po to pokalbio tuoj pat Girelėje atsirado rodyklės į Holokausto vietą, o ne į mistinę buvusią sovietinę "tarybinių žmonių" aukų vietą, lyg, TIK ŽYDAI " t a r y b i n i a i s " ŽMONĖMIS būtų. Ar ne dėl to sovietai siekė užmaskuoti šitaip Holokaustą priežastį - nusikalstamą leninizmą? Ar ne galima ramiai su žydų bendruomenėmis aptarti skaudžiausios netekties priežastį?

2-tema: Jono Noreikos - Generolo Vėtros
DIDVYRIŠKUMO PAVYZDYS

Juk žydų tauta yra protinga. Todėl verta jos bendruomenei pasiūlyti dar kartą įdėmiai peržiūrėti 1996 m.   laidos "Atmintis" reportažą apie Generolą Vėtrą (Joną Noreiką) ir sukilimą prieš sovietų okupantus 1945 m. Tame  reportaže jau į Anapilį išėjusieji Jono Noreikos bendražygiai, kaip Stasys Gorodeckis  ar J. Noreikos duktė: garsi operų dainininkė, įvairių kalbų kalbininkė ir  filosofijos mokslų daktarė Dalia Noreikaitė-Kučėnienė (1939-2000), kuri ir  lituanistikos disertacijoje tyrinėjo rašytojos Julijos Žemaitės JAV gyvenimo periodą.  Gaila, su savo 1969 m. soliniu rečitaliu nuo Händelio ir Donizetti arijų, Šuberto ir Debussy dainų iki ispanų bei lietuvių kompozitorių naujausių kūrinių Dalia okupuotai Lietuvai tai parodyti negalėjo. Juk, savo tėvelį praradusiai, prieš okupantų valdžią koncertuoti būtų buvę per daug skaudu.

O skaudūs mirties stovyklų vaizdai  Žydų bendruomenei  turėtų būt suprantami, kurie yra aprašyti ironiškoje Balio Sruogos monografijoje DIEVŲ MIŠKAS  Juk ir taip, tik 1945 m. gegužės 13 d. sovietai išlaisvino kalinius; t.y., tik po savaitės, kritus Berlynui. O, tai akivaizdu, kad, matyt, sovietinei armijai nelabai buvo aktualu išlaisvinti kankinamus kalinius?
Nežmoniško žmonių naikinimo sistemos įamžinimui, rašytojas savo sveikatos reabilitacijai Birštono Baltojoje viloje visą vasarą dirbo prie šio kūrinio. Deja, apie cenzūrą viešai Tapinino laidoje tik 17:45 užsimenama. Ir tik iš literatų sužinome, kad
tekstą smarkiai išravėjo   trečiafrontininkas redaktorius Valys Drazdauskas; dėl ko įvyko konfliktas iki
1946-ųjų spalio Rašytojų sąjungos suvažiavimo, kur TSKP ideologas Kazys Preikšas, kurio dėka Vilniaus Archikatedros skulptūros buvo susprogdintos, B. Sruogos kūrinį sukritikavo, kaip "antiherojinę tikrovę", ir, todėl romanas atgulė stalčiuje.
 Todėl nieko nuostabaus, kad po metų (1947 m. spalio 16 d.) šio žymiausio rašytojo  netekome, nes
Študhofas prie Baltijos jūros nebuvo kurortas, į kuriuos tokius pačius GULAG-us pradėjo keliauti tremtiniai ir politiniai kaliniai. Likus tokiems patiems fašistiniams nužmoginimo principams, akivaizdu - buvo baimė, kad neiškiltų viešumon tų žvėriškumų komunistinė pradžia, iš kurių pirmųjų GULAG-ų  mokėsi hitlerininkai, kai draugavo su komunistais.
Dar įdomiau, kad tas "Dievų miško" cenzorius V.Drazdauskas apie 1931 m. pykosi ir su Zigmu Angariečiu, kuris vėliau Stalino nurodymu buvo sušaudytas,  o nuo 1949 m. šis cenzorius NKVD dėka 10-čiai metų buvo nuteistas ir kalinamas Kaliningrade.  Ir visai niekur neminima, kuo prasikalto ideologinis B. Sruogos redaktorius? Ar negalima kelti atsitokėjimo-nusivylimo komunizmo idealais  hipotezę? Juk tuo metu vienas po  kito krito į Anapolį Stalino "saulę" atvežusieji taip, kaip ir mūsų kaimynų gudų Janka Kupola, estų poetas ..., ar dar anksčiau Jeseninas, Majakovskis ...

     Šią mįslę ar negalėtų padėti įminti Žydų bendruomenė? Juk jos pirmininkės tėvelis 1952 m. baigė VU teisės fakultetą ir pradėjęs dirbti Ypatingų bylų prokuroru, tapo Kriminalistikos mokslu daktaru, o dukrelė Faina Kuklianski pasekė savo tėvo pėdomis. Juk ir Petro Cvirkos paminklas priešais Žydų bendruomenės būstinę, kurį R.Šimašius taip pat ruošiasi nugriauti. Ar nesiruošia tuo nugriovimu užmaskuoti jo mįslingą išėjimą į Anapilį? Kad ir vakar Darius Kuolys paskelbė  P.Cvirkos 1947 m. rašyti ir neužbaigto romano "Upės negrįžta", štai, tokius fragmentus:


Galima PASIDIDINTI

"Miestelio aikštėj suveža lavonus. Suguldo. Ir Julius Reišys. Ant jo rankogalio lietuviškas ženklas.
[...]
Ir taip graudu, kai pagalvoji: nė pakasynų žmoniškų, kapo niekas nesužinos... Elziutė man sako: "Neraudok, mama, pamatysi, susirinksim mes visų kankinių kaulus, iš pelkių, iš girių surinksim ir palaidosim gražiai, kai bus laisva Lietuva. Visus jų kapelius mes, lietuvaitės, gėlėm nubarstysim."
[...]

Mokytojo, Ramono draugo konfliktas su juo, t. y. Ramonu [pagrindiniu romano veikėju - tėviškėn sugrįžusiu sovietų karininku, įsimylėjusiu partizanų Reišių seserį Adą]. Balius. Įsigeria. Mokytojas pradeda dainuot "Lietuva tėvynė mūsų". Jis erzina Ramoną, paskum pradeda verkt ir galų gale apšaukia Ramoną išdaviku Lietuvos. 
[...]
Mokytojo mintys apie Lietuvą. "Rusijai lengviau, rusams buvo priimt revoliuciją dėl to, kad ją darė rusai, kad tai buvo ir tautinis dalykas, o mažoms tautoms ji neša ir nutautimo, didelės tautos įtakos baimę..." Mintys tos sudomina [sudrebina? - paties P. Cvirkos įrašas pieštuku] Ramoną..."

     Ar negalime susimąstyti ties tomis eilutėmis, skelbtomis Atšilimo metu? Juk ir Balio Sruogos "Dievų miškas" sudrebino Lietuvą tik Atšilimo metu. Šį geriausią literatūros šedevrą, buvusį mokyklų programose.. žino beveik visi Lietuvos piliečiai, kurie sovietmetyje baigė vidurinę mokyklą, O kūrinys galėjo būt dar geresnis, jei komunistinė cenzūra būtų leidusi minėti žymiausius Lietuvos kalinius.
Todėl nieko nuostabaus, kad uždraustas sovietiniams piliečiams buvo skaityti analogiškas žymiai vertingesnis kunigo Stasio Ylos "ŽMONĖS IR ŽVĖRYS Dievų miške" veikalas-monografija, nes jame išvardinti visi patys šviesiausi Lietuvos 46 inteligentai-kaliniai. Jame aprašytas ir paties Balio Sruogos kankinystė ir prie jo buvo dažnai minimas Jonas Noreika - juo didvyriškumu ir užbaigiamas šis veikalas.

Taip, kad jei Lietuvos Istorijos instituto direktorius radijo laidoje  pasako, kad atminimo lenta pakabinta buvo neišdiskutavus, tai ar ne Institutas kaltas, kad 30 metų po Nepriklausomybės mokiniams vadovėliuose dar nėra Jono Noreikos, kaip labiausią didvyriškumą parodžiusį patriotą? Juk tie 46 Dievų miške kalinamieji buvo patys žymiausi Lietuvos inteligentai, kurie labiausiai pakenkė Reichui ir labiausiai padėjo išgelbėti visus naikinamus žydus mirties stovyklose, kuriuose nespėta sunaikinti tik dėl to, kad lietuviai nesipriešino sovietinei armijai ir jai netrukdė vaduoti naikinamus žydus. Negi negalima paskaičiuoti, kiek vėliau sovietai būtų atėję, ir ar nebūtų tie žydai visi sunaikinti?  Tai hipotezė. Bet ar tai matematiškai specialistams negalima paskaičiuoti?

O ar yra Lietuvoje kitas toks didvyriškumo pavyzdys, kai iškankintas mirties stovykloje ("kacetu" vadinamame), ne į Vakarus pas savo šeimą, o į okupuotą Lietuvą grįžta? Ar yra dar vienas didvyriškumo pavyzdys,  kai NKVD suima  41-ą Tautos Tarybos narį, visą kaltę sau prisiima? Ar yra dar pavyzdžių kur nors, kai Jonas Noreika nuteisiamas mirties nuosprendžiu, jis atsisako malonės prašymą rašyti??? ! ! !  Ar "ne vertas paminėjimo", kai ignoruoja teismą, kaip karo belaisvis, kurio teisti, aplamai pagal tarptautinę teisę negalėjo? Ar ne todėl nuimta jam atminti lenta, kad jo nuteisimas įrodo okupuotą Lietuvos statusą? Ar Istorijos institutas matematiškai negali paskaičiuoti, kokia Jono Noreikos įtaka Teisuoliams, gelbėjusiems žydus, ir kiek jo bei visų 46-ių Štuthofo kalinių įtaka visų pasaulio žydų išgelbėjime iš mirties stovyklų?

 

Ir, štai, kokia kaina visuose mirties stovyklose vyko šių 46 lietuvių dėka - Stasys Yla rašė taip:

"... 25 žmonės. Tiek mūsų tebuvo likę iš 46 — “sveikų” ir nemirusių."

Tai tokia statistika per pusės metų kalinimo laikotarpį, dėl ko net, matyt, Reichas susirūpino, nes  kalinamųjų artimieji ir visuomenė "bombardavo" raštais, reikalavimais ir audiencijomis dėl be teismo pradangintų žymiausių Lietuvos žmonių. Nuo tada, kai tik kas antras liko gyvas, buvo Reicho įsakymu pagerintos jų kalinimo sąlygos. 

Bet, deja, Rūta Vanagaite L.Ryte rašė:

"Tiesa, Jonas Noreika Štuthofe gavo garbės kalinio statusą – vokiečiai visgi nenubraukė visos jo 1941–1942 metų veiklos." 

    1. Tai ar ne pasityčiojimas ir ar ne Lietuvos žmonių apgaudinėjimas L.Ryto dėka?
   2. Ar ne matote, kokia Juoda technologija, kai žmonės nėra skaitę Stasio Ylos veikalo?
   3. Ką gali žmogus pagalvoti, perskaitęs tik "garbės kalinio statuso" parašymą be paaiškinimo?

      Tai pavyzdys, kaip apgaudinėjamos pasaulio Tautos pagal KGB-inę - komunistinio melo metodiką, tik PUSIAU TIESĄ rašant ir ne viską parašant - nutylint tai, kas kardinaliai keičia visiškai kitaip istorinę situaciją:

      Juk R. Vanagaitė neparašė, kad tą "garbės kalinio" statusą turėjo ne vienas J. Noreika, o visi 25 kaliniai, kurie sugebėjo tik per pusmetį išgyventi iš 46-ių. Šito nepaminėjus, skaitytojams susidaro įspūdis, kad J. Noreika "garbės kalinio" vardą, neva, gavo, "už tarnystę vokiečiams", o "ne" Lietuvos visuomenei reikalaujant. Tuo labiau visuomenė apgaudinėjama ir portalo "Ekspertai.eu", kur "garbės kalinio statusas" įvardijamas net straipsnio pavadinime - "pasigrožėkite", kaip efektyviai veikia apgavystė šio ypatingo portalo skaitytojų kontingentą -

http://www.ekspertai.eu/jonas-noreika-stuthofe-gavo-garbes-kalinio-statusa-vokieciai-visgi-nenubrauke-visos-jo-1941-1942-metu-veiklos98286 /

   Tai, tokia visuomenės apgaudinėjimo manipuliacija, kai Stasio Ylos veikalas ŽMONĖS IR ŽVĖRYS Lietuvos visuomenei buvo uždraustas skaityti ir jis net dabar nėra įtrauktas į moksleivių mokymo programą. Tai ar šitaip nėra apgauta visa Žydų bendrija ir Jono Noreikos anūkė Silvia Foti? Kaži, ar ji skaitė tą romaną, ar ji įsijautė į kalinimo sąlygas? Juk anūkę apgaudinėjantis "istorikas" Evaldas Balčiūnas, kuris priklauso anarchistams, visus dokumentus; rastus archyvuose, traukia iš konteksto ir su jais  mosikuoja interpretuodamas, kaip užeina.

     Pavyzdžiui, jis ir net Lietuvos istorijos instituto direktorius, aukščiau čia pateiktame radijo pokalbyje, cituoja Lietuvos Laikinosios vyriausybės perversme su voldemarininkais dalyvaujantį Zenoną Blyną, iš jojo dienoraščio, bet nekreipia dėmesio į psichologines voldemarininkų aplinkybes, kai jų vadas Augustinas Voldemaras, važiuojantis iš Berlyno, Virbalio stotyje su savo žmona 1940 . birželio 22 d. sovietų komunistinės valdžios suimamas ir išsiunčiamas į Maskvą. Tai kaip turi jaustis jo politiniai pasekėjai, kai jų vadas suimtas ir dingo be žinios? Kaip turi jaustis jie, kai sužino apie Červenėje NKVD-istų įvykdytas masines Lietuvos kalinių žudynes.? Kai  minėtam Evaldui Balčiūnui paminėjau  Červėnes žudynes, jis iš kart mane apšaukė "antisemitu" ir mane užblokavo. Šitaip jis elgiasi su visais oponentais, šiek tiek išmanančiais istoriją.

Dar svarbiau, kad tos žudynės minimos tame dienoraštyje ir pats Zenonas Blynas per stebuklą išliko gyvas - jis tapo tų žudynių liudininku. Ir į tas aplinkybes nekreipti dėmesio gali tik cinikas, o ne tyrinėtojas. Dar žiauriau, kai Zenonas Blynas su savo kolega Jonu Noreika irgi atsiduria Študhofe, ir nuo išsekimo po išlaisvinimo iš kart miršta - miršta Germantas bei kunigas Lipniūnas, kurį pastarąjį iškilmingame palaidojime dalyvavo-organizavo ir veikalo autorius kunigas Stasys Yla. Jis geresnį veikalą parašo, nei Balys Sruoga tik todėl kad jį rašo Laisvame pasaulyje - Vakaruose ir todėl jo nekankina jokia komunistinė cenzūra, kaip tai įvyko su Baliu Sruoga.

Be to Žydų bendrija galėtų atkreipti dėmesį, kad kunigas S. Yla mini ir dvi žydaites iš Kauno, sutiktas jau po išlaisvinimo. To veikalo pabaigoje yra tokie žodžiai:

"Dabar aš suprantu, kad mylėti savo priešą ir jam atleisti (gal labiau atleisti) yra daug daugiau, negu keršyti ir neapkęsti. Dabar jau suprantu ano didžiojo Vyro - Kristaus žodžius ir darbus.".

Savo tėvelį Danutė Noreikaitė-Kučėnienė prisimena tik 3-jų metukų, kai puošė Kalėdų eglę, o jis iš Štuthofo mirties stovyklos ir iš NKVD kalėjimų rašė net eilėmis:

Atmink, mano meilės kūdiki,
Jėga yra dvejopa:
Griaunanti – tai neapykantos jėga,
O burianti jėga – tai meilė.“

 Bet, deja, ne meilei, o NEAPYKANTOS - k e r š t u i - griaunančiai jėgai sostinės Pylimo 4 yra ATMINIMO LENTA Lietuvos KAIMO Kaniūkai ŽIAURIAUSIŲ ŽUDYNIŲ ORGANIZATORIUI - k e r š y t o j u i Abba-ai Kovneriui (verčiasi iš jidiš kalbos kaip "kaunietis"), kuris rengėsi tapti pačiu garsiausiu teroristu pasaulyje, planavęs ir organizavęs atlikti žmonių-vokiečių tautos nuodijimus didžiausių miestų vandentiekiuose. Jis tam juose įdarbino savo agentus ir nuodus gavo iš mokslininkų bei politikų, vėliau tapusių Izraelio valstybės vadovais, bet prieš suėmimą visai dėl kito dalyko turėjo tuos nuodus išmesti į Viduržiemio jūrą. Po mėnesio suėmimo, jis vis tiek nesėkmingai atliko hitlerininkų nuodijimo akciją, galimai, kelis šimtus į Aną pasaulį pasiuntęs. Apie tai, rašoma, kad JAV armija "nuodijimą nuslėpė". O galėjo būt nunuodyta daug milijonų visai nekaltų vokiečių - net vaikų. Apie žydų bendruomenėje kovą tarp sionizmo ir komunizmo žurnalistas-redaktorius daugelio leidinių Aras Lukšas rašė ir pratęsė II-troje dalyje.

 Rašoma, kad Aba Kovneris gimė vaistininko šeimoje Sevastopolyje ar Odesoje 1918 m. kovą. Pastarojo karo ligoninės vaistininku buvo ir mano senelis ir mano tėvas gimė mėnesiu vėliau Kremenčiuge. Juk mano senelis UkraJinoje daug vaistininkų žydų pažinojo. (Yra ir prieštaringų duomenų, kad keršytojas Abba gimė Ašmenoje, kurią man dviračiu ekspedicijoje teko tyrinėti - ar tokie prieštaringi duomenys ne rodo, kad minėtam 75-mečiui visai nepasiruošta?)
O atminimo lenta Kaniukų kaimo žudikui kaip puošia artėjantį Gaono paminėjimą?  Juk Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos valstybiniu apdovanojimu apdovanojo žudikų grupės narę Fanią Brancovską, kuri per Rusijos žiniasklaidą pasakė:

"... решили их успокоить - была перестрелка. Ну, там погибли люди ..."
("Pasigrožėkite" - https://youtu.be/GaPFiaAB8cQ)

    Ar apdovanotoji ne meluoja, kad, neva, kaimo savigynos būrys "nedavė praeiti" ir tik "per susišaudymą žuvo žmonės" bei vaikai? Ar ne iškyla klausimas Rusijos žiūrovui:
    Tai ko per tą kaimą reikėjo eiti? Ar ne plėšikavimo tikslu?
    Juk savigynos būrius tik nuo plėšikų kaimuose gyventojai per amžius kūrė.
    Tai, ką, plėšikų gaujos vadui - mūsų tautiečių-kaimiečių žudikui atminimo lenta, ir nieko? Ar tai ne didesnis nusikaltimas, nei NKVD agentės-informatorės "Oras" vaikų poetės V. Valsiūnienės? 

    Jei ne Vidmantas Valiušaitis šią grafomanę nebūtų paminėjęs, tai ar R. Šimašius būtų susiprotėjęs jos lentą iš kart po to paminėjimo  nuimti?

    O jei ji agente buvo ne savo noru ar net jai nežinant per kitą agentą kokį? Ar ištirtos jos agentavimo aplinkybės, kad žaibiškai ir jos lenta tapo nuimta?  

    O kad Jonas Noreika į Študhofą pakliuvo už antinacinio judėjimo kūrimą ir už žydų gelbėjimo organizavimą, tai čia kaip visa tai įvardinti? Ar žydų gelbėtojai-Teisuoliai būtų drąsūs gelbėti žydus, jei jų artimas draugas Jonas Noreika nebūtų sudaręs jiems apsaugą ("stogą") ir saugos informacija neaprūpinęs? Tik nereikia sakyti, kad "įrodymų nėra". Juk, kuriant pasipriešinimo pogrindinį judėjimą, negi sau įkalčius rinksi? Kad J. Noreika nusipelno žydų gelbėjimo politikoje dalyvavus - pateiksiu tuoj čia žemiau įrodymą.

   
Tam pirmiau reikia atsisakyti sovietinių stereotipų apie Birželio sukilimą.
 Be to ir dėl Pirčiupio tragedijos ir Tiesos redaktoriaus Zimano gaujos deginant kaimus ar nereikia nuodugnesnių tyrimų?  Kodėl tos gaujos negelbėjo pirčiupiečių?            

    Todėl visiems politinėms-visuomeninėms organizacijoms ir į LYČ-ą ar į kitokius tautinius darinius susibūrusiems, o taip pat ir kitų tautinių mažumų bendrijoms (tame tarpe ir Žydų) pirmiausia, ar neurėtų rūpėti istorinės atminties saugojimas nuo falsifikacijų ir melo? Todėl Judėjimų-Partijų skyriai ar neturėtų tapti kaip  istorinių aktualijų nagrinėjimo klubais, PRAEITIES PAMOKAS SIEJANT SU DABARTIMI ir ateitimi? Negi visą tai numesime komunistinio sukirpimo "istorikams", nenorintiems pažvelgti kritiškai ir į tikrąją Holokausto priežastį - leninizmo nusikaltimų pasekmes? Lai tas nešokiruoja, nors V.I. Lenino atvaizdai kaip "šventojo" buvo įdiegti į mūsų visų sąmonę. Tai žemiau atskleisiu, bet dabar žiūrėkime, kaip skandalas prasidėjo:

 

3- tema: KEISTOS VANDALIZMO APLINKYBĖS

    Pirmiausiai prasideda nuo Stanislovo Tomo vandalizmo, po to jam aukščiausiu lygiu sudarytos sąlygos pasitraukti nuo Lietuvos teisėsaugos, nors Prokuratūra paėmė asmens dokumentus ir pasižadėjimas neišvykti. O jis vis tiek įsėdo į lėktuvą skrydžiui į Izraelį, kuriame neseniai buvo viešėjęs mūsų Premjeras. Ir čia pat atsiduria Austrijoje - joje pasiprašo politinio prieglobsčio. Kam toks buvo reikalingas lankas?  Juk tas vandalizmas įvyko Lietuvos Prezidento rinkimų karštinėje, kai Stanislovas Tomas per Jungtines Tautas Lietuvai nemalonumą kėlė dėl Garliavoje pradangintos mergaitės, nors Lietuva buvo pasirašiusi konvenciją, kad vaikai neturi būt pradanginami. Dėl jos  balandžio 08 d. S.Tomas turėjo patikslinti Jungtinėms Tautoms. Bet, š.m. balandžio  01 d. su S.Tomu Holokausto industrijos lyderio Efraimo Zurofo kaip ir antrininku Dovydu Kacu 2019-04-05 paskelbiamas anglų kalba visam pasauliui pokalbis, kuriame 43-čioje įrašo sekundėje paskelbiama Jono Noreikos - Generolo Vėtros paminėjimas. Ir, kažkaip; stebuklingai, pamiršus pradėtą problemą dėl tos mergaitės atsakymo Jungtinėms Tautoms, tą balandžio 08 d. einama prie J. Noreikai atminti lentos su kūju rankose tiesioginėje transliacijoje, aiškinant, koks "geras Stalinas" ir prieš jį "lietuviai sukilti neturėjo" - toks buvo vandalizmo kontekstas. Vandalizmui pateisinti iš konteksto traukia Jono Noreikos 1933 m. rašytą knygutę "Pakelk galvą, lietuvi!!!", kuriame tik kvietimas boikotuoti žydų MONOPOLĮ ekonomikoje, kai tautinė mažuma valdo beveik visą Lietuvos nacionalinį produktą, lyg, monopolis būtų "gėris", bandoma jam prisegti "žydų nekentėjo" etiketę.  "Profesorius"-vandalas net nepamini, kad J. Noreika jau tada genialiai įžvelgė pasaulinio karo pavojų ir davė mintį lietuviams ruoštis karui.

Visa klasta  šio kaltinimo NKVD-inio braižo yra ta, kad tuo 1941 m. antros pusės metu žydai ir lietuviai getus suvokė kaip jų gelbėjimo priemonę - tai net mano senelis man mažam pasakojo ne kartą. Todėl J. Noreika būtų nusikaltėlis, jei žydų negelbėtų, juos; nesiųsdamas į apsaugomus getus, kai prasidėjo pogromai ir masinės jų žudynės. Žemiau pateiksiu šokiruojančius faktus.

    Tad, šios istorinės-psichologinės apgaulės falsifikacijos akcijoje: kodėl Garliavos mergaitė pamiršta ir kodėl keli aršiausi N. Venckienės puolėjai tapo to vandalizmo užtarėjais - J.Noreikos niekintojais? Kodėl toks "sutapimas"? Pavyzdžiui, Danijos socialinių darbuotojų (pedagogų) pirmininkui Janui Vjumui žurnalistas Arkadijus Vinokuras ragino į Garliavos mergaitės istoriją nesikišti, jį susiradęs, kuris danų socialinių pedagogų vadovui pasirodė atgrasus. Na, o toliau, štai, kokie klausimai iškyla:


   1. Na, o po to R. Šimašiaus naktinis NKVD-inio braižo reidas ar nebuvo tęsinys Izraelyje  vykstantiems rinkimams?
   2. Jei sargas bibliotekos būtų pramiegojęs lentos naktinį nuėmimą, tai ar nebūtų apsimesta ir ar nebūtų nuslėpta?
    3. Ar ne stebuklas, kad sargas pamatė naktinį nuėmimą ir paskambino į policiją? Kaip jis sugebėjo pamatyti tą nuėmimą? 
   4. Gal buvo planuota, kad sargas nepamatys ir kam tada pavogimas lentos būtų inkriminuotas?
   5. Negi buvo planuotas taip dar didesnis prieš žydų bendruomenę nuteikimas? Kam reikėjo uždaryti sinagogą?
    6. Kodėl į policiją nesikreipta dėl "grasinimų"?
   7. Ar tai nėra dviguba Juodoji technologija, net visai Žydų bendrijai ir Izraelio rinkėjams suklaidinti? 
  
8. Ar nereiktų kuo skubiausiai visiems politiniams dariniams ir LYČ-ui atvirai pradėti kalbėtis su Žydų bendrija?

 

4-ta tema: ŽYDŲ GELBĖJIMO STRATEGIJA:
Ar Izraelio kūrimasis nepakenkė
savo tautiečių gelbėjime?


    Pirmiausiai, ar ne laikas Žydų bendrijai atsisakyti sovietinio-komunistinio NKVD-inio termino "kolaboravimas su naciais"? Juk Vokietija užpuolė ne Lietuvą, o Lietuvos okupantę Sovietų Sąjungą. Tai kodėl vandalas-"profesorius" ir R. Šimašius taiko Lietuvai tuos pačius  nacių Vakarų Europos okupacijos standartus, kai Vakarai nebuvo patyrę žiaurios sovietinės okupacijos? Ar jiedu visiški bemoksliai, ar jie abu tai daro sąmoningai, apgaudinėdami Tautą ir pasaulį?

     Paklauskime žydų: Jei ne J.Noreikos veiksmai Antinaciniame pogrindyje, kad Lietuvos jaunimas nestotų į Vermachto armiją bei į SS dalinius - tai kaži, ar sovietinė armija būtų suspėjusi išgelbėti paskutinius dar nespėtus sunaikinti žydus?

    Tad ar neiškyla klausimas, kodėl Žydų bendruomenė vietoje AČIŪ, J.Noreikai keršija už jo dalyvavimą žydų gelbėjimo politikoje? Kas suorganizavo pasaulinės atminties ištrynimo ir vertybių apvertimo nesąmonę?

   

      Ar ne iškyla klausimas, dėl ko R. Šimašius kaip "teisingumo?" ministras prie Lukiškių kalėjimo sienos 2012 m. teroristui M. Beginui paminklinę lentą iškabino?

 

 Juk, jis, kaip lenkų generolo Vladislavo Anderso kapralas-podchorunžis nedalyvavo Monte-Kasino kautynėse, kur labai daug lenkų žuvo, kad išlaisvinti Romą ir triuškinti Vokietiją, o pasiliko Palestinoje (gal dezertyravo?).,  

  M.Beginas  atvirkščiai nei J. Noreika, - M. Beginas perėjo į priešininkų pusę ir triuškinamos Vokietijos labui pradėjo kariauti prieš Sąjungininkę D. Britaniją   1943 m. gruodį pradėjęs vadovauti Irgun Zevai Leumi (ETZEL) organizacijai Tame 1944-02-01 pradėtame 4-ių metų sukilime buvo atlikta per 300 teroro aktų, sprogdinami D. Britanijos kariniai objektai - net viešai buvo pakarti įkaitais paimti britų seržantai.  Negi toks žydų sukilimas britų kariuomenės užnugaryje nebuvo labai džiaugsmingai sutiktas nacistinės Vokietijos vadovybėje?

 

Palestine 1946: King David Hotel Bomb Warning Controversy

The King David Hotel bombing (July 22, 1946) was a bomb attack against the British Mandate government of Palesti...

      Kiek toks žydų sukilimas Palestinoje pakenkė savo tautiečių gelbėjimui iš hitlerininkų įrengtų mirties stovyklų?

     O kaip vertinama M. Begino veika, susprogdinus 1946 m. Karaliaus Dovydo (King David) viešbutį su per 90 nekaltų žmonių aukomis? ("Pasigerėkite" padariniais video -https://www.youtube.com/watch?v=4ZHHTjuv5jc")

    Juk J.V.Stalinas prisidėjo prie Izraelio valstybės kūrimo - iš kart jį pripažino Sovietų Sąjunga, Baltarusija, UkraJina ir Čekoslovakija, o JAV tik po metų.

    Neatsitiktinai minėtas Jakobas Kedmi dabar Rusijoje labai populiarina J.V, Staliną. Mat, pastarasis tikėjosi Izraelyje sukurti pavyzdingą socialistinę valstybę. Bet ...
Tai prie Lukiškių  kalėjimo M. Beginui atminimo lenta kiek pagerbia stalinizmo atminimą? Jei M. Beginas bendravo su propagandos veikėju Ilja Erenburgu, tai ar negalėjo jis būt užverbuotas NKVD, kad paistraikttų iš Anderso armijos ir kad kurtų valstybę pagal Stalino užsakymą?
Jei Izraelis būt susikūręs kiek vėliau, ar tada nebūtų Sovietų Sąjunga mažiau "išvadavusi" Europos?

    Jei Lukiškių kalėjimo sienoje M. Beginui atminimas pagerbti stalinizmo epochai, ką sėkmingai minėtas J. Kedmi bando prikelti stalinizmo kultą, tai ar to reikia Lietuvai ir visai Europai? Juk STALINAS KŪRĖ PASAULIO UŽKARIAVIMO MAŠINĄ - taip vadinasi čia šioje nuorodoje Julijos Latyninos 47,5 min. trukmės žmonijos gyvybių aukojimo ir net sąmoningo naikinimo šokiruojanti paskaita. Jos tėvu: taip pat rašytoju jaunystėje žavėjausi Ogonioko žurnale, ir dabar su juo F.b. draugauju. Todėl patariu ir jo puikiai paruoštos dukros klausytis, nes J.Stalinas kaltas dėl visų II-o pasaulinio karo, o taip pat ir dėl Holokausto aukų, nes ruošdamasis užkariauti visą pasaulį, planavo klastingai smogti Vokietijai, pagal planus "Гроза ir "Гроза". Kodėl apie tai visai nerašo Lietuvos žiniasklaida? Juk lietuviškoje Google-je apie tai tik aš internete rašiau, nors yra ir rusiškoje vikipedijoje, profilyje dudkinvitaly, L.I Buničiaus «Operacija “Гроза”. Kraujuoti diktatorių žaidimai», Marko Solonino tyrinėjimai (su juo interviu), personalinis Marko Solonino tinklalapis, video: "Falsifikuota istorija Didžiojo karo", M.Solonino paskaita Taline "Kokiam karui ruošėsi Stalinas?".

     Apie tai A. Hitleris sužinojęs, kur tai gruodžio mėn. davė įsakymą ruošti "Barbarosos" planą. Tokia planuojama J. V. Stalino klasta ar galėjo iš psichinės pusiausvyros išvesti hitlerinės Vokietijos vadovybę, kuri dėl slapto jos užpuolimo slapta atsakai sugalvojo Holokaustą? Juk Galutinį žydų klusimo sprendimą atskleidė tik 1943 m. pradžioje prie Vansee ežero konferencijoje. Mat, internete niekur neteko rasti žydų naikinimo planavimus - visur atrandami planavimai susidorojimui tik su komunistais.  Kas atras planą-įsakymą naikinti senelius, moteris ir vaikus?

      Na, o kaip vertinama, kad teroristui paminklinės lentos atidengime su R. Šimašiumi dalyvavo ir lietuviško kaimo Kaniukai moterų ir vaikų žudikų gaujos narė Fania Brancovska? Mano F. b. sienoje yra jos prisipažinimas-pasigyrimas per Rusijos žiniasklaidą kaimo išžudyme dalyvavus, nors mūsų prokuratūra ją išteisino, ir todėl Dalia Grybauskaitė ją apdovanojo. Už ką? 

      Šie klausimai, manau, turėtų dabar-nedelsiant ir neatidėliojant, keliami LYČ-o, nežiūrint to, kad dar kol kas kūrimosi stadija. 

    Ar šis  M. Begino vadovaujamas sukilimas negalėjo būt inspiruotas Sovietų Sąjungos? Pamąstykime, ar sovietams geopolitiškai nebuvo naudinga vardan Europos sovietinės okupacijos pristabdyti sąjungininkus britus? Juk yra žinių, kad iš Vilniaus M. Begino gabenimu buvo užsiėmęs vienas didžiausias sovietinis propagandistas-revoliucionierius iš lietuvių žydų kilmės Ilja Erenburgas., kuris nuo vaikystės labai draugavo su  V.I. Leninui , L.Trockiui ir J.V.Stalinui  artimu Nikolajaumi Ivanovičiaumi Bucharinu. Nors pastarasis Maskvos priemiestyje "Komunarkoje" sušaudytas su iš Jonavos (iš Vareikių kaimo) kilusiu Juozu Vareikiu, bet nesėkmingu I. Erenburgo nužudymu rūpinosi net pats A. Hitleris už garsų eilėraštį "užmušk vokietį". 

      Taigi, jei M. Beginas kaip "pavojingas elementas" sovietų buvo nuteistas 8-iems metams katorgos, o po metų-dviejų iš GULAG-o į minėto generolo V, Anderso armiją išleidžiamas negi be įpareigojimo Sovietų Sąjungai atidirbti? 

      Tai ar nesusimąstome, kieno inspiracijos M. Beginui ant Lukiškių kalėjimo sienos iškabinama ši lenta? Ar tokia pati kabo Lenkijoje, kai jis 6-ias savaites kalėjo už neteisėtus protestus prieš D. Britanijos ambasadą? Negi lenkai jį nuteisę, dabar, bloginimui santykius su D. Britanija, kabins prieštaringai vertinamojo atminimo įamžinimą? O ką su Lietuva, išvis, turėjo šis Karo atbėgėlis 2086, kad nusipelno atminimo lentos, o Lietuvos Didvyriai ne? 

     Ar gaila mums, kad ant Lukiškių kalėjimo jis įamžintas, kaip Nobelio premijos laureatas? Bet po K.Škirpos-J.Noreikos sukelto triukšmo, negi mes-lietuviai negalime reikalauti dėti ant svarstyklių šiuos "nuopelnus"? Katrie daugiau atsakingi už tiesioginių žmonių nužudymus? Katras iš jų Holokausto aukų gelbėjime labiau nusipelno? Katras daugiau kankinosi  kacetuose - M. Beginas ar J. Noreika? Ar gali istorikai paspėlioti-paskaičiuoti: kiek žydų gyvybių kainavo dėl Izraelio valstybės įkūrimo per kovą prieš Sąjungininkės prieš Vokietiją armiją? Ar tikrai vertas tos atminimo lentos, kai Didžioji Britanija už jo galvą siūlė 30 000 dolerių premiją? 

      Ši  paminklinių lentų nuėmimo skandalo sostinėje aktualija, turėtų būt svarbi ir Lietuvos centre - Jonavoje, nes joje pirmiausiai žydų bendruomenė buvo visiškai sunaikinta, o josios naikinimo tiksli statistika bei žudymo metodai viso Lietuvos žydų  žudymo organizatoriaus Karlo Jegerio ataskaitos slaptumas įrodo, kad žydų naikinimų tikslas iki 1942 m. nebuvo žinomas net patiems naciams.  Tai tada kokiu "pagrindu" R. Šimašius kaltina J. Noreiką, sakydamas, kad "turėjo žinoti" (susiprotėti?), kas laukia žydų getuose? O kodėl pats R. Šimašius nesusiprotėjo policijai paskambinti, kai negalėjo aplenkti girto važiuojančio a.a. A. Ūso ir leido jam žūti?
 

5- ta tema: Kodėl sovietmetyje nuslėptas
Jonavos burmistro sušaudymas?

     Toje ataskaitoje yra pažymėta, kad 1941.VIII.01. Ukmergėje sušaudytas ir Jonavos burmistras "davęs įsakymą padegti Jonavos miestą." Kokia to burmistro pavardė? Negi negalima dabar surasti archyvuose tą įsakymą? Kodėl tas burmistras dar dabar net nežinomas Jonavos istorijoje? Kodėl net sovietiniais metais nebuvo pagerbtas kaip sušaudytas sovietinis miesto vadovas? Kodėl sovietinė propaganda neišnaudojo tokios geros progos pagerbti  sovietinį ("tarybinį") Jonavos miesto vadovą ir jo sušaudymą? Kodėl jis nespėjo pasitraukti su sovietinių-partinių nomenklatūrininkų šeimomis? Kodėl sovietmečiu buvo nuslėptas jo sušaudymas ir, aplamai, jo egzistavimas? Negi jo atminimas buvo aukojamas, kad nuslėpti miesto sunaikinimo priežastį? Juk tai labiausiai Lietuvoje sunaikintas miestas.

     Todėl galiu pasiūlyti atsiversti pernai leidykloje PRINTĖJA Kaišiadoryse išleistą Vytauto Venckūno knygą "Jonavos valsčius ir miestas 1918-1940 m.", kur 103 psl. pažymima, kad. kunigas Petras Vaitiekūnas tais okupacijos 1940 metais nuo liepos  01 d. pasitraukė iš miesto burmistro pareigų. Apskrities viršininkas atleidžia minėtą,  paskirdamas Dovydą Rozenbergą, 1940 m. liepos 02 d. burmistro pareigas pradėjo vykdyti buvęs miesto tarybos narys Jokūbas Epšteinas. O nuo rugsėjo 13 d. Jokūbas Epšteinas perdavė burmistro pareigas buvusiam valdybos sekretoriui Stasiui Černeckui, kur pastarasis ir išvyko gyventi į Kauną ir jame tęsti mokslų. Laikinai eiti pareigas palieka Magirdą Mejerą, kurį rekomendavo Lietuvos komunistų partijos (LKP) Jonavos valsčiaus komitetas.

     Daugiau žinių nėra toje knygoje. Todėl galima manyti, kad jį, galimai, ir minį Karlas Jegeris, Ukmergėje 1941-VIII-01 sušaudytą "už Jonavos miesto padegimą". Ar buvo sąmoningas padegimas, ar nuo mūšio, apšaudant miestą, gaisras kilo ir tik pretekstą prirašė, kad ataskaitą žudymų būtų gražesnė?

   Ši Jonavos paslapties aplinkybė ar negali būt kaip nors susijusi su NKVD ir su Jonavos garbaus rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus artimu giminaičiu (lyg, per žmoną); NKVD vienu iš vadovu  ... Dudaku? Juk jis; kaip ir Nachmanas Dušanskis - sėdėjo kalėjime ir Justo Paleckio vyriausybei pradėjus veikti,  ... Dudekas tapo Jonavos NKVD darbuotoju. Tai ar vykdė jis trėmimus? Susimąstykime: Juk šio rašytojo sūnus Sergejus vienas iš labiausiai nusistatęs prieš lietuvių Birželio sukilimą. 
 

6-ta tema: Žymiausias jonavietis iš geto į Sibirą

     Juk to sukilimo ir karo pradžios metu labai daug  Jonavos žydų bandė pabėgti, bet nepasisekė. Kad ir žymus fotografas, Foto studijos UNION ir kino teatro savininkas Tuvijus JOFFE bandė pabėgti, bet nespėjo - vokiečiai liepė sugrįžti.  Apsigyveno Kaune, nes jo namai Jonavoje sudegė visiškai. Vėliau savo butą išsikeitė į Vilijampolės gete ir  jam pavyko savo vaikus išsaugoti, kad jie akcijose nebūtų sunaikinti, o pabaigoje su šeima pavyko pabėgti - Kleboniškio miške slapstytis teko, kol sovietinė armija atėjo. Įsidarbino fotografu mano gimtojoje Zanavykų gatvėje priešais Žaliakalnio turgų ir priešais mano senelių buvusią parduotuvėlę. Gal ir jis mane mažą apie 2,5 m. turintį nufotografavo ir 1949 m. kovo 19 d. buvo ištremtas masiškiausiame trėmime pagal kodinio pavadinimo planą ПРИБОЙ ("Bangų muša".) Jo asmeninėje byloje figūruoja net du NKVD agentai, kurie "ištyrė" jo lojalumą sovietų valdžiai, klausinėdami apie sionistines nuotaikas dėl išvykimo į Izraelį. Todėl buvo apkaltintas "neištikimybe" naujai santvarkai ir pripaišė jo studijos  ir kinoteatro samdomų darbuotojų "nusikalstamą" disponavimą. Iš tremties vietos Irkutsko jam neleido sugrįžti Jonavos rajono partijos komitetas ir todėl 1971 m. mirė Irkutske. Ten palaidota ir jo vyriausia duktė.

    Šiuo metu toje apskrityje  ekspedicija atlieka mokslų daktarė Rasa Čepaitienė, kuri Daukanto aikštėje mitinge pasakė kalbą dėl atminties trynimo ir  ir tik ką grįžo pateikė ekspedicijos įspūdžius - jos pašnekovu Tomas Baranauskas. Siūlyčiau per googl-ę būtinai išklausyti ar perskaityti "„Aktualioji istorija“: Tremties atmintis: sibiriečių, tremtinių ir kolaborantų perspektyvos (video)" Ir čia vėl ATKREIPIU JONAVIEČIŲ DĖMESĮ, kai mokslininkė Rasa paminėjo šviesiosios atminties monsinjorą Vincą Algirdą Pranskietį bei jo knygą BAIKALO ŽVEJYS. Todėl šios temos apibendrinimui per googlę siūlau paskaityti ""Rasa Čepaitienė. Savos istorijos politikos būtinybė".

 

7-ta tema: Ką darysime, kad nesikartotų ...?

    Taigi, grįžtant prie vokiečių atėjimo į Jonavą, iki jų atėjimo veikė Jonavos šaulių būrys, kuris vadinosi Partizanais, nes sukilimo metu buvo bevaldystė - okupantų vijimo lauk procedūra.

    Yra žinių, kad, vokiečiams pareikalavus, buvo išrikiuoti  tie 64 šauliai, ir buvo atsiklausta, kas nori atlikti labai sudėtingą nusikaltusių komunistų naikinimo darbą. Tam darbui atlikti buvo renkami, atrodo, tik savanoriai - tam prievartos nebuvo daromos jokios. Kaip vienas to istorinio laikotarpio tyrėjas man papasakojo,  iš 64-ių rikiuotėje stovėjusiųjų, į priekį žengė  apie 10-12 pasiryžusių pasiūlytai atsakingai žudymų misijai.  Patyrinėjus jų bylas, - pasirodo; visi pasiryžusieji PRIEŠ SAVAITĘ BUVO PRARADĘ ARTIMUOSIUS - į Sibirą ištremtuosius, dėl kurių labai pergyventa, nes 1863-64 m. m. trėmimai pasakojimuose dar buvo gyvi iš senelių atsiminimų. Juk jie buvo siaubingai skaudūs, nes didžioji dauguma ištremtųjų artimųjų likimas tapo nežinomas visam gyvenimui. Todėl nieko nuostabaus, kad ištrėmimas šeimomis su mažais vaikais atrodė net kaip jų sunaikinimas. Šį įspūdį reikia vertinti iš to laikmečio psichologinės stresinės situacijos. Juk baudžiavos naikinimo metu, po sukilimo į kokią katorgą ištremti - žinoti niekas ir negalėjo. Laiškus į gimtuosius kaimus iš Sibiro, varge, ar rašyti galima buvo? Juk ir raštingų tada, kaži, ar kaimuose, ar tarp katorgininkų daug buvo? O skausmas dėl dingusiųjų be žinios, tikrai, turėjo būt labai jautrus - tūkstančius kartų siaubingesnis, nei mums dabar apie paskutiniąją tremtį, kaip vos ne "kurortu" galima įsivaizduoti. juk tremiami buvo grandinėmis surakinti. Tai vaizdas siaubingas. (Juk mano senelis man mažam, gerokai po po karo ne kartą pasakojo man apie savo senelį, dalyvavusį dar ankstesniame 1831 m. sukilime) Ištrėmimą į kitą planetos dalį, naktį, surinkus tik per valandą, jokiais būdais negalima lyginti to siaubo su žydų perkėlimo iš vienos miesto dalies š kitą - jiems skirtą getą. kurių trėmimams labai aktyvių skundikų ir organizatorių, matyt ir buvo kai kas iš žydų bendruomenės, kurie labai vieningai laikėsi.

     Todėl tyrimui būtina pasitelkti psichologijos specialistus - būtina tirti žydšaudžių motyvacijas tam, kad daugiau nepasikartotų jokios genocido formos. Juk atrenkami mirties nuosprendžių vykdytojais buvo, kaip atrodo, buvo teikiama, kad bus baudžiami komunistai ir su jais susidėję. Kaip tik; ką tik nukentėję - praradę artimuosius-ištremtuosius kaip nesiorganizuos į KOMUNISTšaudžių brigadas, jei "socializmas (tikslas) pateisina ... prievartą ir žmogžudystes"? Tie kruvinai-raudoni žodžiai yra garsiausio pasaulyje žydo - Raudonojo teroro teoretiko Leibo Bronšteino, kuris savo žydiškumą paslėpė po pseudonimu "levas Trockis", taip, kaip tai padarė jo visi bendratautiečiai, tapę TERORISTAIS-"revoliucionieriais" (kabutėse), nes Didysis Spalio PERVERSMAS nebuvo jokia "revoliucija", o tik nusikalstamas leninis karinis perversmas. Ir to paties komunistinio terorizmo ideologo - "Levo Trockio" įkurtosios  kruvinosios Raudonosios armijos  vasario 23-čiosios diena galop tapo "vyrų diena", atžyminti "vyriškumą" ne ginti tėvynę, bet žudyti niekuo nekaltus civilius gyventojus, pradedant nuo pilietinio karo buvusioje Rusijos imperijoje iki tokio pat Ispanijoje brolžudiško karo, nekalbant apie žudynes Vengrijos -1956 ar "Prahos pavasario" metu iki Afganistane ar Tbilisio "kastuvėlių baliuje".

     Tai kaip po 1941 m. birželio mėn., sovietiniams okupantams traukiantis, Pravieniškių, Panevėžio, Utenos, bei visur kitur ir net Rainių žudynių atsakomoji reakcija kerštu peraugo į kruvinųjų komunistų savanoriškas žudynes.

    Taigi, KOMUNISTšaudžiai kaip į žydšaudžius persivertė? Kaip blogio - komunistų naikinimas peraugo į masines nekaltų žmonių žudynes? Ar nereikėtų tą klastą pradėt studijuoti? Ar ne bus taip, kad degantys kerštu už komunistinius nusikaltimus, peržengę ribas, toliau kelio atgal neturėjo? Pagal K. Jegerio ataskaitą matyti, kad žudymams buvo parengta speciali mobili, nuolat pervažiuojanti grupė. Reik manyti, kad tiesioginių žudikų nebuvo daug? Kiti buvo įtraukti  į konvojavimus. Kiek suprato ir suvokė pagalbininkai?  Galima įtarti ir keršto pyktį, kai PATYS KALČIAUSI KOMUNIZMO NUSIKALTIMAIS  SPĖJO PABĖGTI į Sovietų Sąjungą, pasinaudodami organizuotomis evakuacijos gurguolėmis, skirtomis tik komunizmo nusikaltimams nusipelniusiems.

8-ta tema: HOLOKAUSTO PAGRINDINĖ PRIEŽASTIS

     Todėl reziumuodamas, siūlau POLITOLOGIŠKAI tirti fašizmo atsiradimo priežastį. Juk po Didžiojo Spalio perversmo "Marksizmo popiežiumi" pravardžiuojamas K.Markso ir F. Engelso draugas - marksizmo teoretikas: ir V.I. Lenino oponentas dėl PROLETARIATO DIKTATŪROS nesąmonės bei vokiečių socialistų vadovas Karlas   K a u t s k i s   savo veikale TERORIZMAS IR KOMUNIZMAS pasmerkė Leniną, su savo "ИСКРА" (liet.: "Kibirkštimi"), padegusį pasaulinį komunizmo brolžudišką gaisrą, kuris nusinešė gyvybių apie 5-is kart daugiau, nei Holokauste.

Galima PASIDIDINTI

     Todėl Holokausto vertinime negali būt juodo-balto matymo. Lygiai taip pat įrodinėjo ir Karlas Kautskis dėl pasaulio matymo, kad jis nėra tik juodai baltas. Jis, kaip ekonomistas ir Karlo Markso veikalo "Kapitalas" IV-tojo tomo redaktorius, o taip pat ilgametis vienintelio pasaulyje marksizmo teorinio žurnalo «Die Neue Zeit» redaktorius, parašė ir išleido knygą "Bolševizmo krizė" (ji dar vadinosi ("Bolševizmo aklaviete"), kurioje demaskavo Rusijos bolševikų nukrypimą nuo socialdemokratinių principų. Bet, prieš tai parašė knygą skirtą terorizmui, kuri, deja, Lietuvoje ir lietuviškame internete visai net neminima,  išskyrus,, tai, kad tik aš lietuviškai miniu apie šį svarbų kūrinį.

     Kodėl Lietuvoje ignoruojami socialdemokratinių vertybių istorinis paveldas? Negi tai įtakos turi LSDP signataro R. E. Dzeržinskio bolševikinė įtaka Lietuvai? Apie tai dar žemiau sugrįšiu. Juk K. Kautskis šiame veikale atskleidžia bolševizmą, vedantį visuomenę nuo demokratijos į valstybinę vergiją. O kodėl ji buvo suprasta ir 1940-41 m.m. Lietuvoje kaip "žydų vergija" (atsišaukimuose kažkas platino tokį paminėjimą), -  ar į tai nebus prie jų nagus prikišęs Gestapas, slapta planavęs Holokaustą?

   Todėl atsakymą ieškoti reiktų šio K. Kautskio veikalo priešistorę, kai mažiau nei po metų Petrograde įvykdyto Spalio perversmo, 1918 m. rugpjūčio mėn. Vienoje paskelbia brošiūrą "Diktatūrą proletariato": joje bolševikai buvo apkaltinti Pilietinio karo Rusijoje sukurstymu. ir nesugebėjimu prižiūrėti rinkimų teisę. Joje buvo kritikuojamas ir V.I.Leninas nutolimu nuo demokratinės praktikos apriboto elektorato naudai. Pastarasis į tą jo kritiką skubiai (spalio-lapkričio mėn.)  sureagavo brošiūroje "Proletarinė revoliucija ir renegatas Kautskis". Pamenu, kai mums; pirmakursiams TSKP istorijos priverstiniame kalime būtina buvo liaupsinti šį V. I. Lenino "kūrinį", kuriame buvo smerkiamas "gėdingas" II-asis Internacionalas (taip vadinamas "Berno internacionalu") ir "gyvos revoliucinės dvasios" marksizme naikinimu. Dar iki Atgimimo; iš leninizmo demagogijų varpinės, pažvelgus į visumą, akivaizdžiai matėsi tik bolševikinis primityvizmas, kuris nūdienos sampratoje tapo net juokingu.
      Todėl nieko nuostabaus, kad atsakui į tą V. I. Lenino prasivardžiavimą "renegatu", Karlas Kautskis 1919 m. išleidžia jau aukščiau mano paminėtą TERORIZMAS IR KOMUNIZMAS knygą. Joje išdėsto politinės situacijos sovietinėje Rusijoje blogėjimą bei "brolžudiško" karo įžiebimą, pasinaudojus socialine katastrofa po Pirmojo pasaulinio karo, pasinaudojus šalyje išsiviešpatavusios anarchijos situacija.  Tas Didysis karas praktiškai sunaikino "aukšto intelekto drausmingą darbininkų klasę", išsaugojusi savyje tik neišmanėlius. Viso šito dėsningu rezultatu tapo ekonominis krachas ir primityvus keršto troškimas
(psl.: 171), kuris analogišku tapo ir vėliau Holokausto metu
     Šiame veikale Kautskis pasuka žvilgsnį į istoriją: praveda palyginamąsias lygiagretes tarp 1793 m. teroro Prancūzijoje ir 1871 m. Paryžiaus komunos laikais, o vėliau ir 1917 m. Spalio mėn. Rusijoje terorizmo pobūdį aprašo.

     Jis sovietinį režimą lygina su prancūzų teroru, kaip  spekuliantų, prekybininkų, pinigų skolintojų. Skaitant šį veikalą, pastebime, kad situacija kartojasi, kaip Prancūzijos revoliucija paruošė  respublikos virsmą į Napoleono imperiją. Kautskis pastebi Lenino baigtį Rusijos Napoleonu. Juk Korsikos „Bonapartas“ laimėjo Prancūzijos širdį tuo, kad  suteikė pasitenkinimą.  kad revoliucijos principai užkariavo Europą; kiti, labiau džiaugėsi tuo, kad prancūzų armija apiplėšė visą Europą ir praturtino Prancūziją. Bet K. Kautskis pastebi, kad revoliucinis bolševikų militarizmas nepaturtins Rusijos- atvirkščiai, ji gali tapti tik nauju jos nuskurdimo šaltiniu. Pastebi, kaip Rusijos pramonė  pradėta "atsikurt ir dirba armijų, o ne produktyvumo tikslams. Rusijos komunizmas iš tikrųjų tapo kareivinių socializmu.

"Rusijoje bolševikai nugalėjo, bet socializmas patyrė krachą." - taip rašė K.Kautskis.

     Personaliai atsakomybę už Spalio perversmą ir po jo smurto siautėjimą, K. Kautskis atsakomybę paskyrė bolševikų lyderiui, minėtam "Levui Trockiui". Pagal K. Kautskį, Rusija perėjo nuo socializmo į "valstybinio kapitalizmo" kūrimą. Kaip marksizmo teoretikas prognozavo, kad jėgos panaudojimas ir diktatoriški metodai atves šalį naują visuomenės išnaudojimo sistemą.
  
 Skyrelyje "teroras" K. Kautskis jos raidą mato ne bolševikų prašymu, o  tik dėka recepto, pagal kurį bolševikų režimas veikia nuo pat pradžių, eidamas tik prie smurto, prie savivalės, kurių atžvilgiu neįmanoma net kukliausia kritika. Teroras ir siaubo režimas tapo neišvengiama komunistinių metodų pasekme. Svarbiausia, teroras,  prasidėjo sunaikinus visą spausdinto žodžio laisvę.

. Revoliuciniai teismai ir nepaprastosios padėties komisijos ("čerezvyčaik"-os), tapo teroro padarais. Ir vieni, ir kiti surengė baisias baudžiamąsias ekspedicijas, kurių aukų skaičius negali būti nustatytas. Bolševizmo gynėjai cituoja, kad jų oponentai - Suomijos baltoji gvardija, Baltijos baronai, caro generolai ir admirolai - nieko geresnio nedaro. Bet K. Kaustskis klausia:  "ar vagystę galima pateisinti tuo, kad kiti vagia?"

      Be to "Rusijoje, kaip ir apskritai stiprios karinės autokratijos šalyse buvo auginama bailiai, bijantys valstybės valdžios". Ar ši K. Kautskio mintis neaktuali šiai dienai?

     Kautskis pabrėžia, kad  vienintelis būdas išvengti smurto ir ramiam, pozityviam darbui yra demokratija - tai vienintelis būdas ugdyti aukštesnes gyvenimo formas, kurias kultūringas žmogus įkūnija socializme. Diktatūra veda tik į tokį socializmą, kuris vadinamas azijietišku. Tai visiškai nesąžininga, nes Azija žmonijai suteikė Konfucijus ir Buda. Ne veltui Rusijos inteligentai į pastarąjį atkreipė tada didelį dėmesį.

     Bet, deja, šias pastarojo (Budos) aukštąsias Šambalos paieškos vertybes nutraukė žydo Leibo Bronsšteino Raudonasis teroras, ir jo pagrindėjas minėtas  "Trockis" 1920 m. gegužės pabaigoje pabaigė ir Hamburge  Kominterno  vakarų Europos sekretoriato leidykloje rugpjūčio mėn. atspausdintoje  bandė atsakyti Kautskiui savo brošiūroje pavadintoje tuo pačiu pavadinimu  „Terorizmas ir komunizmas Anti-Kautskis“.  kurį Jis Kautskio kūrinį pavadino „viena apgaulingiausių ir nesąžiningiausių knygų“, kurioje "«из-под ученого колпака торчат уши клеветника» (pusl.:. 154) frazė labai prilipo nemąstantiems ir tingintiems įdėmiai perskaityti K. Kautskio teiginius.


Galima PASIDIDINTI

      Trockis teigė K. Kautskio nukreiptą teoriją prieš "revoliucinį ryžtingumą", vis tiktai konstatavo ūkio nuosmukį, bandė aiškinti apie vidinę kovą "nueinančios nuo scenos" klasinės sistemos, tokios, kaip vergovinę, feodalinę ar kapitalistinę.

       Bet, deja, matome Trockio demagogiją, nes vergovinė santvarka paremta prievarta-smurtu, kažkiek jo buvo ir feodalinėje, dėl kurios skeptiškas buvo su Lietuva-Lenkija-Gudija turėjęs reikalų Mykolas Kleopas Oginskis (jo 250-mečiui per Jonavos istoriją daug dėmesio skyriau), o kapitalistinė sistema tos prievartos ir neturėjo - atvirkščiai: per prievartą Rusijoje , pagal K. Kautskį, pradėtas kurti "valstybinis kapitalizmas", dėl ko ir turėjo Sovietų Sąjunga su savo komunistiškai kapitalistine prievartos sistema pagal trockišką frazę ir nueiti nuo scenos, tik palikdama pasauliui baisiausias komunistinio teroro pasekmes, kurių aidu ir buvo Holokaustas; dar kol kas neįprasmintas su jo apraiškos priežastimi. Ne veltui Stalinas išgyrė savo šio aršiausio oponento anti-kautskišką "kūrinį". Ypatingai jam patiko revoliucinis proletariato viešpatavimas be blokų su kitomis socialistinėmis partijomis, kas vedė iki absoliučios stalinistinės žiauriausio stiliaus diktatūros, kuri nieko bendro neturėjo ir su proletariatu.


  Taigi žvelgiant į postkaustiškąjį periodą, kaip ne liūdna, bet plačiau (holistiškiau) žiūrint į visuomeninį reiškinį, kaip Holokaustą, jame matosi  atsakas pagal Veiksmo-atoveiksmio dėsnį ne tik fizikoje bet ir visoje gyvoje Gamtoje. O tas dėsnis net ir nesirinko: kaltas-ne kaltas. Taip, kad K. Kautskis tame savo veikale kaip ir numatė būsimas pasekmes, į ką Leninas pavertė ir iškreipė, pamindamas parlamentarizmo idėjas. Net ir Fridrichas Engelsas senatvėje buvo atsitokėjęs nuo kai kurių K. Markso teiginių, net pats K.Marksas vėliau keitė požiūrį ir K. Kaustskis tai mini. - juos reik vėl pradėti nagrinėti kritiškai - nieko neiškraipant, taip, kai po Arvydo Juozaičio straipsnio "POLITINĖ KULTŪRA ir Lietuva". Po šio Arvydo ptanešimo, praėjus 3-ims mėnesiams ir aš Jonavos Balse pirmąjį leninizmą demaskuojantį straipsnį paskelbiau "Ar Baltos dėmės baltos?" ( to straipsnio apatinė dalis)

Primygtinai patrkoi nuorodą: Karlo Kautskio TERORIZMAS IR KOMUNIZMAS rusų kalboje PDF formatu ТЕРРОРИЗМ И КОММУНИЗМ К. Каутский  


9-ta tema: TOTALITARINIŲ RĖŽIMŲ OKULTISTINĖS
 ŠAKNYS

     Prie totalitarinio rėžimo galima ir priskirti mūsų LTV, kur žurnalistė Indrė Makaraitytė jau aukščiau minėtą temą pradėjo žodžiais: "

"Vytautas Sinica, ... platina Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbuotojų SUKURTĄ   m i  t  ą  ,  kad esą getuose, taip esą manė vokiečių įsakymus vykdę lietuviai, žydams saugiau. Tai štai kodėl Vėtros parašas ant Žagarės geto įkūrimo ne toks mirtinas".

 Žodžiu, LTV žurnalistė teigia, kad, LGGRTC mokslininkai, neva,  "ne tyrimais, o kūryba" užsiiminėja, o visi Lietuvos ir Baltijos-UkraJinos-Gudijos žydai  tapo "užburti-užhipnotizuoti ypatinga Kolos pusiasalio psichine liga, žemiau minima" ir patys nuėjo į getus, sudarę persikraustymo Komitetus, vėliau tapusiais getų Tarybomis" ir "sąmoningai nuėjo mirti, žinodami", kaip pas Indrę Sergejus Kanovičius patvirtino? Tai negi LTV žurnalistė "kompetentingesnė"  už mokslininkų brigadą? O, vis tik, kas greičiau į mitų kūrimą linkę - mokslininkai, ar žurnalistė? 

Taigi , M I T A I -  "išsigalvojimai", nors jie turi realų pagrindą, kaip mano tyrinėta seniausio pasaulyje Kalevalos mito užrašymo vieta Šiaurės Karelijoje palei Suomijos sieną ir graikų mitologinė šalis Hiperborėja, kuri, pasirodo, ir yra ta Kalevalos šalis. Mane šokiravo, kad Apolonas, gulbes pasikinkęs, nuskrenda ir liudininkai pasakoja tuose mituose, kad vasarą yra viena diena metuose, kada saulė nenusileidžia. O, tai iš kur tai graikai žinojo? Ką, jie buvo ant Nuorunen - aukščiausio Karelijos kalno? Į jį man teko kopti ir jįjį aprašinėti. O dabar prie Vyborgo Monrepo parke, pasirodo, prieš 13-ą tūkstančių metų susprogdintas didžiausias statinys, su išmėtytais dirbtiniais luitais - pasigrožėkite dviem video pasakojimais šokiruojančiais apie tą parką.

Taigi, prie aukščiau paminėtos politinės kultūros toliau eiti galima, mano supratimu,  tik holistiškai (visuminiai), pirmiau atskleidžiant ir pasmerkiant rasizmo mokslą: rasologiją ir rasinės viršenybės hitlerinės Vokietijos nacistinio okultizmo Anenerbės organizaciją, kuri Genricho Gimlerio iniciatyvos dėka  atliko Tibete Trečiojo Reicho ekspediciją. Tos SS-ininkų ekspedicijos idėja buvo perimta dar iš bolševikų-čekistų ypatingai slaptos ekspedicijos, atliktos Kolos pusiasalyje prie Said ežero (Saidjarv, arba Saidozero), kur šalia yra Inčur (Krūties) kalnas (vietiniai "sopkomis" tokius kalnus vadina) ir ant jo tik paskutiniais metais atskleisti buvusios civilizacijos (graikų mitologinės Hiperborėjos) piramidės likučiai.

    Kaip tik man asmeniškai teko į tą Krūties kalną per treniruotę 1972 m. užbėgti, o po to nusileisti prie to paslaptingo Said (Švento) ežero, bei pasigerėti iš Saidjarvo bekliokiančiu tikro kalnų upelio grožiu. Tada mes baidarėmis plaukėme Lavozero ežeru, o po to upėmis Caga, Pana ir Varzuga iki Baltosios jūros pakrantės, kuria jūrlaiviu perkirtome į Archangelską. Dabar čia keliauti neįmanoma, nes yra slapta povandeninių laivų bazė ir maršrutas uždarytas.
     O tada, grįžęs į Lietuvą, išlydėjau į tą patį maršrutą savo Azoto vyriausių specialistų grupę, kurie buvo įsteigę Azoto vandens sporto klubą, kur toje grupėje  buvo ir Bronislovas LUBYS, tada dirbęs mūsų šalies didžiausios įmonės vyr. inžinieriumi. o vėliau ir generaliniu direktoriumi.
     Paminiu jį, nes jo dėka buvo išvesta iš Lietuvos sovietinė armija, kai buvo Premjeru ir dabar todėl mes esame laisvi - turime Žodžio Laisvę, dėka kurios Jums visiems čia galiu rašyti. O tada jie - šios įmonės vyriausi specialistai su tuo baidarių žygiu tapo Sovietų Sąjungos čempionais ir apie jų žygį tada 1972 m. aprašiau Jonavos Balso uždrausto KGB, o vėliau (1969 m.) mano atkurto Turistų klubo skyrelyje "Žygeivis".

Galite pasididinti

 Buvo uždraustas ir šis pavadinimas, nes Vilniaus universiteto studentų turistų klubas "Žygeivis", kuriam vadovavo legendinis Tadas Šidiškis, žygius atlikinėdavo po mūsų tautinės reikšmės objektus ir platino tautinę savimonę, už ką buvo šis klubas uždraustas. Todėl jų žygiavimų idėjų pratęsimui ir pavadinau Jonavoje Keliautojų bei Orientavimosi sporto skyrelį, kurį taipogi bandė visaip uždrausti - reikalavo pervadinti.

   Bet komunisto; iš vietinių sentikių kilusio laikraščio redaktoriaus pavaduotojo ... Pankratjevo dėka pavyko tą pavadinimą išsaugoti, net iki, 1,5 metų. Jis kaip vietinis rusas, labai žavėjosi šiuo gražiu lietuvišku žodžiu ir todėl jį pavyko išlaikyti, kol minėtas neiškeliavo į Anapilį.

  Tame Anapilyje yra jau ir žymiausias Lietuvoje keliautojas-kraštotyrininkas-tyrinėtojas bei Nepriklausomybės signataras Gediminas Ilgūnas, kurio Jonavoje įkurtą Turistų klubą ir buvo KGB uždraudusi, dėl ko man teko nuėjėti į komjaunimo komitetą bei jame padirbėti, kad tą uždraustąjį klubą atkurti, už ką ir buvau tuoj pat pašalintas, kaip "netinkamas ideologiniam darbui". (Apie tai rašė net pats G. S. Ilgūnas) Mat, tada susipažinau su buvusiu politiniu kaliniu-disidentu minėtu Gediminu Stanislovu ILGŪNU, ir per klubo atkūrimo konferenciją parodžiau kino filmą šio; Jonavai uždraustojo žinoti ką nors apie šį keliautoją ir apie jo atliktos ekspedicijos 1863-64 m. m. sukilėlio-tremtinio bei didžiausio Sibiro tyrinėtojo Jono Čerskio keliais.
     Taigi, man tapus, lyg, "musei išmestai iš raudonų barščių", tame atkurtame Klube prasidėjo turiningo ir prasmingo laisvalaikio  Keliautojų sporto veikla.  

 


Ši nuotrauka paimtaČIA

NUOTRAUKOJE matote Azoto įmonės vyriausių specialistų - vandens turistų-baidarininkų grupę su Bronislovu LUBIU Kolos pusiasalyje šalia Said ("Švento" pagal saamių kalbą) ežeriuko ant Ninčur (moteriškosios Krūties) kalno prie  legendinės graikų mitologijoje minimos Hiperborėjos šalies buvusios piramidės. Už jų nugaros Lavozero (Lavjarv-o) ežeras, iš kuriuo jie  upeliais plaukė iki Baltosios jūros ir su tuo žygiu tapo 1972 m. Sovietų Sąjungos čempionais.

 

    Todėl Holokausto problema per Holizmo Sinerginius ryšius siejasi su šia Kolos pusiasalyje minima mitologine Hiperborėja, nes ją  prie šio Said ežero atrado NKVD čekistų ekspedicija, kuriais domėjosi vienas iš Holokausto vykdytojų, - tai Genri Geringas, kuris iš tų čekistų perėmė tyrinėjimus Himalajuose, skirtose grynosios airių rasės paieškose ir ... 

O tai Kolos pusiasalyje prie Said ežero čekistų ekspedicijai 1922 m. vadovavo sovietinis okultistas-rašytojas Aleksandras Vasiljevičius Barčenko, kuris buvo ir telepatijos tyrinėtoju bei hipnotizuotoju. Po Didžiojo Spalio perversmo pradėjo dirbti seniausioje Rusijos psichologijos, psichikos ir neurologijos tyrinėjimo įstaigoje, 1907 m. įkurtoje Vladimir-o Michailovič-iaus Bechterev-o  ir Sankt Peterburge "Bechterevka"  pramintoje. Tame Smegenų institute buvo išbandyti elektrofiziologijos, neurochemijos, biofizikos, fizinės chemijos metodai. Barchenko čia dirbo kurdamas naują visuotinę ritmo doktriną, vienodai taikomą kosmologijai, kosmogonijai, geologijai, mineralogijai, kristalografijai, taip pat viešojo gyvenimo reiškiniams. Vėliau savo atradimą jis vadins „sintetiniu metodu, paremtu senovės mokslu“. Šis mokymas bus apibendrintas jo knygoje „Dunhor“. Jis minėtoje Kolos pusiasalio centro ekspedicijoje plito liga vadinamu kažkokiu "mirgėjimu?" (rusiškai "мерячением") arba, "Arkties isterija". (P.S.:
nelabai aiškus ligos simptomo pavadinimas - manau-greičiau, kas tai turėtų būti kažkas panašaus  žodį "мерec
тчение"- vaidenimąsi, kai kada svajonę ar matavimą  reiškiantį.) Ja ja susirgdavo ne tik vietiniai aborigenai, bet ir naujai atvykusieji. Tai specifinis susirgimas, panašus į masinę psichozę, ypač, spontaniškai per šamaniškas ceremonijas. Ligos simptomas, kai žmonės pradeda kartoti venas kito judesius, besąlygiškai vykdant bet kokias komandas

(P.S.: Atkreipiu dėmesį į tokios žmonių lygos naudą valdantiesiems besąlygiškai valdyti visuomenę, ar jos dalį.)

Rusijos mokslininkai, tarp jų ir Vladimiras Bechterevas, XIX amžiaus pabaigoje atkreipė dėmesį į šią keistą ligą.
O Barčenko šiaurėje praleido apie 2-jus metus. Jis dirbo Murmansko biostotyje - tyrė jūros dumblius, vadovavo Murmansko kraštotyros institutui - tyrinėjo regiono praeitį,  saamių (rus.: laapių) gyvenimą ir įsitikinimus. Ekspedicijos tikslas buvo  ieškoti Hiperborejos paveldo.

Net 1914 m. apie šiaurę šis rašytojas romane „Iš tamsos“ papasakojo senovės legendą apie Čudų gentį, kuri nuėjo po žemę, kai čukonai užgrobė jos teritoriją. Nuo to laiko čudai požemiuose „gyvena nepastebimai“, o prieš nelaimes ateina į žemę ir pasirodo olose („pečorose“) Oloneco gubernijos ir Suomijos pasienyje. Prie Lovozero  (kur mes; jonaviečiai keliavome) iš jaunos Laparių (saamių) šamanės Anos Vasilievnos užrašė taip:
      „Senai-seniausiai saamiai kariavo su čudais. Jie laimėjo ir išvijo. Čudao išėjo po žemę, o du jų viršininkai išjojo žirgais. Arkliai peršoko per SAIDežerą ir atsitrenkė į uolas, ir juose, liko amžiams. Laapiai juos vadina juos „seniais“. (P.S.:
aš pats prie to Lavjarvo ežero 1971 m. stebėjau studentes-filologes, kaip jos bendravo su pagyvenusiais saamiais ir klausinėjo-užrašinėjo jųjų kalba žodžių bei ištarimus-kirčius. Juk saamių kalboje vandens objektai - upės, upeliai, ežerai ir balos turi net 60 skirtingus supratimus.)
     Tik paplaukus į Lavjarvo ežeru (suom.: "jarv"-ežeras), ekspedicijos dalyviai pateko į gana keistą paminklą taigoje - masyvų stačiakampio formos granito akmenį. Be to jis  tiksliai orientuotas visus pasaulio kraštus Vėliau A.Barčenka sužinojo, kad nors lapiai išpažįsta stačiatikių tikėjimą, bet jie slapta garbina saulės dievą ir aukoja kraują be kraujo aukoms akmeniniams blokams-meniarams, Laparo mieste - „seyd“. Šį tolimą Kolos pusiasalio kraštą vėl su Lietuvos centru Jonava lyginu, nes į Nerį aukščiau Jonavos įteka Šventoji, turinti tos pačias hidroninimo  sakralumo pabrėžimo reikšmę, atspindintį tokį patį toli vienas nuo kito gyvenusių ainių mentalitetą.
     Ši 1922 m. ekspedicijos ir mūsų jonaviečių 1971 m. žygio vyko  šalia kalnų masyvo; čia rusiškai "
Ловозёрские тундры" vadinami, kuris plyti tarp Lavjarvo ir Umbjarvo ežerų. Į Lavozero saamių miestelį nuo geležinkelio į Murmanską jam statmenai į rytus  atvažiavome per Revdos miestą, iš kurio apylinkių gerokai vėliau buvo pradėti tiekti apatitai į Jonavą gan ne daug metų iki dabar katastrofos, nuo kurio sudegė  Nitrafoskos cechas. Apie tai tada 1971 m. neturėjau jokio supratimo, kad tas produktas bus susietas su Jonava. Kitaip, būčiau jais pasidomėjęs. Kažin, ar tos sportinės kelionės metu pats B. Lubys tada ką nors žinojo, kad Kolos pusiasalio apatitai  bus susieti su jo vadovaujama gamykla?
     Taigi, gyvenvietė Lavozero - saamiškai Lujavvjr-siijt, "siijt"-teritorinė bendruomenė - tai saamių Rusijos kultūros centras. Gaila, tada nežinojome, kad jos mokykloje buvo muziejus. Saamių gentis gyvena Norvegijos, Švedijos, Suomijos ir Rusijos šiaurėje ir mokslininkai tą tautelę laiko pačią seniausią Europoje. Kalba turi bendras šaknis su suomių, estų ir vengrų kalbomis, įskaitant 10 jos skirtingus dialektus. Juos Lietuvoje nagrinėja finougristas Stasys Skruodenis, kuris vadovauja Lietuvos-Suomijos buvusiai sovietų uždraustai ir Atgimimo laiku atkurtai draugijai. Jos atkūrimo procese ir man teko dalyvauti.(užsimenu Lietuvos 100-mečiui ciklo 3-čioje dalyje: "
3.      Lietuvai Suomija buvo visad pavyzdys.") Ši tautelė turi du etnonimus - "saamiai" ir "lariai-lopariai", kas yra vienas ir tas pats - pirmasis kilęs iš latviškos ir lietuviškos, o "lopariai-lapiai" iš daniškos ir todėl Laplandija jų gyvenamas rajonas ne Rusijoje vadinamas. Etnonimas "saam" Rusijoje oficialiai pasitvirtino tik 1930 m.  Kilmė saamių labai ginčytina. Manoma, kad jie yra fino-ugrų ainiai, palaipsniui ateidavę į Rytų Kareliją nuo IV-to tūkstantmečio iki mūsų eros - oš karto, ledynams traukiantis. Be to genetiškai saamiams giminingi yra jakutai, gyvenantys Rytų Sibire. Manoma, kad  jie migravo vis toliau į šiaurę, gelbėdamiesi nuo suomiškosios-kareliškosios kolonizacijos, prisimdami tų tautų etninius bruožus, bet valstybės taip ir nesudarė.
    Lavjarvą saamiai vadina Lujavvjr: "javvjr" - ežeras, kaip ir suomiškai "jarv". Ką reiškia "Lu" - nelabai aišku; manoma, kad tai jėgą kažkokią reiškianti.

Galima PASIDIDINTI

Vottovaara 417,2 m virš jūros lygio,   taip pat galite pažvelgti  į seidą iš kosmoso ant Nuorunen kalno kaip aukščiausio Karelijoje  576,7 m virš jūros lygio, kultinis akmuo yra ir ant kalno Possosoro netoli Pia eero. Manselkės aukštumoje, priklausančiame Panajarvės ežero parkui. Galite iš viršaus pažiūrėti  video į tą Kivakkoskį krioklį, nuo Kivakkos kalno (saam.: "Akmenų sergėtojos" - šventųjų seidų) ant kurio 499,5 m virš jūros lygio saamių jaunimas taip pat rinkdavosi saulę pasitikti ir palydėti, kad nedingtų Rasų švenčių metu. Toliau tolumoje pamatysite didelį Pią ežerą, kurio už horizonto šiame regione vienintelis Piaozero kaimelis, labai atsiskyręs nuo gyvenamų vietų, ir kurį galima tik ežeru  kateriu atplaukti, saugantis, kad nepasimauti ant povandeninių medžių, kurio žuvys gyvena paskandintame miške, pakėlus ežero lygį.

Iš kairės Ninčurt-as, iš dešinės Kuamdespachk-o kalnai, o tarpeklyje šniokščia slekstėta upė Seidjiaroiok tekanti  į Lavjarv-ą iš Seid-o ežero; esančio 189 m. virš jūros lygio,  ir, kuriuo aš labai žavėjausi per treniruotę prie to pasakiško šniokštimo pribėgęs .

Netoli Petrozavodsko (Karelijos sostinės)  po 40 m virš jūros lygio Kalevalos epo siužetu nuo 1959 m. (po sovietio-suomiško bendro kinofilmo apie šį epą pastatymo) pavadintą Sampo kalną nuotaikingo "экскурсавод"-o  video, kuriame jis pakritikavo budizmo atmainą - skudurėlių ant pušies kabinimą, manau, kad suomiams ir karelams tai svetimas ritualas, nes Buriatijoje mačiau tik ant maumedžių kabinamus.

     Be to A.Barčenko pademonstravo SPIRITIZMO seansą - tai kolektyvinių minčių perdavimo seansą, susikibus rankomis ratu, ...,  ir juo įrodė, kad tai nėra jokio misticizmo. Mat, koncentruojant dėmesį į kokį nors objektą, žmonės užmigdo sąmonę ir sužadina pasąmonę.

   
     Todėl nieko nuostabaus, kad šios ekspedicijos vadovas Aleksandras Barčenko, grižęs iš Laplandijos po ataskaitinio pranešimo Smegenų institute, apie smegeninės veiklos tyrimus ir surastus šiaurėje artefaktus apie seniausią civilizaciją, tapo priimtu mokslininku-konsultantu į Rusijos federacijos Valstybinį koordinacinį teorinį propagandinį organą (
Главнаукa) mokslui ir kultūrai koordinuoti tyrimus. Po šios ekspedicijos A. V. Barčenka organizavo ezoterinę draugiją "Vieningą darbo broliją" (ЕТБ), į kurią įėjo minėtas žymus NKVD-istas G. I. Bokij-us bei Sofija Grigorjevna Uspenskaja, kuri buvo žmona žymaus rusų rašytojo-filosofo, matematiko ir žurnalisto bei metafizikinių (kosmopologinių) idėjų populiarintojo Piotro Dejanovičiaus Uspenskio, kuris, beje, būdamas generolo Denikino armijos patarėju, 1920 m. su baltagvardiečiais iš Jesentukio per Konstitanopolį pasitraukė į D. Britaniją ir apsigyveno Londone.

  Be to, buvo prieita išvada, kad kontaktas su Šambala sugeba išvesti žmoniją iš beprotiško kraujo liejimo. (Šitą broliją aprašė šiuolaikinis Rusijos rašytojas Dmitrij-us Ljvov-ičius Bykov-as.) Be to A. V. Barčenka domėjos senovės kultūros ir mokslo Tibete žodiniu, taip vadinamu "Šambala". Minėtos Brolijos tikslas ir buvo - kolektyviniu senovės civilizacijų mokslo tyrinėjimu ir kontaktų užmezgimu su išnykusios civilizacijos slaptais centrais. Apie savo sukurtos Brolijos tikslus Aleksandras Barčenka rašė:

„Pamokslas apie nesipriešinimą, krikščionišką susitaikymą, pagalba žmogui,  neįsileidžiant į būtinybės priežasčių aptarimą, įvaldant vieną iš amatų, darbas  moraliniam savęs tobulinimui ir ugdant kontempliatyvų mąstymo metodą (Kontempliacija (lot. contemplatio = (įsi)žiūrėjimas) – didelis susikaupimas, susitelkimas, susimąstymas; misticizme – aukščiausio pažinimo rūšis, kuri remiasi intuicija; pasyvus tikrovės suvokimas) - jame pamačiau tiesiogines ETB funkcijas, orientuotas mistinį Š a m b a l o s centrą ir pašauktas aprūpinti šiuolaikinę visuomenę Senovės Mokslo patirtimi “.

Brolijoje nebuvo jokių ritualų. Tuo pat metu ETB turėjo savo simboliką. Brolijos simboliu buvo „raudona rožė su baltu lelijos žiedlapiu ir kryžiumi“, reiškiančiu „visišką harmoniją“.

(P.S.: Čia atkreipiu dėmesį, būtent, į HARMONIJĄ, kuri būtina Gyvojoje Gamtoje, nes visi susirgimai vyksta, kai sutrinka harmonija, arba, kai tą Gamtos sutvarkyta harmonija sąmoningai pažeidžiama neteisingu-vienpusiu, kad ir ugdymu, ignoruojant VISUMINĮ - H o l i s t i n į UGDYMĄ.) 

  Spec. skyriaus pagalba buvo ruošiamasi ekspedicijai, bet ekspedicija neįvyko, nes žymus revoliucionierius-diplomatas G. V. Čičerinas palaikė dailininko Nikolajaus Rericho Tibeto ekspediciją, kuris, atseit, buvo susijęs su ОГПУ, nors šio vokiečių tyrinėtojo tokiems ryšiams su sovietinėmis spec. struktūromis yra ir paneigimas. Deja, N. Rerichui nepavyko toje ekspedicijoje, nes jis buvo areštuotas.

Profesorius Memfio universiteto Andrejus Znamenskis knygoje "Raudonoji Šambala: ... magija Azijos širdyje", aprašo, kaip minėtas čekistas Bokij-us išėjo iš politinės veiklos ir užsiėmė misticizmu nuo to laiko, kai susipažino su rašytoju A. Barčenko, siekdamas budizmą ir legendą apie Šambalą priderinti prie komunizmo idėjų.

Vėliau, Aleksandras Barčenko, duodamas NKVD tyrėjui parodymus, savo poziciją aprašė tokiu pavidalu:
   "Potokesnio  revoliucinio judėjimo vystymosi, atsirado bendražmogiškųjų vertybių griuvimas, vaizdai grubaus žmonių fizinio naikinimo. Prieš mane iškilo klausimai - kaip, kodėl, kokios jėgos nuskriausti darbininkai pavirto į "žvėriškai-staugiančią" minią, darbininkų masėmis naikinanti mintis, palydovus "bendražmogiškųjų idealų", kaip pakeisti aštrų priešiškumą tarp PRASTALIAUDIJA ir "minties darbininkų"? Kaip išspręsti visus šiuos prieštaravimus? Proletariato diktatūros pripažinimas kaip būdas išspręsti socialinius prieštaravimus neatitiko mano pasaulėžiūros. Net akademinėje NEP-o aplinkoje NEP-o vertinimas buvo perdėtas kaip nesėkmė, atsitraukimas, bolševikų pabėgimas iš savo pozicijų. Man  buvo dar labiau apsisunkino klausimas: visos kruvinos revoliucijos aukos pasirodė beprasmėmis, priekyje dar daugiau kraujo aukų naujų revoliucijų ir dar daugiau ŽMONIJOS SULAUKĖJIMO. Iki to laiko man formavosi supratimas kad „kruvinas mūsų laikų košmaras“ yra istorinės Rusijos revoliucijos patirties, kuri kartu su marksizmo atsiradimu ir raida tęsiasi septyniolika metų, rezultatas. Kur yra būdų ir priemonių, kaip išspręsti be kraujo klausimus?
    Savo mistinėje arogancijoje aš tikėjau, kad raktas į problemų sprendimą yra Shambhala-Agarti, šitame konspiruotame židinyje, kuriame žinių saugomi žinių ir patirties liekanos  tos visuomenės, kuri yra žymiai aukštesnėje socialinio ir materialinio-techninio išsivystymo stadijoje nei šiuolaikinė visuomenė, žinių ir patirties liekanos.
   O kadangi taip yra, būtina išsiaiškinti kelius į Šambalą ir užmegzti ryšį su ja. Svarbiausia dėl tai galėtų būti žmonės, laisvi nuo prisirišimo prie daiktų, nuosavybės, asmeniško praturtėjimo, laisvi nuo egoizmo, tai yra pasiekę aukštą moralinį tobulumą. Todėl reikėjo nustatyti platformą, ant kurios skirtingos pasaulėžiūros žmonės galėtų paslėpti laikinus socialinius prieštaravimus ir pasikelti iki problemos suvokimo svarbos. Nuo čia ETB nuostatose yra; klasių kovos visuomenėje neigimas, atvira asmenims prieiga į organizaciją be skirtumo jų klasės, politinės ir religinės priklausomybės ... tai yra kontrrevoliucinių elementų teisės pripažinimas dalyvauti organizacijoje, hierarchijos pripažinimas ir pagarba religiniam kultams."

Todėl tarp  ВЧК-ОГПУ specialaus skyriaus darbuotojų A.Barčenko atrado asmenis, kurie padėtų ekspedicijai į Šambalą. Pavasarį ir vasarą 1925 m. spec. skyrių jaudino tik tos ekspedicijos organizavimas. Šio skyriaus viršininkas ir pagrindinis Sovietų Sąjungos šifruotojas bei slaptosios "Vieningoji darbo brolija" organizacijos narys Gleb-as Bokij-us ..išsivaizdavo pasaulį kaip didelę informacinę sistemą, iš kurios manipuliacijų su žmogaus psichika galimybėmis galima būtų semti pačią slapčiausią ir intymią informaciją. Prieš Neuroenergetikos laboratoriją G.Bokij-us tikslą kėlė pritaikomąją reikšmę - išmokti telepatiškai skaityti priešininko mintis, arba nuo jo  per žvilgsnį nuimti-"nufotografuoti" informaciją iš smegenų. Tai hipnozė, telepatija, KOLEKTYVINĖ ĮTAIGA, kolektyvinės haliucinacijos. Ir, būtent, tokiomis smegenų savybėmis jau tūkstantmečiais naudojasi magai, mediumai, o šiandieną ir spiritistai. O, kadangi N-spindulių faktas skaitėsi įrodytu, turėjo būt laboratoriškai ištirtos jų savybės.

P.S.: apie N.Spindulius detaliau skaitykite.: XX amžiaus pradžioje N.Spindulius "atrado" žinomas prancūzų fizikas, Prancūzijos mokslų akademijos narys korespondentas Rene Blondlo. Jis pranešė juos atradęs (pagal analogiją su X spinduliais (rentgeno). N raidė – tai iš miesto Nansi, kuriame Blondlo dirbo, pavadinimo). Tuos spindulius neva skleidžia visos materijos rūšys, išskyrus žalius medžius ir kai kuriuos metalus. N spinduliai prasiskverbdavo per rūkomąjį popierių ir platinos plokšteles, tačiau akmuo buvo jiems neįveikiamas. Blondlo pelnė didžio atradėjo laurus. Laikotarpyje tarp 1903 ir 1906 metų maždaug 120 prancūzų mokslininkų paskelbė apie tris šimtus mokslinių straipsnių, kuriuose analizavo ir aiškino N spindulių fenomeną. Pats Blondlo paskelbė 26 straipsnius ir knygas.

   Tačiau jis turėjo akivaizdžių problemų, mokslininkams demonstruojant eksperimentus prietemoje, todėl stebėti Blondlo veiksmus buvo sudėtinga ir jo aparatūros paskirtis buvo neaiški. 1904 m. pasirodė  straipsniai, kad Blondlo sukčiauja –  įrodymų tapo tas faktas, kad prancūzų genijaus bandymų nepavyko atkartoti niekur, išskyrus jo laboratoriją. Mokslo istorikas Robert-as Lagemann-as, knygos „Naujas žvilgsnis į senuosius spindulius“ (New Light on Old Rays) pažymi, kad prancūzų mokslininkų susidomėjimas N spinduliais buvo panašus į masinę beprotybę.

 Tai, kaip matome, Rusija moksle buvo apie 15 m. atsilikusi nuo Europos, nes vienas iš NKVD vadų G. Bokij N-spinduliais dar tikėjo, nors Bechterev-as ir dar keli žymūs mokslininkai jais buvo skeptiški. Tačiau spindulinės energijos paslaptimis domėjosi  ir Aleksandras Barčenka, kuris kaip rašytojas-keliautojas, kelionėje po Užbaikalę, buvo parašęs apysakų ciklą "Gaisras taigoje". Kaip tik, ir man ten dėl gaisrų taigoje teko įdomius nuotykius turėti Viršutinės Angaros slėnyje, kai vadovavau sportinei ekspedicijai. Teko ir Sajanuose netoli užgesusių Kropotkino bei Peretolčino ugnikalnių upių santakose stebėti paslaptingas budizmo apraiškas. O, kaip tik A.Barčenko ir tyrinėjo Buriatijos budizmo tradicijas - su jomis glaudų ryšį turėjo ir Sankt Peterburge    ...

 

O prieškario Vokietijoje (jau po I-mojo pasaulinio karo) buvo dvi slaptos draugijos Thule ir Vril. Šių nariai sukūrė Hitleriui "Führer" kultą. Thule (graikų kalba Thouli) buvo, šalis, esančią graikų-romėnų geografų vietose, kur šiuo metu yra Šiaurės šalys. Sąvoka "Ultima Thule" (pažodžiui išversta: toliausiai Thule) yra  paminėta  romėnų poeto Vergiliuso?  savo epokse Aeneda, iš kurio matyti, kad tai yra Skandinavijos sritis. Šokiruoja šio žodžio reikšmės labai artimas ir lietuvių kalbai.

Rašoma, kad po II-ojo pasaulinio karo Thule ir Vril pavyzdys yra Jungtinių Tautų kūrimas ir žydų perkėlimo į Izraelį.

.

Be to organizacija “Vril”, kuri buvo įkurta 1921 m, jos misija buvo studijuoti  arijų rasės šaknis, tarp Vrilo narių buvo Adolfas Hitleris, Alfredas Rozenbergas, Heinrichas Himmleris, Hermanis Geringas, taip pat Hitlerio asmeninis gydytojas Dr. Teodoras Morelis. Jie buvo taip pat  ir „Thule“ nariais., Po to 1920 įsteigė NSDAP politinę partiją, kurią inicijavo "Thule". Taip, kad  po Hitlerio iškilimo į valdžią 1933 m, abu klubai koncentravosi valstybinėje veikloje ir net galimo karo išieškojime.  Jakbananet apie „erdvėlaivių gamybą“o, taip pat apoe Hitlerio ir kitus nacių vadų pabėgimą į Pietų ašigalį, atrodo, kaip  nepagrįsta sąmokslo teorija. Kažkodėl "Thule" ir Vril nepriskiria kaltės dėl Holokausto. Taigi, nacių pasirodymas istorijoje ne tik nebuvo sėkmingas, bet  ir jų romantiškų fantazijų ar sergančio proto vaisius.

       Dar įdomiau yra tai, kad nacistai, ieškodami Šambalos, 1939 m. ekspedicijoje Reicho organizuotoje bandė Tibete atrasti "įėjimą į mūsų planetos požeminę karalystę". Bet, panašu, kad toks įėjimas, kaip rašoma, gali būti tik planetos ašigaliuose, nes jose Žemės plutos storis tik apie 50 km, o ties pusiauju per 100 km. Pagal, atseit, slaptas Hitlerio atrastas ataskaitas ir požeminę Naujosios Švabijos šalį, ar tai pasaka, reik pagalvoti. Tas pats ir su Vladivastoko labirintus, ar Sibire-Urale iš požemių liliputų dydžio būtybės panašios į žmones, kurių viena iš jų buvo rusiškasis Aliošenka ir Lotynų Amerikos yra, atseit identiški. Todėl apie tai kai kuriose šalyse uždraustąjį kinofilmą žiūrėjimui reikia psichologiškai pasiruošti, nes siužetas gali priminti "NATO tanko po Kauno žydų kapines pasivažinėjimą", nuo ko ir pradėjau šią studiją.  

    P.S.: Papildau apie Šambalą - Šambalos mitą, be teosofų, linkusių į misticizmą, "šventosios žemės" pradėjo ieškoto naciai, japonų nacionalistai ir sovietų komunistų bei Vokietijos nacionalistų okultiniai judėjimai – vieni bandė „išgryninti“ iš budizmo komunistines idėjas, kiti – Tibete rasti senovės arijų pėdsakus, atrasti slaptąją Vril galią.     Tarp svarbiausių Bon siekių yra ugdyti nuoširdumą, išvalyti ir nutildyti triukšmo kupiną sąmonę, Bonas (tibetiškai བོན་  ) – senoji Tibeto dvasinė tradicija, vyravusi Tibete prieš VII a. įsivyraujant budizmui.

Pats realiausias ir įdomiausias straipsnis tarp fantastikos ir realybės gali būti apie Pasaulio ašies paieškas Tibete II-ojo pasaulinio karo metu, kai Hitleris pralaimėjo Staliningrado mūšį. Tos ekspedicijos dalyviai ir beendravo su Dalai Lama, kai jam 1948 m. buvo tik 7 metai, o tie ekspedicijos dalyviai dar Himalajuose buvo įkalinti Britanijos valdžios ir todėl pasaulio ašies neatrado, kad karo baigtį "atsukti atgal". Todėl, manau, Holokausto užmačių priežastį ar nereikia ieškoti tuose "nuprotėjimuose", mūsų protui nepasiduodančiuose? 

 

Galima PASIDIDINTI ir perskaityti šį straipsnį

   Na, o Atgimimo laike mes: atkuriančiosios Lietuva-Suomijos draugijos iniciatoriai, kuri sovietmečiu buvo uždrausta, tame mitologiniame Hiperborėjos-Kalevalos krašte teko dalyvauti pastarosios (Kalevalos) epo užrašymo vietomis - tą ekspediciją kaip kompleksinę antrus metus iš eilės, buvome surengę Baltijos kelio išvakarėse ir ją buvau aprašęs žurnale "Mokslas ir Gyvenimas".

Kairėje matote legendinio A.Sacharavo portretą ir mano straipsnį, kur pirmą kartą man nusišypsojo laimė aprašyti ETNOCIDĄ fino-ugro tautelių.
 

 Lietuvai Suomija buvo visad pavyzdys. 

.....Gerokai iki Sąjūdžio kūrimo pradėjo bręsti būtinybė gilinimuisi į Sovietų Sąjungos „pamatų“ esmę, kurių visiškai jau nesimatė. Jų paieškoms teko dalyvauti uždraustos Lietuvos-Suomijos draugijos atkūrime, nes su Azoto turistais-vandenininkais ruošėme ne vieną ekspediciją ne tik už Baikalo, bet daug kartų ir į Kareliją. Ne vieną iš jų aš su savo pradinės mokyklos suolo draugu istoriku-kultūrologu ir vėliau Lietuvos Žemės ūkio akademijoje tapusiu politologu  Romualdu Povilaičiu; minėtos draugijos atkūrimo


Galima PASIDIDINTI

Legendinė Eljaso Leonrato pušis, prie kurios aklas dainius įgiedojo Kalevalos epo runas

iniciatoriumi,  suplanavome dviejų metų ekologinę ir etnologinę ekspedicijas Šiaurės Karelijoje palei Suomijos sieną. Jose turėjome tikslą išryškinti Suomijos ir Lietuvos skirtumą, parodant net Karelijos atsilikimą nuo Lietuvos, bei užaštrinant karelų tragišką skirtumą nuo savo brolių suomių, kurie prie caro laikų buvo vienodame lygyje. Toks ryškinimas ir net be jokių išvadų turėjo byloti tiems skirtumams buvimo Sovietų Sąjungoje laikotarpio dydžio įtaką – t.y. „Blogio imperijos“ žalą tautoms. Todėl iš kart, po įvykusio Baltijos kelio, Jonavos Balse publikavau kelionių įspūdžių serialą BALTŲJŲ NAKTŲ TAMSA bei žurnale „Mokslas ir Gyvenimas“ aprašiau tų ekspedicijų apibendrinimą, akcentuodamas seniausio žmonijos epo „Kalevala“ užrašymo vietovių komunizmo palikimo nykų vaizdą. Stebiuosi, kad žurnalo redaktorius  šviesiosios atminties Juozas Baldauskas leido man tada; dar sovietmetyje, atvirai užsiminti apie finų-ugro tautelių etnocidą.   

 Savo akimis matėme, kaip brendo ir pačių karelų nacionalinis atbudimas. Jo lyderiu tapo Petrozavodsko Pedagoginio instituto Filosofijos katedros dėstytojas Sergejus Belozercevas, kuris įsteigė Karelijos nacionalinį frontą. Jo tėvas taip pat buvo, Kazanės, ar Ulijanovsko, universitetų (nepamenu) filosofijos profesoriumi, kuris ne kartą buvo teistas už nukrypimus paskaitose, bet GULAG-ą išvengė, nes buvo neregys.

.....Taigi, per rinkimus į TSRS Aukščiausiąją Tarybą nuo Karelijos deputatu buvo išrinktas Sergejus, o nuo Armėnijos buvo išrinkta Karabacho klausimais daug dirbusi žymioji etnopsichologė Galina Starovoitova, kuri 1998 m. lapkričio 20 d. Sankt Peterburge (savo namo laiptinėje) buvo klastingai nužudyta.

 .... O kaip Galinos reikalinga būtų konsultacija dėl užrašytų runose pirmykštės bendruomeninės santvarkos laikmečio užkonservuotos mąstymo psichologijos karelų bei visų fino-ugro tautelėms!+

 Tai dabartinės Rusijos – buvusios Maskolijos (Maskvos Tartarijos) pavergtosios ir dabar etniškai pastoviai naikinamos tautelės, su kuriomis mes, lietuviai bendraudavome turistinėse kelionėse, komandiruotėse ar tarnaudami sovietinėje armijoje.

    Juk, nuo lietuvių ir suomių tautų užuomazgų, iki bendrų tikslų išsivadavime iš Rusijos imperinių bei bolševikinių-komunistinių kėslų formavosi labai svarbios balt-finiškos istorinės sąsajos, kurios nusitęsė iki šių Nepriklausomybės atgavimo dar glaudesnių ekonominių-kultūrinių santykių. Tik atkūrus Lietuvos-Suomijos draugiją, pirmieji jos konkretūs žingsniai prasidėjo, svečiuojantis ir Jonavos gamybiniame susivienijime „Azotas“, pas maloniai nusiteikusį generalinį direktorių Bronislovą Lubį.

      Taigi, Karelijoje Nacionalinis frontas ir laimėjo rinkimu į AT. Tada per Aukščiausiosios Tarybos posėdį, kai Sergejus Belozercevas kreipėsi į suvažiavimo dalyvius nuo buvusios sąjunginės Karelijos respublikos.


Galima PASIDIDINTI

 Tai suvažiavimui pirmininkaujantis  Michailas Gorbačiovas iš kart nutraukė prisistatantįjį ir paprašė patikslinti, nes, matyt, negirdėjo-nežinojo, kad Karelija buvo 16-toji sovietinė Respublika. Tuo momentu aš ir užbaigiau šiame žurnale tą savo straipsnį.

   Na o dabar liko tik atsiminimas, nes nužudytosios Galinos Starovoitovos mokslo ir politikos kolega Kijeve Maidano įvykių metu nužudomas pamaskvės Koroliove, skubantis į darbą. Todėl pradedu žemiau kitą temą.

 

10-ta tema: PASLAPTINGOS MIRTYS

    Ir, kadangi mano Sąjūdžio laikų bendramintis Emanuelis Zingeris apie nužudytą Borisą Nemcovą užsiminė, tai aš jo užklausiau dėl Lietuva žymiai svarbesnio asmens, apie kurį Lietuva net nežino, kad Sergejus BELOZERCEVAS Lietuvos Nepriklausomybę išgelbėjo, paaukodamas savo gyvybę:

 Borisas N. davė Lietuvai konkrečiai - neaišku.
 Neaišku, kodėl Lietuvos išgelbėtojo
Sergejaus Belozercevo nužudymas nuslėptas?

 
Nuotraukoje gali būti: 1 asmuo, tekstas

     Juk aš jam per Sausio įvykius skambinėjau, o paskutinį kartą paskambinau jau Televizijos paėmimo metu. Jis buvo Kremliuje AT komisijos pirmininku sovietinės armijos nusikaltimams Latvijoje ir Lietuvoje tirti. Po mano skambučio jis atsikėlė ir su Demokratais surengė Raudonojoje aikštėje manifestaciją Lietuvai palaikyti. Be to ir ГКЧП Rugpjūčio pučo išvakarėse per visas televizijas Sovietų Sąjungos pakėlė triukšmą, kad tankai į Maskvą traukiami. Todėl demokratinės jėgos paruošė vamzdžius ir juos sukišo į vikšrus ir tankistus į demonstrantų pusę perėmė, o Sergejus kaltino Gorbačiovą pučui padėjus. Todėl Maskvoje Kazanės geležinkelio stoties geležinkeliečiai jį be sąmonės spėjo nuo bėgių nuimti, prieš pat traukiniui atvažiuojant.

 Subyrėjus Sovietų Sąjungai, S.Belozercevas į politiką nėjo, vadovavo Rusijos Socialdemokratų asociacijai ir buvo Ingušijos prezidento Auševo patarėju - buvo parašęs veikalą MIRTIES MECHANIKA.

   Aš jį pažinojau nuo ekspedicijos Karelijoje, skirtos seniausio mūsų planetos epo "Kalevala" užrašymo jubiliejui Baltijos kelio išvakarėse, kuriai vadovavo politologas-istorikas ir kultūrologas Romualdas Povilaitis. O Sergejus kaip Petrozavodsko Pedagoginio instituto Filosofijos katedros dėstytojas, buvo Karelijos Tautinio atgimimo lyderis ir nuo jos išrinktas į AT - buvo nužudytosios Galinos Starovoitovos mokslo bei politikos kolega. Jis pats tapo nužudytu Kijeve Maidano įvykių išvakarėse gruodžio mėn. pradžioje. Galima įtarti, kad tai prevencija, kad niekas neorganizuotų Krymo "referendumo" pavyzdžio Kurilų salose, Kaliningrade ir Karelijoje, nuo kurios jis buvo išrinktu ir mes ekspedicijos metu joje fiksavome žmonių simpatijas gerai gyvenantiems kaimynams suomiams. Apie tai rašiau žurnale Mokslas ir Gyvenimas, kurio straipsnį užbaigiau Sergejaus susikirtimu su Michailu Gorbačiovu, kai jis nežinojo, kad Karelija buvo Sovietų Sąjungos Respublika - be jokio referendumo perduota Rusijos federacijai. Po nužudymo palaidotas Uljanovske šalia savo tėvo, kuris irgi buvo filosofas ir Brežnevo laikais negalėjo jo pasodinti į GULAG-ą, nes jis buvo aklas ir aklu būdamas skaitė paskaitas studentams. Apie tai rašiau Lietuvos 100-mečiui atminti įžvalgą, kurios 10-tą skyrelį pavadinau "10. Apie ką byloja Rusijoje žudomi politikai?".http://kazlusporto.puslapiai.lt/.../vasario-16.../index.htm Ką galėtų apie tai pakomentuoti Emanuelis Zingeris?

   Taigi, grįžtant į ankstesnio dėstymo herojus, Aleksandr-as  Barčenko skaitėsi kaip Visasąjunginės liaudies ūkio  tarybos komisariato (rus.: ВСНХ) mokslinės-techninės skyriaus darbuotoju, kuriai jos  tarybai vadovavo galingasis Feliks-as Edmundovič-ius DZERŽINSKIS.

   Beje, jis kažkaip netikėtai mirė. Pas jį buvo atvykęsgarsusis Tibeto tyrinėtojas dailininkas Rerichas, nes Feliksas Edundovičius domėjos Tibetu ir minėti Kolos pusiasalio Said ežeru, kur aš ir Bronislovas Lubys su savo žygio draugais buvome šalia jo nusifotografavę.

   Sąmokslų teorijomis neužsiiminėsiu, bet jis buvo beveik vienas vienintelis iš aukščiausiųjų "revoliucijos", tiksliau, - ginkluoto perversmo vadovų, kuris nebuvo žydu - atvirkščiai, Feliks-as Edmundovič-ius kildinamas iš Lietuvos-Lenkijos bajorų giminės.

   Todėl šiek tiek nuo temos į šalį nueidamas, pagal Holizmo Sinerginį ryšį privalau pabrėžti sąsają su Lietuvos centru, nes jis Kauno darbininkams redagavo laikraštį "Kowienski robotnik" ir buvo kalinamas Kauno kalėjime, esančiame Kęstučio gatvėje. Manyčiau, kad šį laikraštį galėjo skaityti ir Jonavos darbininkai.(?) 

    Todėl man su dviračiu ekspedicijoje po Gudiją teko pamatyti jo vaikystės aplinkybes ir įtaką komunistiniam-kraugeriniui charakteriui formuotis taip, kaip, tikriausiai, jis, kaip mano gudai, galėjo nužudyti-nušauti savo sesutę 12-metę su tėvo užtaisytu medžiokliniu šautuvu, kuris, neva, buvo "paliktas su šoviniu", kai jo tėvas gulėjo kapuose, kuriuos taip pat buvau aplankęs. Manau, kad nelabai įtikinama, kad medžiotojas ant sienos laikytų užtaisytą šautuvą, kai šeimoje buvo daug vaikų, o vaikai, kaip visada, mėgsta su ginklais pažaisti.
   

Na, o Sinergija yra ta, kad ši problema yra sietina ir su SOCIALDEMOKRATINIU  H o l o k a u s t o  GILUMINIŲ PRIEŽASČIŲ SLĖPIMU, kuris buvo priimtas socdemonių-socialistinių pakraipų Europerlamentarų dėl žydų Galutinio klausimu prie Vansee ežero konferencijos 70-mečio jubiliejui deklaracijoje, kuri labai prieštarauja 2008 m. Prahos konvencijai dėl komunizmo nusikaltimų.

    Kaip tik po josios, praėjus, kur tai apie 3-4 metus, Kazlų Rūdos Traktieriuje (yra tokia užeiga šio miestelio pirmajame name - buvusioje geležinkelio stoties pastate) po Proto mūšio batalijų su to renginio Lietuvoje iniciatoriumi - Lietuvos Komunistų partijos įkūrėjo proanūkiu ir buvusio Lietuvos Mokslų akademijos prezidento anūku Juru POŽĖLA buvau pakalbėjęs apie minėtą "Geležinį Feliksą", kuriam tikrai geležinė skulptūra buvo aikštėje, kurios yra pats svarbiausias Maskvos požeminio metro įvairiausių linijų mazgas.
   
 

Mat, atkreipiau dėmesį, kad F. E. Dzeržinskis buvo Lietuvos Socialemokratų partijos (LSDP) kaip ir signataras. Todėl Jurui, kaip Jaunųjų socdemų lyderiui buvau pasiūlęs pagalvoti apie Mokslinę konferenciją šiam Lietuvos SD partijos įkūrėjo politikos padariniams pasaulyje įvertinti.

  Bet, deja - mano pašnekovo JAU NĖRA :( Juk Juras mėgo ne tik Protų mūšius, bet ir sveiką gyvenseną - net kovojo dėl josios populiarinimo, ir todėl tapo Sveikatos apsaugos ministru - jauniausiu Lietuvos istorijoje ministru.
 Prisiminkime netekties priežastį - diagnozę: "...
labai sunki pankreatito forma - ...". Taip buvo rašoma žiniasklaidos straipsnių pavadinimuose ir tekstuose. Toliau buvo parašyta:

 


Galima NUEITI Į Facebook


Galima NUEITI į Facebook

Čia matote 1912 m. balamdžio 04 d. Protų mūšio momentą Traktieriuje - pirmajame Kazlų Rūdos miesto name, pastatytame 1964 m, nutiesus geležinkelį. To Proto mūšio vedlys ir buvo Lietuvos Komunistų partijos įkūrėjo proanūkis Ja.a. Juras Požėla

     "Nėra taip, kaip visuomenėje galvojama, kad pagrindinė priežastis – alkoholio vartojimas“, – taip sakė pankreatito gydyme besispecializuojanti ...  

Deja, Šveikatos ministerijos dispozicijoje esantis tinklalraštis  apie pakreatitą rašo taip:

"PRIEŽASTYS

Ilgalaikis alkoholio vartojimas yra pagrindinė lėtinio kasos uždegimo priežastis, tačiau neretai stiprus APSINUODIJIMAS a l k o h o l i u sukelia ir ūminį uždegimą." (P.S.: paryškino str. autorius)

  Tai kaip suprasti? Tai kas neteisi - visuomenė,  Sveikatos ministerijai priklausanti žiniasklaida ar pankreatito gydyme besispecializuojanti žymiausia gydytojo?

     O, gal jai taip pasakyti pareikalavo propagandos - visuomenės nuraminimo ar klaidinimo tikslu?
     Ar ne paprasčiau buvo pasakyti, kad sveiką gyvenseną propaguojantis ministras alkoholio nevartoja, ar jo organizme nerasta alkoholio?
     Juk
medicininė žiniasklaida mini tik alkoholiu apsinuodijimą. O kuo nors kitu negalima apsinuodyti ar apnuodyti? Kodėl medicininiame aprašyme neminimi kiti galimi apsinuodijimui atvejai? Ką, vien tik alkoholis yra nuodas? Ar turėjo kokių nors negalavimų sveiką gyvenseną populiarinantis politikas? Juk, Juras buvo net nuo vaikystės sportuojantis - tai jam įdiegė jo senelis-akademikas.  Kodėl žiniasklaidoje dviprasmybės ir nutylėjimai kažkokie?  


    Vėl neužsiiminėsiu jokiomis sąmokslų teorijomis, bet ši jauno ministro mirtis ar ne primena ir čia aukščiau paminėto Rusijos bei Sovietų Sąjungos vyriausio psichiatro Vladimiro Bechterovo  mirčiai; iš kart po buterbrodo suvalgymo? Apie visas jo mirties aplinkybes žemiau pateikiu.
 

     Taigi, grįžkime prie Šambalos ieškotojų:

    1937-05-16 Glebas Bokija areštuojamas už "išdavystę" bei už "kontrevoliucinę veiką", nes jo pavardė buvo įtraukta į Stalino sušaudymų sąrašą, bet vėliau jį Stalinas išbraukė. Pakartotinai Stalino nuteistas likvidacijai 1937-11-13, kur po 4-ių dienų nuosprendis buvo patvirtintas Sovietų Sąjungos Aukščiausiojo teismo Karinės kolegijos ir tą pačią dieną (1937-11-01) sušaudytas.
    Lygiai taip pat panašiu laiku - 1937-05-21 areštuojamas ir minimas rašytojas-tyrinėtojas Aleksandras Barčenko, kuris 1938-04-25. tos pačios Sov. Sąj. AT Karinės kolegijos nuteistas mirties bausme už "masoninės kontrevoliucinės teroristinės"
(kabutes aš padėjau) organizacijos - minėtos vieningos darbo Brolijos sudarymą bei už šnipinėjimą Anglijos naudai ir tą pačią dieną sušaudytas. (P.S.: matyt, per Londone gyvenantį aukščiau paminėtą P.D. Uspenskį, pasitraukusį su baltagvardiečiais).

   Ciniška  - net mirties nuosprendžio reikėjo kraštotyrininkui - istorijos tyrinėtojui ! ! !

   Taip pat 1938-02-23 su didele grupe sušaudomas aukščiau paminėto A. Barčenko darbo kolegos - Rusijos psichiatrijos kūrėjo Vladimiro Bechterovo sūnus Piotras, kuris buvo žymus inžinierius-išradėjas, o jo žmona 8-iems metams buvo nuteista.  Apie sušaudytą vyrą ji sužinojo tik po J.V.Stalino mirties, o su jos vyro "apkaltinimo" byla susipažinti gavo teisę tik 1989 m..

 Be to, ir pats vyriausias Rusijos, o po to Sovietų Sąjungos psichiatrijos tėvas Vladimir-as Michailovič-ius Bechterev-as 1927-12-24 mirė labai staigiai, apsinuodijus "buterbrodu", kai tik mediciniškai buvo apžiūrėjęs J.V.Staliną. Spėliojamas nunuodijimas todėl, kad jis  V.I.Lenino mirtį diagnozavo kaip smegenų sifilį ir buvo bijota, kad tarptautinėje psichiatrų konferencijoje neprasitartų, į kurią prieš "mirtį" turėjo važiuoti.. Be to, ir dėl paties J.V.Stalin-o vienos gėdingos ligos, kurią labai slėpė diktatorius, Juolab, J.V.Stalin-ui A.Bechterev-as pastatė diagnozę: "sunki paranoja".
  Tai tokios žinios.
  O Izraelio spec. tarnybos vadovas - minėtas Jokūb-
as Kedmi visos Rusijos gyventojams liaupsina V.I.Staliną.
  Tai kaip čia tai pavadinti?

 

  11-ta tema: VAKAR PALAIDOTAS
 J.GAGARINO NUŽUDYMO
 DEMASKUOTOJAS

 

.    Gaila, adabar prie nekrologo niekas Lietuvoje nepaminėjo, kad Aleksejus Leonovas atskleidė tikrąją Jurijaus GAGARINO " ž u v i m o " PRIEŽASTĮ - praskridusį 10-15 m atstumu naikintuvą Su-15 ir apvertusį į suktuką J.Gagarino-V.Seriogino ekipažą. Aš kaip tik ir fiksavau to naikintuvo nerealų apie 1700 km/val. greitį su savo radaru per budėjimą, kai buvau rekrutas. Tokio greičio žuvusieji su MiG-15 negalėjo pasiekti, o aš J.Gagarino skrydžio tik 4,2 km aukštyje iš per 300 km atstumo matyti negalėjau, nes mūsų planeta nėra plokščia. Todėl iš Maskvos centro generolai be reikalo apkaltino mus pametus "J.Gagariną" - pamesti galėjau tada tik per 10,5 km aukštyje skridusį šį Su-15, kuris pagal A.Leonovą, nėrė žemyn iki 400 m aukščio, o po to į debesis šovė, kad praskrieti pro J.Gagariną "netyčia" labai panašiu laiku - kokių 5 min. skirtumu. Todėl, manau, Centre generolai ir apsigavo - mus apkaltino. Todėl net du laiškus velioniui Aleksejui rašiau, bet, matyt, J.Gagarino dukros tų dviejų mano laiškų neperdavė. Iš vokiečių rašytojo ir Špigel žurnalisto Gerhard-o Komarowski sužinojau, kad jos buvo supykusios ant savo šeimos draugo Aleksejaus, nes netikėjo tokio jų tėvo nužudymo. Per jo 50-ties metų "žūties" jubiliejų visą Lietuvą apgavo DELFI.lt, išspausdinusi galimai jo žuvimo organizatoriaus ir slėpusios žuvimo priežastį komisijos nario Arsenijaus Mironovo neigimus dėl A. Leonovo parodymų.

     Detaliau skaitykite daugiau mano studiją  ir J.Gagarino dukroms antrąjį laišką-studiją rusų kalbam . O kaip atlikau šio Su-15 naikintuvo greičio pokyčių matavimus-įrodymus, skaitykite ČIA -  . Be to, kadangi aš F.b. buvau blokuojamas už šiuos tyrimų paskelbimus, tai dar neskelbiau, kad J.Gagarino žudiku galėjo būti Vladimiras Anfimjevičius KREČETOV-as. Todėl velionis Aleksejus Leonavas, matyt, pats buvo apgautas dėl, neva, dar "gyvo-seno-sergančio" lakūno-žudiko. Aš iš nufilmuotos ataskaitos tos komisijos (aukščiau nuorodoje rasite nuorodą į tą filmą) sužinojau tos Su-15 lėktuvo pakilimo ir nusileidimo laikus, bei apsisukimą virš Aleksandrovo miesto, dėl ko nesunkiai atlikau matavimus-skaičiavimus ir įrodžiau, kad ataskaitoje meluojama, rašant "Su-11", nes tada jau kaip 3 metai tie naikintuvai buvo išimti iš ginkluotės ir "bandymas" nurašyto naikintuvo negalėjo būt vykdomas.

     Todėl a. a. A. Leonovas teisus, kad buvo Su-15, nes jis iš liudininkų-kolūkiečių tai išsiaiškino, rodydamas 5-is naikintuvų modelius, kurie jam nurodė į "balalaiką" - į ją buvo panašus Su-15. O jis turėjo ir labai galingą radarą ir autopilotą, kurie mano studijoje nurodyti. Todėl tas NAIKINTUVAS-ŽUDIKAS (jis taip pasaulyje buvo vadinamas, nes numušęs buvo du keleivinius lainerius) praskriejo pro J.Gagarino-V.Seriogino ekipažą kaip zenitinė raketa valdoma radaro ir autopilotinės galvutės, aprašytos taip pat mano studijoje. Mačiau A. Leonovo teiginį, kad lakūnas-žudikas radiogramoje net išsigando - tai mačiau "Argumenty i Fakty", bet dabar google į tą faktą nerodo - matyt, panaikino. Todėl, matyt, kad neišsiplepėtų, tas lakūnas-bandytojas V. A. Krečetovas 1977 m. "žūsta" iš kurio "žuvimo" aprašymo aišku, kad vienas po kito net 3-is įvykiai "atsitiktiniai" būti negali. Juk po katapulto įjungimo jo kėdė neišlėkė - kabinoje prasidėjo gaisras ir todėl jo porininkas Ivanovas, numušė stiklą ir iššoko su prašiutu. Tą patį turėjo padaryti ir Vladimiras Anfimjevičius, bet, matyt, kažkas buvo jam ir padaryta, kad ir tai negalėtų atlikti. Juk pokatapulto, kad kėdė neišlėktų, tai tik galėjo būt ji užstrigdyta sąmoningai. Kitų "priežasčių" neišlėkus katapultui - sunku išsivaizduoti. Juolab, jis "žuvo" su taktiniu bombonešiu Su-24, su kuriuo kažkas "atsitikti" negalėjo, nes jis jau buvo gaminamas seniausiai ir jis bandė ne bombonešį, o aprangą gelbėjimo - taip parašyta jo žuvimo aprašyme ČIA - Taip, kad Aleksejus Leonovas bus laidojamas Mtiščių kapinėse. Jis ir įeis į istoriją kaip J.Gagarino nužudymo įrodinėtojas, nors apie tai jis pats net nežino, nes nužudymą neigė - jam, matyt, nebuvo leista viską sakyti ir todėl pasaulio visuomenę klaidino su dar "gyvu" žudiku. O. šiaip, velionis Aleksejus buvo dar ir dailininkas. Todėl mintyse pagerbkime jį tylos minute.

 

12-ta tema: I Š V A D A - politinius sąmoningus
 žmonių žudymus būtina matyti

         Žmonijos inteligentiškiausi sluoksniai norėdavo nuo kraujo praliejimo pabėgti, todėl ieškojo tobulesnio mistinio pasaulio Šambalos pavidalo, o kad tą žudymų technologiją suprast, kaip Į MASINES ŽUDYNES ĮTRAUKIAMOS MASĖS, būtina žvelgti ir plačiau ir negalima istorinių kontekstų maišyti - būtina tyrinėti, kokią turėjo žmonės tuo metu informaciją - kokį suvokimą.

   

      Todėl tuo tikslu pateikiu KOLIAŽĄ sąmoningų politinių žmogžudysčių esmei pabrėžti per valstybinio simbolio - Vyčio iškraipymą ir Partizaninės kovos paniekinimą, vėl Partizanus Lukiškių aikštėje suvarant į bunkerį ir dar juos "šunimis apšlapinant", kaip pareiškė "autorius"-plagiatorius JAV memorialo.

   Ypatingai reik atkreipti dėmesį į sąmoningus nekaltų žmonių žudymus, tam, kad apkaltinti tais žudymais tų nekaltų žmonių artimuosius - Partizanus, o dabar apkaltinti ir Lietuvos Nepriklausomybę.. Šis skandalas vyko kartu su Lukiškių aikštės skandalu, kai mano draugas-Seimo narys Dainius Kepenis paskelbė "partizanų" išžudytą Lebrikų šeimą, kurią Seimas (A. Anušausko dėka) dar apšmeižė, kad, neva, tai buvo "gerai ginkluoti stribai".


Galima PASIDIDINTI

ir galite LABAI p a s i d i d i n t i

   Apie tos vietos įvykį kaip tik Dainius Kepenis ir paminėjo, automobiliu už vairo važiuodamas, ir tuo Lietuvoje sukeldamas didelį skandalą. Juk apie rimtas temas reikia kalbtis ar prie tos koplytėlė, bet, tik ne už vairo – tai ne sugu. 

Mat, kai pamačiau savo draugo Dainiaus Kepenio pamąstymą Vėlynių proga, tai iš kart susiradau koplytėlę.

   Pradėjau aiškintis, nes nepatikėjau, kad nužudytiems "stribams" atminti, būtų statoma laukuose koplytėlė tos išžudytos  šeimos sodybos vietoje.

Galima PLAČIAU APŽIŪRĖTI iš kosmoso

    Matote, kentelė prie koplyčios prašo Dievo būt gailestingu - kažkaip ne taip, kaip dabar sostinėje užėjo vajus  nuiminėti atminimo lentas.
     Tarp nužudytųjų ir dar negimęs tik 7-ių mėnesių nuo Prasidėjimo.  

Ši koplytėlė laukuose NUOTRAUKOS iš viršaus kairėje apačioje.


Galim PASIDIDINTI

Ir, štai, prašau pažvelgti į tos koplytėlės nužudytų aukų sąrašą! Ar galite patikėti, kad nužudytasis 62 metų senelis galėjo būti “stribu”? Juk taip ne tik žiniaskaidoje, bet ir nuo Seimo tribūnos buvo psklebta, kad nužudytieji, neva, buvo „gerai ginkluoti stribai“. Jų visų trijų vardai buvo paminti – tarp jųjų kaip „stribas“ buvo paminėtas ir 62-jų metų Stanislovas. Ar galite patikti, kad tokio amžiaus senelis gali būti „stribu“?

    Aš ne kaip negalėjau tuo patikėti. Todėl dar labiau tapau priblokštu, kai sužinojau, kad toje atminties lentoje prikaltoje prie koplyčios sienos; dar ir klaida: senelis 10-čia metų, pasirodo, buvo senesnis. Mat, pasirodo ir jį su žmoną bei dviem jo sūnumis bei marčia sušaudė net 72 metų amžiaus ! ! !

    Todėl AČIŪ Lietuvos Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Specialiųjų tyrimų skyriaus vedėjui Rytui NARVYDUI, kuris užtikrino, kad tų „stribų“ duomenų bazėje nėra. Mat, nors ir yra pažymėtos šios stribų pavardės, bet joms jokio pagrindimo nėra, kad būtų tokie oficialiai įsakymais iforminti į karinę Stribų struktūrą. Juolab, kad kitas sušaudytasis Stanislovas 40-ties metų buvo girininku, kažkur nuo Šateikių. Taip, kad tuo labau, „stribu“ būti negalėjo, turėdamas atsakingas miško priežiūros pareigas.


Galima PASIDIDINTI

    Na, o man pavyko išsiaiškinti, kad, - atvirkščiai - išžudyta šeima - tai buvo Patriotų šeima, o tiems "partizanams" vadovavo NKVD-KGB agentas vokietis Fridrichas Gauptys sūnaus Mykolo su kodiniu NKVD-iniu pavadinimu "Liūtas", kuris pagal užsakymą daug šeimų yra išžudęs ir per 50 Partizanų padėjęs likviduoti.

   Kai šitą kortelę aptikau LGGRTC archyve "KGB veiklos", ir kai ją pradėjau naudoti kaip įrodymą, kas per "partizanai", kuriems vadovavo NKVD-KGB agentas, tai iš kart pradėjo veikti Kibenetinė ataka, naikinant mano komentarus su šios kortelės įrodymais. Apie tai tai dar žemiau plačiau pateiksiu.

   Taip, kad akivaizdi NKVD-KGB klastotė dokumentuose, kažkokiu tikslu, kurių būdavo apstu sovietinėje sistemoje. Juolab, kad tam „partizanų“ būriui vadovavo NKVD-KGB agentas su pseudonimu "Liūtas“, kuris labai pasižymėjo likviduojant Partizaninį pasipriešinimą. Apie šį agentą „Liūtą“ (vokietį Gauptį Fridrichą, sūnų Mikolo), matyt, atsakingą už Lebrikų šeimos išžudymą.

    Taigi, apie Vaičių kaimo GINKLUOTOS GAUJOS (taip ant koplyčios parašyta – tos koplyčios fundatorius nedrįso įvardihti, kas ta gikluota gauja) vadą Fridrichą Gauptį, pseudonimu „Liūtas“ jo NKVD (http://www.kgbveikla.lt/…/1101…/1121_gauptys_liutas_kort.pdf)  ( http://www.kgbveikla.lt/lt/agenturos-bylu-reg-zurnalas/agent/1134/gauptys-fridrichas-s-mykolo ) o vėliau nuo 1954 m. kovo 13 d. tapusio KGB agentu; jo agentūrinėe įskaitos kortelėje rašoma:

Kalbų mokėjimas: vokiečių, lietuvių, rusų
Trumpa informacija iš agento bylos: Agentas „Liūtas“ dalyvavo daug čekistinių operacijų ir operatyvinių kombinacijų taikyme, susijusių su ginkluoto pogrindžio Lietuvoje likvidavimu. Agento „Liūtas“ suteiktų duomenų dėka ir jam dalyvaujant buvo likviduota ir suima apie 50 nacionalistinių gaujų narių, o taip pat daug rėmėjų, ryšininkų. Agentas „Liūtas“ buvęs lietuvių nacionalistų teroristinės gaujos vadas, o iki tol buvo tarnavęs vokiečių „SA“.
Darbe užsirekomendavo teigiamai. Agento „Liūtas“ panaudojimo metodai gali tarnauti mokymo tikslais.
1956 m. „Liūtas“ SSRS Aukščiausios tarybos už praeityje padarytus nusikaltimus buvo amnestuotas.

     Prašyčiau atkreipti dėmesį į SSRS Aukščiausios tarybos ciniškumą, REABILITAVUS SAVO AGENTĄ – ATSAKINGĄ UŽ NEKALTŲ ŽMONIŲ ŽUDIMĄ. Juk turtas nužudytųjų buvo išvežtas net keturiais vežimais. Žiūrint dabar per palydovinę nuotrauką į tą koplyčią, kurioje buvo nužudytų Lebrikų sodyba – ji ne pamiškėje, o lauke prie kaimo krašto. Todėl tikri Partizanai, vargu, ar galėjo sovietinės valdžios kontroliujamais keliais vežti prisiplėštą turtą, dar viso kaimo akivaizdoje? Tai ne Partizanų braižas – jei ir jie tai būtų darę, tai tada grubiai pažeisdami partizaninės veklos statutą. Jei pažeidė, tai ir reikia tirti, ar nebuvo įtakojančių provokatorių – nežinomų agentų, kad sudaryti prielaidas Partizanų „vadui“ susikompromituoti? Sutikime, kad po krimnalinio pobūdžio nusikaltimo ir tampama patikimu bei efektingu agentu. Tai ne tik nusikalstamo pasaulio „krikštas“ bet ir puikus išbandymas ištikimybei. AR PATRIOTINĖS ŠEIMOS IŠŽUDYMAS NEGALĖJO BŪTI AGENTO „Liūtas“ OKUPANTUI IŠTIKIMYBĖS IŠBANDYMUI ? ? ? Nebūkime naivūs, kad „tik dabar atsirado“ Juodosios technologijos. Juk Richardo Gauptčio kaip agento „Liūtas“ kortelėje (ПОДСОБНАЯ КАРТОКА на личное дело анкета, форма 1) yra 1-ХII-1983 KGB kažkokio raštvedžio-sudarytojo Асановичь įrašytas toks įrašas:

«Агент КГБ Лит. ССР „Лютас“ привлечен к секретному сотруднечеству с органами безопасжост на КОМПРОМАТЕРИАЛАХ (padidintas raides aš paryškinau), как главарь банды литовских националистов. …» (sutr.: Agentas „Liūtas“ įtrauktas į slaptą bendravimą su valst.saugumo organais pagal KOMPROMATINĘ MEDŽIAGĄ, kaip vadas gaujos lietuviškų nacionalistų. ...) Žiūr. Visą kortelę - http://kazlusporto.puslapiai.lt/…/gautcio-kompromato-dipti.…

     Logiškai galvojant, kad jei esi miške Partizanų vadu, tai čia nėra joks „kompromitavimas“, kai jis buvo „“ su visais kitais Partizanais, švenčiant Velykas pas savo sužadėtinę, kai visi buvo užmigdyti specialiomis cheminėmis medžiagomis, kurias žemiau paskaitysite apie tą įvykį detalau. Juk vėl išėjęs į mišką, galėjo nutraukti bendradarbiavimą ir pranešti visiem, taip, kaip tai padarė Adolfas Ramnauskas Vanagas, kurį apšmeižė „tyrinėtoja“ Rūta Vanagaitė. Bet, matyt, turėjo kompromitavimą kažkokį, nuo kurio jau negalėjo išsisukti. Jei būtų nutraukęs bendradarbiavimą, matyt, kažkoks kompromitavimas būtų įrodytas, kad ir Partizanų vadovybei, ir ... Aišku, čia teikiu kaip hipotezę, nes be jokios prežasties, kaži, ar agentu-iždaviku tampama?

     Reik manyti, kad kortelėje įrašas UŽKONSPIRUOTAS, nes koks KOMPROMTAVIMAS, dėl etikos, matyt, nenurodomas. Todėl peršasi mintis, kad 1947-12-08 naktį nužudyta visa Lebrikų šeima, matyt, ir galėjo tapti pretekstu tapti agentu, kad NKVD kaip šantažu nepaviešintų beprąsmį-kriminalinį nužudymą. Galėjo būt pakišta kokia nors dezinformacija (kad ir „priklausomybė stribams“, kuri duomenų bazėje nepagristai išlikusi), o po to per tardymą, psichologiniam paveikimui, tikslu, palenkti užverbavimui į agentus, kodėl negalėjo būt pateikta tikra (patriotinė) nužudytos šeimos padėtis? Juk nužudytųjų sesuo jau buvo išvežta į Vorkūtą, o jos 16-metis sūnus kaip ryšininkas buvo miške nušautas. Jei būtų „ginkluoti stribai“, kaip iš Seimo dabar Lietuvai pranešta, tai, kaži, ar savo 4-ių metukų sūnelį motina būtų palikusi „tokiems“?

     Be to, galima daryti prielaidą, kad NKVD AGENTU „Liūtas“ GALĖJO TAPTI IR IKI Lebrikų ŠEIMOS IŠŽUDYMO – GALĖJO ŠEIMĄ IŠŽUDYTI KAIP PATRIOTIŠKĄ PAGAL NKVD PLANĄ SPEC. OPERACIJOS KAŽKOKIOS, kurios galimą variantą reikėtų paieškoti-patyrinėti. Juk žinoma, kad Tauragėje nuo 1947 m. prasidėjo suėmimai, Šilalė ir Lebrikų 1947-12-08 išžudymo metu Vaičių kaimas tada iki 1950 m. vidurio priklausė Taragės apskričiai. Todėl jis buvo tolokai nuo Tauragės centre vykstančių politinių įvykių, kur buvo suiminėjami pogrindžio dalyviai. Atrodo, kad „Liutas“ galėjo būti užverbuotas, arba įtakojamas iš anksto užverbavimui dar gerokai iki Vaičių kaimo žudynių, kur buvo suiminėjami pogrindžio dalyviai. Mat, aptikau R. Gauptį susijusį su garsiu NKVD-KGB agentu „Šimkumi“, apie kurį rašoma taip:

     „MGB užverbavo agentą slapyvardžiu „Šimkus“...- ... tai buvo vienas iš talentingiausių Tauragės aps. šnipų-išdavikų. ... Su šiuo agentu dirbo MGB Tauragės apskrities skyriaus viršininko pavaduotojas Eklemanas. ... Apie 1949 m. spalio mėn. agentas „Šimkus“ vyksta į atsikūrusį Kęstučio apygardos štabą sužinoti apie Tauragės pogrindį. ... pavyko sužinoti, kad „Raketai“ vadovauja asmuo, slapyvardžiu „Erelis“, kuris gyvena pakeista pavarde tremtinio Stonio sodyboje, Kraštinės k., Tauragės vls. Taip pat sužinota, kad „Erelio“ grupėje, be vado, buvo dar keturi asmenys. Du iš jų išvykę į Vilnių, o vienas į Klaipėdą. Visi trys milicininkai. Ketvirto slapyvardis – „Liūtas“. Jis dirbo MGB, anksčiau saugojo suimtuosius, dabar dalyvauja operacijose prieš partizanus.“
/iš straipsnio 
http://komentaras.lt/kas-tas-mgb-agentas-simkus-isdaves-ke…/ /

    Šitos „žinios“ NKVD-KGB agento kortelėje pas „Liūtą“ nėra. Prašau perskaityti iš LYA, f. K-1, ap. 61, kartoteka 38a, kort. 2842-2849 visas raštvedžio Asenovič ranka rašytas „Liūto“ korteles -  

„Liūto“ korteles - http://www.kgbveikla.lt/…/1101…/1121_gauptys_liutas_kort.pdf Nebent, yra susijęs su kalinių pabėgimais, kurie vyko 1946 03 10 iš Tauragės NKVD areštinės kameros, išlaužus lango grotas, pabėgo 8 suimtieji, tarp kurių buvo ir politkalinių. (ist. šaltinis tas pats - KK), ir todėl nieko nuostabaus, kad tapo Partizanų vadu. Todėl Vaičių kaime ŽUDYNĖS GALĖJO IR SĄMONINGAI BŪT KRIMINALIZUOTOS, KAD IŠTIKIMESNIS-PATIKIMESNIS BŪTŲ AGENTAS. Galėjo ir kokią dezinformaciją pakišti, ir be jokio Karo lauko teismo kaime žudynės vyksta visiškai ne pagal Partizanų karinį statutą. Štai, kas toliau rašoma Karštajame Komentare:

„Per agentą „Šimkų“ MGB visiškai kontroliavo Šalnos rajono ir Butigeidžio rinktinės susirašinėjimą. Agentui, be „Šimkaus“, duodamas ir antras slapyvardis – „Granitas“.
... Agentui „Šimkui“ išdavus, 1950 03 03 Ceikiškės k., Tauragės vls., Vinco Knatausko sodyboje V.Gudavičius kartu su Butigeidžio štabo viršininku Antanu Kondratu-Skaistgiriu žuvo.
Agentas „Šimkus-Granitas“ likusiems partizanų vadams ir toliau buvo savas žmogus. Pakvietus Šalnos ar Vytauto rajono vadui, šnipas 1950 03 25 atvyksta į Šalnos vadavietę. Ten buvusiems partizanų vadams agentas pasiūlo atšvęsti Velykas jų rajono ryšininkės, rodos, F.Gaupčio sužadėtinės Jakubauskaitės tėvų namuose Tauragėje. Nežinia kodėl, partizanai pasiūlymą priima.
1950 04 09 partizanai atėjo į Tauragę švęsti Velykų. Panaudojus „operatyvinę techniką“, greičiausiai migdomuosius, tyliai paimami šie vyrai: Gauptys Fridrikas-Vytautas, g. 1913 m. Steponiškių k., Piktupėnų vls., Šalnos arba Vytauto rajono vadas; Paulikas Zenonas, g. 1928 m., Šalnos rajono žvalgybos skyriaus viršininkas; Trijonis Pranas-Jaunutis, g. 1927 m. Driežų k., Šilalės vis., Šalnos rajono štabo viršininkas.
Tardydami čekistai daugiausiai sužinojo iš F.Gaupčio. Jam tarpininkaujant, partizanai buvo iškviečiami į susitikimus ir suimami arba sunaikinami.
1950 04 15 iškviesti į susitikimą ir suimti partizanai: Briedis Pranas-Jūra-Šarūnas, Kęstučio apygardos štabo vadas; Žičkus Steponas-Benius-Vasaris, Štabo narys. …
Per F.Gaubtį buvo kviečiami į susitikimus, suimami arba sunaikinami ir kiti partizanai. Pavyzdžiui, atsiųsti 2 N valdybos agentai-smogikai, pasiėmę F.Gaubtį, 1950 05 07 Žygaičių vls. nužudė 5 partizanus. Beveik visi Kęstučio apygardos kovotojai žinojo apie F.Gaubtį. Ar buvo įtartas šnipas „Šimkus“, žinių nerasta. Kokia tikroji šio agento pavardė, išsiaiškinti nemėginta. Pranešime apie jo verbavimą pavardė ir biografiniai duomenys iškirpti.”

Čia visa tai pateikiau pagal Kazį Misių „Ką byloja KGB dokumentai“ iš KK publikuoto straipsnio, kurio pavadinimas “Kas tas MGB agentas “Šimkus”, išdavęs Kęstučio apygardos partizanų vadus?“ Galiu atsakyti – toks agentas „Šimkus“ buvo Kudirka Petras Antanovič - http://www.kgbveikla.lt/…/agentu-sarasas/agent/27/kudirka-p… Matome, kad slaptam bendradarbiavimui su sovietų saugumo organais LSSR MGB agentas „Šimkus“ užverbuotas 1947-07-12 per mano gimimo dieną, kai man suėjo lygiai vieni metai https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png :) Svarbiausia, kad labai aiškus atsakymas, iš kur kaip šnipo atsirado talentingumas. Apie jį anketoje rašoma, kad „verbuojant „Šimkų“ pasinaudota žiniomis apie jo bendradarbiavimą su anglų žvalgyba, kurios jis buvo užverbuotas 1946 m. sausį Braunšveigo mieste, Vakarų Vokietijoje. Anglijos žvalgyba davė užduotį šnipinėti, dėl to jis grįžo į Lietuvą.“. (Kad „Šimkų“ užverbavus ir po pusmečio vyksta Vaičių kaimo tragedija – čia kol kas jokio ryšio nors ir nesimato, bet, manyčiau, šią detalę galima turėti omenyje.) Svarbiausia, kad Richardas Gauptys kaip pagal anketos įrašą „tarnavęs vokiečių SA“; t.y., - Die Sturmabteilungen der Nationalsozialistischen Deutschen Arbeiterpartei, sutrumpintai SA (liet. smogikų padalinys) buvo sukarinta Vokietijos Nacionalsocialistų partijos (Vokiškas trumpinys:NSDAP) sukarintoji organizacija. Ši organizacija 3-čiame ir 4-tame XX a. dešimtmečiuose ženkliai prisidėjo Hitleriui užimant valdžią Vokietijoje. Kadangi F.Gauptys yra gimęs nuo Vaičių apie 28 km į pietvakarius Steponiškėse 1 km šalia Lauksargių ir netoli Piktupėnų, tai reiktų manyti, kad F. Gauptys kaip vokietis turėjo rudmarškinių organizacijoje patirtį Memelio (Klaipėdos) krašte ir su “Šimkumi” galėjo neblogai sutarti, nes Petras Kudirka 1943 m. buvo išvežtas į Vokietiją, kur pas anglus praėjo žvalgybos mokyklą ir galėjo jiedu turėti bendrų karinių įgūdžių. Todėl istorikams siūlyčiau įsiskaityti į „Šimkaus“ NKVD anketoje šį faktą, kad, neva:

naudingos informacijos nedavė. Vėliau pasisakė, kad yra ryšininkas tarp rezidentų Kaune ir Jurbarke, suteikė dezinformuojančių sovietinį saugumą žinių apie išgalvotus asmenis. Bijodamas represijų pasislėpė, bet buvo suimtas.”.

Nelabai norėtusi šiuo įrašu tikti, nes veikimo sritis Jurbarkas – kraštas tai tas pats. Todėl siūlyčiau patikrinti Petro Kudirkos likimą. Ar jis tikrai kur nors GULAG-e sėdėjo? Tas pat ir su Fridrichas Gauptčiu, kuris 13 m. vyresnis ir mažaraštis tik su pradinės mokyklos 4-ių klasių išsilavinimu. Kadangi vokietis be savo tėvynės, lietuvybė jam galėjo būt svetima, todėl „patriotiškumui motyvacijų pagrindas“ aiškus. Manyčiau, nereiktų stebėtis ir dėl „atsakomybės“ prieš savo piliečius galėjo būt priešiškų nuostatų ir Vaičių KAIMO TRAGEDIJĄ REIKTŲ PATYRINĖTI PER GALIMĄ IR TAUTINĖS NESANTAIKOS PAGRINDU. Juolab, kad dar gyva net 92 metų šviesaus proto nužudytų Lebrikų sesuo Juzė Kuskienė, kuri dabar Seimo ir žiniasklaidos apšmeižta savo šeimos „stribų“ etikete, kaip tik, lyg, ir mini pastoviai Fridrichą Gauptį. Juk senyva moteris, matyt, internetu nesinaudoja, NKVD-istų – KGB-istų anketos jai neprieinamos. O, kad žino šį garsų agentą, tai, matyt, iš savo prisiminimų.

Pagal visą aprašymą, akivaizdu, kad per šv. Velykas 1950 04 09 F. Gauptys spec. priemonėmis “užmigdomas” dėl akių nuvedimo. Jeigu jis būtų tada būtų įkliuvęs pirmą kartą, tai tada nebūtų jis efektingai dirbęs. Juk agentui parengti reikalingas laikas. Akivaizdu, kad agentas "Šimkus" vienas darbuotis sėkmingai negalėjo - turėjo būt jo pagalbininkas. Todėl Velykų operacijai reikėjo pasirengti. Juk ir, aplamai, vadams rinktis į vieną vietą per Velykas buvo labai neatsakingas veiksmas. Pagal visą karo taktiką, per šventes reiktų būti su artimaisiais, arba, bent, su eiliniais Partizanais, o ne vadams švęsti, kur buvo ne sunku panaudoti "spec. priemones", kaip "„Neptun 12”, „Neptun 22”, „Neptun 80”, „47” ir „SP – 22”. ir kitos.

 

   Iš viso šios Velykinės situacijos, nieko švento ir jokio žmoniškumo neturint, akivaizdu, kad per Vaičių kaimo tragediją Richardas Gauptys jau galėjo būt įtakojamas NKVD, o Lebrikų šeimos išžudymas galėjo būt naudingas kaip kokia spec. operacijos dalis. Tokių virš sveiko proto supratimo ribų testiniai yra ir tokios niekšybės, kaip MH17 maršrutu Donecko-Lugansko sričių riboje skridusio sąmoningo Malaizijos lainerio numušimo technologija ir kitos, kurių tyrinėjimui reikalingos jau ne tik istorijos mokslas. Manau, kad Žvalgybos specialistai, kaip Kastytis Braziulis ir kiti galėtų prisidėti prie tokių sudėtingų temų tyrinėjimų. ? ? ?

 (P.S.: apie sąmoningą keleivinio lėktuvo numušimą niekas nekalba, nes nėra pas mus raketinių įtaisų ir niekas nežino, kad tie įtaisai turi apsaugas; reaguojančios į keleivinio lėktuvo Flightradar-24 siunčiamus signalus ir todėl "per apsirikimą" numušimas neįmanomas, net ypatingai prižiūrimas plombas sąmoningai nuplėšus nuo apsaugos blokelio - vis tiek radare matysi keleivinio lėktuvo tuos siunčiamus signalus, kuriuos aš matydavau prieš 50 metų per atpažinimo "Kremnij-2" sistemą.)

 

 

a.) potemė: Visa tai demaskavus,
iš kart pradėjo veikti Kibernetinė ataka!

(P.S.:jei įspėjinės, kad ne toks adresas, vis tiek eikite,
 nes Kibernetinė ataka paveiktas ir šis mano skyrius, kurio adresas:

http://kazlusporto.puslapiai.lt/istorija/vasario-16-tosios-100-meciui/kiber-atak/index.htm )

 
 

   Dar svarbiau, kad MAN PASKELBUS KOMENTARUS apie NKVD-KGB agentą "partizanų" vadą Vaičiūnų kaimo Lebrikų šeimos žudikų, PRASIDĖJO Kibernetinė ATAKA Dainiaus Kepenio temoje:
https://www.facebook.com/kedainius/posts/10155325171137880… (čia pagal šią nuorodą pateksite, kur Gediminas Paplauskas apie Partizanus rašo „tinginius, jaunus ginkluotus parazitus“. Po šiuo komentaru, man parašius komentarą, jis tapo kibernetinės atakos paveiktu ir tos atakos paveikimas atrodo šitaip - http://kazlusporto.puslapiai.lt/…/kib-atak-kedainio-temoje-… )

     Ši ataka prasidėjo iš kart po kokių 3-5 min., nukopijavus ir paskelbus antrą tokį patį komentarą atskirame Atsakymo skirsnyje. Šios atakos, kad, neva, "šlamštą" rašau pradėjau gauti po kiekvieno komentaro parašymo, praėjus 1-2 sek. laiko tarpui. Kad kažkas iš skaitytojų būtų galėjęs kokį skundą į F.b. administraciją pasiųsti, tai labai maža tikimybė, praktiškai tai atlikti neįmanoma per 3-5 min. po pirmojo mano komentaro iki antrojo. Tos Kiberatakos pradėjo atrodyti taip:Galite PLAČIAU pamatyti

Taigi, peršasi įtarimas, kad, arba NUKLAUSĖ MANO TELEFONINĮ POKALBĮ su Seimo nariu Dainiumi KEPENIU ir pasiruošė daryti šią Kibernetinę ataką, arba F. b. internetinė sistema sureagavo į NKVD-KGB agento personalinės kortelės nuorodą, kuri gali būti apkrėsta kokiu info. virusu, duodančiu signalus pradėti vykdyti Kibernetinę ataką.

Aišku, aš ne specialistas (elektronikoje karinėje gaudžiausi tik prieš 50 metų), bet logiškai ir techniškai mąstant, manyčiau, kad tai ne sunku programišiams suprogramuoti. Nieko kito negaliu sugalvoti (išfantazuoti) https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:) šią paslaptį.

Toks Kibernetinės atakos paveikinėjimas tarp diskutuojančiųjų akivaizdžiai sovietinės propagandos paveiktais "prisiminimais" gal net stribų palikuonių yra gana efektyvus, nes mano komentaras apie "partizanus", žiauriai nužudžiusius Vaičių kaime Lebrikų visą šeimą, matyt, pagal NKVD-KGB agento „Liūtas“ jųjų vado; vokiečio Fridricho GAUPTČIO sūnaus Mykolo nurodymą, arba jam ... (?), kaip GINKLUOTOS GAUJOS vadui, nieko bendro neturinčiam su tikros Partizaninės veiklos principais.
Juk Tautos supriešinimui labai tiko Dainiaus Kepenio išsakyta mintis apie "susitaikymo paminklą", nors jis neminėjo, kad "stribams paminklą statyti" - tai žiniasklaida išvertė-prikūrė, nes Arvydas Anušauskas pagal lGGRTC-tyrėjo Gintaro Šidlausko pranešė, kad, neva, nužudyti Lebrikai "buvo gerai ginkluoti stribai".

Jau vien paskelbimas, kad žiauriam nužudymui vadovavo NKVD-KGB agentas su to agento kortelės įrodymu, tapo "bomba" idėjai statyti paminklą stribams; okupantų NKVD-stų - KGB-istų pakalikams.

Taip, kad mano PASKELBIMAS tų apie tų žudikų "partizanų" vado NKVD-KGB agentą "Liūtą" GRIAUNA Tautos SUPRIEŠINIMO UŽMAČIAS, nes istorikas ir Seimo narys Arvydas Anušauskas, akivaizdžiai, buvo suklaidintas, nes nužudytieji "stribais" būt negalėjo, nes nužudytas 72-jų metų senelis Stanislovas nekaip "stribu" būt negalėjo. Negalėjo būti "stribu" ir jo vyresnis sūnus 40-metis Kazimieras, kuris tą dieną buvo atvažiavęs nuo Šateikių ir buvo jis ten girininku. Todėl ir šis negalėjo būti "stribu", turėjęs atsakingas miško priežiūros pareigas ir gyvenęs ne su tėvais. Tik jaunesniajam 28-mečiui Jonui gali būt inkriminuojama "stribo" etiketė, ir, reik, manyti, dabar LGGRTC bandys kaip "už šiaudo" gelbėtis ir bandys klijuoti negrįstą jokiais oficialiais dokumentais "versiją", nors ir ta neįtikinama. Neįtikinama, nužudytųjų brolių Lebrikų sesuo buvo ištekėjusi už Lietuvos karininko Vytauto Gečo, kuris pasitraukė į Ameriką, o stribai darydami jos namuose kratą, atrado jos vyro karinę uniformą ir todėl ją ištrėmė į Sibirą (į Vorkutos kalinių lagerį). Mat jos 16-metis sūnus buvo partizanų ryšininkas ir žuvo miške – jį nušovė.

Ir, būtent, jauniausias sūnus Jonas paimą globoti savo suimtos sesers 4-metį sūnelį, kuris ir tampa liudininkų visos žiauriausios šeimos išžudymo scenos. Todėl pagal psichologijos logiką, net ir jauniausias 28-metis Jonas "stribu", kaži, ar galėjo būti, kai akivaizdžiai, IŠŽUDYTA ŠEIMA BUVO PATRIOTIŠKA, paėmusi globoti išvežtos politkalinės vaikutį, kurios broliukas žuvo, talkindamas Partizanams. Todėl net, vargu, ar į stribus būtų priimtas asmuo, kurio artimieji tarpukaryje tarnavo Lietuvai - pasitraukė į Vakarus, o jų sūnus, būdamas Partizanų ryšininku, žuvo, o jo žmona - Jono sesuo tapo politine kaline? (P.S.: Jeigu išžudyti Lebrikai būtų "stribais", kaip dabar nuo Seimo tribūnos nužudytieji apšmeižti, tai jau sovietmetyje "liaudies gynėjams" būtų paminklas pastatytas - sovietinė propagandos sistema nebūtų praleidusi nekaltai išžudytos šeimos pagerbimo. Juk šviesiosios atminties Jurgis Lebrikas, kuris savo šeimos atminimu koplyčią pastatė, būtų jau sovietmetyje išsiaiškinęs dėl savo šeimos išžudymo, jei ta šeima nebūtų patriotiška.)


Todėl Facebook-e PRADĖTA VYKDYTI Kibernetinė ATAKA DĖL IŠŽUDYTOS ŠEIMOS PATRIOTIŠKUMO BEI JŲ ŽUDIKŲ OKUPANTAMS TARNAVIMO ĮRODYMO IR ĮR DAR KARTĄ PATVIRTINA INFORMACINIO KARO DEZINFORMACINĖS ATAKOS SIMPTOMĄ. Šią Kibernetinę ataką siūlau išstudijuoti - 
http://kazlusporto.puslapiai.lt/…/vasa…/kiber-atak/index.htm

Todėl nuo Seimo tribūnos viešai ant visos Lietuvos išnekinti, greičiau, nuo NKVD kažkokios spec. provokacijos, nei „partizanų“ sušaudytą šeimą, tai labai neatsakingas veiksmas iš Seimo ir istoriko nario Arvydo Anušausko. Akivaizdu, kad politiką suklaidino LGGRTC vyr. specialistas Gintaras Šidlauskas, kuris nepatikrino klaidingo įrašo pagrindimo. Juolab, kad istorikas A. Anušauskas viešai pareiškė, kad, neva, jam „neprivalu tikrinti“. Bet, vis tik, reikėjo patikrinti, kad KOPLYČIOS STATOMOS TIK PATRIOTAMS – stribams dar niekas nestatė koplyčių.

Būtų gražu, kad Seimas, vis tik, sugebėtų dabar iki šv. Kalėdų atsiprašyti nužudytųjų apšmeižtus artimuosius. Juk SUŠAUDYTOS ŠEIMOS PATRIOTIŠKUMĄ ĮRODO į Sibirą (Vorkuton) IŠVEŽTOS NUŽUDYTOJŲ SESERS 4-mečio VAIKO PALIKIMAS SAVO BROLIAMS IR TĖVAMS, KURIE IR TAPO SUŠAUDYTI to mažo ir kitų dviejų dar jaunesnių vaikų akivaizdoje. Būtent, pačio mažiausio tik vienerių metukų išgelbėto vaikučio jau pernai mirusio ir minėtos koplyčios statytojo Jurgio Lebriko žmona Janina Dainiaus Kepenio temoje parašė tokias eilutes:
 

Janina Lebrikienė: ... „Vieną tragiška naktį žiauriai nužudyti tėvai ,seneliai, ir dėdė. Liko trys maži vaikai, keturių , trijų ir Jugis vienerių , jų mama laukėsi ketvirto vaiko , buvo 7-nių mėnesių nėščia.
Ji trumpai augino krikštamotė, jei mirus pateko į vaikų namus.Našlaičių, užaugo vaikų namuose, ir visa savo gyvenimą iki skausmo ilgėjosi prarastos šeimos. Jo tikslas buvo sužinoti ir įgarsinti tiesą, tam, kad kriminaliniai nusikaltėliai neterštų garbingų partizanų vardo, tam, kad jų vardai nebūtu iškalti ant paminklų šalia tų, kurie išties buvo tautos didvyriai ir verti mūsų pagarbos. Nes negalime dėti tarp visų buvusių miške lygybes ženklo. Negali būti vadinami partizanais tie, kurie prievartavo ir žudė nėščia moterį, buožėm daužė galvą senoliai, nes ji mūvėjo kailinę liemenę, kurios nenorėjo sugadinti kulka, degino padus senoliui ir visa egzekucija vykdė keturmečio vaiko akivaizdoje, kuris augo pas senelius, nes mama buvo ištremta i Vorkūtą už tai, kad jos vyresnis 16 –metis sūnus buvo partizanų ryšininkas, vėliau nušautas miške.
Keleriais vežimais išvežė visą turėtą šeimos turtą, kaimynai neturėjo kuo aprengti laidotuvėms. Ar gi tai ne kriminalas, ne grobimas???
...”

 

  O, kad ne "partizanų" žudynių braižas, įrodymui pateikiau iš Adolfo Ramanausko-Vanago DAUGEL KRITO SŪNŲ knygos ištrauką apie Partizanų Karo kauko Teismą vaizdelį - priešingą Patriotinės Lebrikų šeimos išžudymui, kur prieš žudymą buvo nėščia moteris išprievartauta ir žvėriškai nužudyti jos šeimos nariai, dar juos apiplėšus - visą jų turtą išvežus su arkliais.


Galima PASIDIDINTI

 Kad Lebrikų šeimos išžudymas, su jųjų turto apiplėšimu-išvežimu; "partizanų" vardu, tai buvo sąmoninga PROVOKACIJA Partizaninei kovai sukompromituoti - tai plika akimi matosi.

 Todėl teko man dėl Lukiškių aikštės aistrų ir viešai visai Lietuvai Dainiaus Kepenio paskelbtos   1947 m.. gruodžio 12 dienos naktį Vaičių kaime šalia Šilalės nužudytosios Lebrikų šeimos artimųjų pagerbimui bei išsipliekusio Lukiškės aukštės skandalo  S U T A I K Y M U I dėl Vyčio, į Seimą visiems Seimo nariams reikalavau iki šv. Kalėdų atsiprašytų išžudytosios šeimos artimuosius,  Todėl ir temą Facebook-e  sukūriau su tikslu, R E I K A L A U T I :
1.) – Viešai Seimo A T S I P R A Š Y T I apšmeižtus NUŽUDYTUS Lebrikų šeimos narius, kurie buvo patriotai ir nebuvo jokiais “stribais” – juos nužudė girtuokliaujančių “partizanų” gauja; vadovaujama NKVD-KGB agento “Liūto” , kurio dėka likviduota apie 50 Partizanų. (Žemiau detaliau išdėstau)
2.) – Spec. tarnybos PRIVALO NUSTATYTI Kibernetinę ATAKĄ temoje, kurią paskelbė Dainius Kepenis apie išžudyta Lebrikų šeimą, nes ta Kibernetinė ataka trina pranešimus apie žudikų „partzanų“ būrio vadą NKVD agentą, kuriame patekiau NKVD-ines įskaitų kortelių fotokopijas.
3.) – D e m a s k u o k i m e SUPRIEŠINIMO Juodąją technologiją dėl NETEISINGO Valstybės HERBO PASEKMĘ IŠSIRUTULIAVUSIĄ į Lukiškių AIKŠTĖS SĄMONINGAI SUKURPTĄ SKANDALĄ , per gnoravimą Tautos visų kovų ir, ypač, 1863-1964 m. m. sukilimo įamžinimo panaikinimą Lukiškių aikštėje - po jos rekonstrukcijos Žigmunto Serakauso ir Kosto Kalinausko bei kitų 19-оs Lukiškių aikštės egzekucijos aukų įamžinimo lentos bei kryžiaus į vietą negražinimo, o gal, net panaikinimo.

Taip, kad „bunkerio“ parodija labai gerai derinasi su visišku pasityčiojimu iš pokario Partizanų, pagal Maskvos propagandos standartus, įkišant partizanų „atminimą“ į bunkerį ir iš atminties ištrinant tų Partizanų senelių kovą 1863-64 m. m. sukilme. Kas , jei ne seneliai – to sukilimo dalyviai ar dalyvių vaikai savo anūkams įdegė būsimiems Partizanams meilę Tėvynei? O, išbraukus Partizanų senelių įamžinimą, dingsta Tautos kovos už Laisvę tęstinumo ryšio įrodymas. Tas istorinis tęstinumas, atrodo, sąmoningai nutraukiamas pagal, matyt, Rūtos Vanagaitės ir Efraimo Zurofo užslėptą planą, kad mūsų Partizanus paversti „nedamuštais žydšaudžias“, neva, „neturėjusiais istorino testinumo“. Toks bus turistams-užsieniečiams Lukiškių aikštės iškreiptas pristatymas. Apie jo istorijos fasifikavmo tikslą ir apie R. Vanagaitės triukšmo dėl Lukiškių aikštės suorganizavimą prieš du dešimtmečius paanalizuosiu kitoje temoje.

    Bet, svarbiausia, labai meistriškai UŽPROGRAMUOTAS Tautos SUPRIEŠINIMAS PER POSSOVIETINĮ NETEISINGĄ MŪSŲ ŠALIES HERBĄ; NIEKO BENDRO NETURINTĮ SU VYTIMI.

    Siūlau visiems Lietuvos piliečiams atsitokėti ir įsijausti į žodžio „Vytis“ prasmę. PATS „Vyčio“ ŽODIS REIŠKIA VIJIMĄSI IR PER ISTORIJĄ VISUOSE Vyčiuose BUVO VAIZDUOJAMAS TIK VIJIMASIS. Juk nuo XIV a. pabaigos skirtingų dinastinių šakų kilmės Gediminaičiai pradėjo naudoti bendrą herbą Raitelį, kuris gudiškai irgi buvo vadinamas „Pahonia“ („vijimasis“), o lenkiškai „Pogonia“ – tuo lenkiškuoju pavadinimu Lietuvos lenkų aktyvistas Ryshard Ryšard Maceikianec ir dabar vadina tinklalapio pavadinimą.
Aišku, šio raitelio pavadinimas yra vėlyvas, pirmąkart sutinkamas tik 1551 m. Martyno Bielskio kronikoje, nes Algirdo laikų antspaudų nėra išlikę. Žinoma, kad po Algirdo mirties jo sūnūs: Jogaila, Skrgaila, Lengvenis, Kaributas, Vygantas ir Švitrigaila vartojo to paties stiliaus raitelį-„Vytį“ kaip dinastinį ženklą. Juk Vytis nuo XV iki XVIII a. pabaigos ir tapo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybės herbu.


Galima PASIDIDINTI
Katras vejasi?

     Labai liūdna, kad pasitinkant Lietuvos atkūrimo 100-metį, prie Lukiškių aikštės pučiantys muilo burbulus BUNKERININKAI IGNORUOJA VALSTYBINGUMO JUBILIEJŲ, nes kaip tik po Vasario 16-tosios akto paskelbimo, buvo atkurtas valstybinis herbas Vytis. . Istorinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės raitelis vėl tapo Lietuvos Respublikos herbu. Labiausiai paplito A. ŽMUIDZINAVIČIAUS romantizuota herbo versija.
Po kovo 11-tosios Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, paskelbus Lietuvos valstybės atstatymo aktą, tą pačią dieną buvo įteisitas Lietuvos valstybės istorinis herbas – Vytis. Netrukus, kovo 20 d., buvo patvirtinta pirmojo po karo Lietuvos valstybės herbo kompozicija, kurios pagrindu tapo skulptoriaus Juozo ZIKARO 1925 m. Lietuvos monetoms sukurtas skulptūrinis Vyčio atvaizdas, o balandžio 9 d.nustatytos herbo spalvos. (…) Jos perimtos iš 1929-1934 m. kurto herbo. Šis herbas tapo pereinamojo laikotarpio simboliu ir lyg pabrėžė, kad Lietuvos valstybė yra prieškarinių tradicijų tęsėja. 1991 m. rugsėjo 4 d. Aukščiausioji Taryba patvirtino antrąjį herbo variantą, kuris naudojamas iki šiol.

      Jame atgaivintos istorinės herbo spalvos (raudona, mėlyna) ir metalai (sidabras, auksas), atsiradę dar Lietuvos didžiojo kunigaikščio valdymo laikais. Bet, štai, nesuprantam, kas possovietinėje komisijoje leido pakeisti naujajame herbe kitokį įprasminimą ir atsisakyti pirminės PRIEŠO IŠVARYMO IŠ ŠALIES herbo idėjos ? ? ? Štai, herbo aprašyme kaip melagingai rašoma:

    „Naujajame herbe siekta įprasminti ir pirminę herbo idėją, tai yra pavaizduoti raitelį, pasiruošusį kalaviju apginti savo kraštą bei valstybę.“

     Įdomu, kodėl ne išvyti, o tik apginti? Koks galutinis ir svarbausias gynybos turi būt tikslas? Negi tik pastovus su priešu turi būt gynimasis, jo neišvejant? Negi valstybės piliečiams bus „saugau“, kai Laisvės karys herbe nebus pasiruošęs išvyti priešo, o leis jam būti valstybėje ar šalia jos ir pastovai grasintų? Toliau tame herbo aprašyme yra toks sakinys:
    „Istorinių spalvų ir senosios herbo idėjos atgaivinimas reiškė, kad Lietuva yra ne tik prieškarinių, bet ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo tradicijų paveldėtoja ir tęsėja.

     Pasakykite, kokia gali būti LDK valstybngumo „tradicijų“ paveldėtoja ir tęsėja, jeigu pakeičiama iš esmės herbo esmė, kai raitelis nesiveja, o tk ginaisi? Kokia „tradicijų tasa“ jei NE Vytis, o Baidytis sukurtas naujame herbe? Tai AR NE SILPNUMO POŽYMIS ĮPRASMINTAS, KAI NE ŽIRGAS, O TIK DARBINIS SUNKIASVORIS ARKLYS BAIDOSI HERBE? Kodėl reikėjo vietoje žirgo į herbą įdėti nepaslankų; ne jodinėjamą, o tik svoriams traukti skirtą sunkasvorį arklį?

    Kartoju aiškiai dėl herbo atkūrimo yra parašyta taip:

    Juk herbo istorijos aprašyme rašoma:

   „Kovo 20 d., buvo patvirtinta pirmojo po karo Lietuvos valstybės herbo kompozicija, kurios pagrindu tapo skulptoriaus Juozo Zikaro 1925 m. Lietuvos monetoms sukurtas skulptūrinis Vyčio atvaizdaJos, o ...“.

     Tai prašau pažiūrėti į mano koliaže Juozo ZIKARO sukurtą monetą. Joje sidabrinis Vytis lekenčiu į tolį žirgu, o nesibaidančiu nuo priešo. Kodėl iš Baisogalos kilusiam Arvydui Stanislovui Každaliui reikėjo Vytyje pakeisti žirgą į arklį ir jo polėkį į baidymąsi?

     Tas pat nutiko ir su Baltarusijos Vyčiu. Kai pirmą kartą istorijoje 1918 m. buvo įkurta Baltarusijos valstybė, tai savotiška Vytis buvo su pradednčio bėgti žirgo poza. Na, o kai atkura Baltarusijos nepriklausomybė buvo, tai kodėl 1991- 1995 m. m. laikotarpio jos herbas tapo su idealiai tap pat besibaidančio ne žirgo, o arkliu tuo pačiu Lietuvos atkurtos valstybės herbui? Kas abejoms valstybėms padiktavo-nurodė kurti bendrą herbo variantą?


Galima PASIDIDINTI

     Kas paneigs, kad tai ne kažkieno valios bendro sprendimo projektas?
      Kodėl abejos valstybės beveik idealiai nukrypsta nuo istorinio Vyčio vaizdavimo principų? Ar tada tam įtakos neturėjo Felikso Edmundovičiaus Dzeržinskio įkurtos LSDP įtaka Lietuvos herbo esmės pokyčiui?
     Juk šis NKVD-KGB stuktūros pradmenų įkūrėjas kaip Liubiankos šeimininkas ir didžiasias pasaulyje žudynių organizatorius ir unikaliai beveik vienintelis ne žydas Rusijos Didžiojo Spalio perversmo revolucionierų elito terpe kaip tik kilęs iš Baltarusijos LDK bajorų netoli Voložyno.
     Tai ar negalėjo abejoms valstybėms vienodam Vyties iškraipymui padiktuoti, būtent, griūvančios Sovietų Sąjungos KGB strukrūra? Toks identiškai vienodas Vyties tradicijų iškraipymo braižas ar neįrodo Liubiankos įsikišimo per uždraustų komunistų partijų socialdemokratų peremėjų partijas?

     Pamenu, Kultūros ir Švetimo komiteto pirmininku Akščiausiojoje Taryboje tada buvo mano geras kolega ir mano Kraštotyros bei prasmingo Turizmo mokytojas Gediminas Stanislovas Ilgūnas, su kuriuo susipažinau .1969 metų rugsėjo pabaigoje ir tų metų pabaigoje atkūriau jo įkurtą bei iš kart KGB iždraustąjį  Jonavos Turistų klubą. Juk šis mūsų rajono Sąjūdžio vadovas ir buvo socialdemokratijos idėjų puoselėtojas bei vėliau tapo LSDP nariu. Ar juo negaėjo kas nors pasinaudoti?

     Juk juo naudojimosi faktas net jam pačiam tai nežinant, atrodo, dabar pradeda, lyg, ir aiškėti, kai jis į savo knygą apie Jonavos Sąjūdį įdėjo rinkimų protokolą su mano parašu, kurio aš ten neturėjau pasirašinėti už svetimą žmogų ir neturėjau ven dėl to pasirašinėti, nes nebuvau niekad pirmininkaujančiu jokiems posėdžiams. Kas išgavo iš manęs parašą klastos metodu, arba kas jį sufalsifikavo? Panašu, kad ir tas protokolas ar nebus sufalsifkuotas su mano parašu? Mat, aiškinausi su tame protokole nurodytais asmenimis – mano kolegomis ir nekaip nieko negalime prisiminti to protokole nurodyto buvusio rinkiminio susirinkimo. Juolab, neprisimename, kad kažkas per susirinkimus su rašoma mašinele tarškintų, kad po to protokolu pasirašinėtume. Negalime prisiminti, nes Sąjūdžio susirinkimų buvo begalė. Dar įdomiau, kad šį protokolą man pakišo mane pastoviai F.b. terorizuojantis (ant mano sienos pamatysite, kas tai daro), kuris, neva, „žinojo iš anksto“ apie tą protokolą. (Apie tai detaliai aprašau nuorodos http://www.kazlusporto.puslapiai.lt/…/demaskavimai/giedr-nu… 77-82 psl.) Tai, kad ar nebuvo tada ir dabar kažkokių destrukcijų daroma sąmoningai?

    Juk ir dabar Lukiškių aikštės bunkerininkų maištą kursto ne kas kitas, o kaip tik, atrodo, socialdemokratai, mažiausiai Seime palaikantys Vyties idėją, o tarp muilo burbulų pūtėjų šalia Lukiškių aikštės ir buvo šios partijos kraštutinis kairysis Gintaras Paluckas, kuris turi net neskundžiamą teistumą dėl neskaidrumo ekonomikoje. Taip, kad jeigu Rygoje prie paminklo stovi garbės sargyba ir į jos iškilmingą pasikeitimo ceremoniją renkasi turistai gėrėtis karių rikiuotės meistriškumu bei išskirtinę pagarbą atiduoti mūsų brolių latvių Laisvės idėjai, tai kas Lukiškių „bunkerio autoriui“-kopijuotojui nuo Vašingtono aukų memorialo liepė pristatyme paminėti šunis vedžiojamus po jojo sukurtą „skulptūrą“? Kam apie tai reikėjo lepterėti, išniekinant savo autorystę? Kaip atrodys „sostinė“ be valstybinio simbolio, perduodanti jį Kaunui, kai Vytį žada statytis net Jonavos?  kalbėjau su Jonavos savivaldybės vyrausiu archtektu – jį pasveikinau su puikia iniciatyva.

   
    
 

    b.) potemė - dar niekas nekalba apie SĄMONINGAI
NUŽUDYTUS KELEIVIUS

             Dėl Donbase maršrutu MH17skridusių SĄMONINGAI nužudytų keleivių nekalba Lietuvoje žiniasklaida, nes galimai nėra normalios Oro gynybos ginkluotės, į kurias turėtų  įeiti Zenitiniai raketiniai kompleksai ir apie jas niekas Lietuvoje nenusimano. Tai čia tokia mano nuomonė - nežinau, ar subjektyvi, bet ... ? ? ?

       Aš irgi nebuvau raketininku - dirbau tik prie radarų, bet jų automatiką išmaniau ir todėl ne tik racionalizatorinius pasiūlymus kūriau, bet ir vieną išradimą buvau sukūręs, apie kurį aprašiau savo Trilogijoje. Bet, deja, Facebook-e buvau apskųstas, matyt, buvusių sovietinių kariškių ir buvau 6-tą kartą iš eilės blokuotas-nubaustas mėnesiui, matyt, už karinės "paslapties" išviešinimą toje Trilogijoje, kurią pavyko man išsaugoti ir įkelti į savo redaguojamą tinklalapį. Spėju, kad apskundė mane, nes yra įrodymas toje Trilogijoje, kad nusimanau apie automatiką, nes joje aprašiau detaliai, kaip kūriau išradimą ir kaip prie išradimo gaminau mikrometrinį reguliatorių. Todėl ir panaikino Facebook-e įrodymą, kodėl ieškojau internete automatiką, neleidžiančią raketos paleisti

       Dalykas tame, kad, kad aš netikėjau, kad nėra automatikos neleidžiančios paleisti raketos į keleivinį lėktuvą ir nereaguojančios į keleivinių lėktuvų siunčiamus signalus "Flightrafar-24", apie kuriuos net jau vaikai viso pasaulio žino.

     Aišku, galima buvo ir neieškoti, nes, patikėkite, sodink prie radaro nors beždžionę, bet ir ta atskirs karinį lėktuvą nuo keleivinio, nes laineris vienas didžiausių pasaulyje radare matosi kaip labai ryški-didelė atžyma. Pagal tų atžymų stiprumą-matomumą mes operatoriai radarų prieš 52-65 metus nustatinėdavome iš akies, kokio tipo skraidantis objektas ir planšetistams į komandinį punktą perduodavome, ką matome.

     Todėl, na nekaip negalima sumaišyti net didžiausio karinio-transportinio lėktuvo su dvigubai-trigubai didesniu laineriu, kuris, beje, dar ir nepasikelia iki 10 km aukščio - jie skrenda tik iki kokių 6-7,5 km  aukščio ir skrenda žymiai lėčiau, nei laineris, nekalbant apie tai, kad pastarasis skrenda dar trasa, kurias mes-lokatorininkai atmintinai turėdavome žinoti. Todėl iš Kursko atvažiavę raketininkai, kaip buvo kalbama, jie dar apie dvi-tris savaites turėjo treniruotis poligone, šalia Lugansko prie sienos, ir tas Tarptautines trasas privalėjo atmintinai išsistudijuoti.

     Na, o kad Žmogiškųjų klaidų nebūtų, mano supratimu turėjo būt įtaisyta blokuotė, kurią aš pats tokią galėdavau sukurti, būdamas tik eiliniu kareiviu, ne, mėgdžiodamas savo tėvą - docentą KPI ir Kauno Politechnikumo, kurį baigiau, nors ir kitą specialybę (metalų technologiją, o tėvas dėstė Radio aparatūros gamybos technologiją - taip vadinamą RAG-ą), todėl labai domėjausi karinės technikos aptarnavimu.

     Todėl nekaip negalėjau suprasti, kad gamintojai raketų nebūtų labai prastos blokuotės sukūrę, kuri visai labai elementari. Todėl jos paieškomis internete daviausi apie metus-du, kol atradau seržantą, patvirtinantį, kad tokia blokuotė yra. Jis pats apie ją papasakojo viename kariniame forume. Tas seržantas sukūrė net temą "Я служил на комплексе БУК.(мысли служивого)" ["Aš tarnavau komplekse BUK. (mintys tarnavusiojo)"].       

 

    P.S.: Nenustebkite, tas forumas yra skirtas rinkti lėšas paramai separatistams, bet diskusija vyko grynai techninė - jokios politikos ar išankstinių nuostatų nesijautė, nes pašnekovai buvo šokiruoti keleivių numušimu-nužudymu ir visiems rūpėjo tik: "kaip tokia "klaida" galėjo įvykti?". Jei neapsirinku, atrodo, seržantas-rusas, lyg ir bandė sakyti, kad netikįs dėl UkraJinos klaidos, nes jai išsitraukti tokio ginklo nereikėjo, nes Rusija aviacijos nenaudojo. Ta diskusija vyko iš kart po katastrofos, kai dar nebuvo aišku, su kuo numuštas laineris. Bet iš pažeidų, seržantas tik po katastrofos dar liepos mėnesyje neabejojo, kad tai didelės (nuo žemės paleistos) raketos darbas.

    Taigi, todėl tuo tikslu dėl MH17 sukūriau internetinį puslapį, kurį reiktų atnaujinti, bet tam laiko neturiu, nors, manau, kad visuomenė turi suvokti apie šiuolaikinius ginklus ir jų galimybes.

     Tas vyriausias atsargos seržantas  tik tik iš savo pirmojo prisistatymo pabrėžė, kad jeigu norint apšaudyti civilinį lėktuvą, tam reikia SPECIALIAI atjungti blokuojančią sistemą.  Žodį "SPECIALIAI" Rusijos kariškis parašė didžiosiomis raidėmis, nes jam, tarnavusiam prie zenitinių raketų, nėra suprantama, kad tokį baisiausią nusikaltimą  galima atlikti. Todėl aš jo žodžius ne tik ryškiai raudonai, dideliu kraujo klanu pažymėjau, bet ir paryškinau tuos žodžius. O kad nebūčiau inkriminuotas, kad "falsifikavau" FOTOŠOPU (aš juo tik išdailinau), todėl prašome per šią žemiau aktyvią nuotrauką NUEITI Į ORIGINALĄ ir įsitikinti, kas moka rusiškai ir karinės technikos terminuose-elementariuose nori pradėti gaudytis. Todėl prašome rusiškai perskaityti:

 


Galima NUEITI Į ORIGINALĄ- internetinio karinio forumo debatu
s. 

     PrisimenantManyčiau, kad tai galėtų būti Raketinio įtaiso valdymo pultas, arba ...?  Kaip suprantu,  nes prie panašaus  pulto radaro P-12 ("Jenisej" ar P-1; net iki dabar Lietuvos ginkluotėje - Juodkranetė ir ... buvusio) metrinio diapazono man teko šiek tiek padirbėti. Taigi,  apvalus monitorius ("indikatoriumi" tada vadintas) yra skirtas apvaliam radaro  sekimui, o šalia turėtų būti aukštimačio ekranas. Nežinau, kaip dabar atrodo šiuolaikinių trimačių radarų sistemos, nes įtariu, kad į forumo diskusijas ir įdėtas yra seniausio prieš 50-ties metų ar dar daugiau vaizdelis, nes, matyt, raketinio įtaiso tikras valdymo pultas gali būti ir kaip "karinė paslaptis" ir todėl forumas gali būt pagražintas senąja nuotrauka. Gaila, prie minėto "Jenisej" radaro esu tik kartą dirbęs, o pačios šio radaro aparatūros neteko aptarnauti. Todėl rašau abejodamas, nes visų jungiklių-rankenėlių bei prietaisų nepamenu šio P - 12-tojo, kuris taip pat yra mobilus, kaip ir Raketinis įtaisas. Tad, aparatūra čia, tikrai mobilios technikos, o konkrečiai - įvardinti kol kas negaliu. Reik internete pasiieškoti ir pasistudijuoti. Tai būtų naudinga Karinės istorijos atžvilgiu.

Mat, tas kariškis (vyr. seržantas), pabrėžė, kad numušti lėktuvą, reikia porą metų pasimokyti su ta technika padirbti. Matyt, jis turėjo omenyje, kad separatistai-šachtininkai, atėmę-rekvizavę raketinius įtaisus, be pašalinės pagalbos vargu, ar sugebės naudotis? Be to, jis labai suprantamai paaiškino, kaip radare matosi keleivinis lėktuvas su atsakomaisiais signalais "Flightradar-24", kurie įjungus "Užklausimo" jungiklį, šalia pasirodo mėnulio pavidalo atžymėlė šalia to keleivinio lėktuvo. Taip, kad, jei ir automatika neveiktų, tai paleisti raketą į atsakantį signalais keleivinį lėktuvą gali tik nusikaltėlis, o ne karys, kuris privalo žinoti ir Karinio statuto reikalavimus, ir privalo žinoti, kada yra Karinis nusikaltimas. Be to, mano įsitikinimu, be statuto gero žinojimo, negalima priiminėti Karinės priesaikos. Esu įsitikinęs, kad kultūringas karys sutiktų būt sušaudomas, nei vykdytų nusikalstamą įsakymą. Todėl pašnekovai užklausė to seržanto rusiškos "podstav"-os (pažodžiui nelabai verčiasi - turi reikšmę kaip klastą ...). Tai seržantas nelabai galėjo į tai atsakyti, nes, matyt, karinėje praktikoje neįsivaizduoja kiaulystėms vietų prie sudėtingos-atsakingos karinės technikos.

     Jis tik pridūrė, kad prie tos automatinės blokuotės atjungimo užantspauduotos dėžutės, po kuria  paslėptas-užrakintas yra jungiklis "Ugnis", reiškianti raketos paleidimą į tą blokuojamą objektą-keleivinį, arba savą lėktuvą, jie net liestis prie tų antspaudų bijodavo, nes tą dėžutę ir jos antspaudų kokybę prižiūrėdavo Ypatingas (Pirmasis, pagal seržantą) skyrius.