Į puslapio pradžią

Suomija Lietuvai pavyzdys
Lietuvos - Suomijos draugijos Kauno skyriaus medžiaga.

 

   


Į šio tinklalapio autoriaus asmeninius puslapius

 
   

Vėliau čia bus įdėtas fotoreportažas apie Karo muziejuje vakar vykusią mokslinę konferenciją Žiemos karui atminti
Prašome apsilankyti vėliau

     
Seppo Honkeiniemi jau turi per 80 metų amžiaus, bet kiekvienais metais nuo jaunystės laikų dalyvauja PIRKAN HIIHTO 90 km slidinėjimo maratone.

Neseniai per LTV publicisto Algimanto Čekuolio laidoje buvo pabrėžta, kad mūsų tautai reiktų imti pavyzdį iš Suomijos, kuri kaip buvusi viena ligočiausių tautų Europoje, bet, priėmus „Tautos sveikatos gelbėjimo programą“, tapo viena sveikiausių tautų pasaulyje. Dėl gyvenimo būdo suomiai XXa. viduryje buvo panašioje padėtyje pagal sveikatos rodiklius kaip ir Lietuva. Tačiau ėmęsi įgyvendinti radikalią šalies sveikatinimo programą jau po kelių dešimtmečių tapo šalimi, kurioje mažiausiai Europoje mirštama nuo kraujagyslių ir širdies ligų. Rezultatai net pranoko lūkesčius: mirtingumas nuo šių ligų sumažėjo 85 proc. Kodėl negalima pasinaudoti šiais pasiekimais ir sukurti savo sveikatos programą? Kodėl Lietuva negali jos įgyvendinti? Pasimokyti galima iš suomių ir įvairiausio rekreacinio sporto populiarinimo, jo masiškumo, o taip pat ir vedančiųjų sportininkų meistriškumo -ypač slidinėjime, orientavimosi sporte ir ...

 
Apsilankykite SPORTO MOKSLO puslapiuose

Riikka Hautamäki

    Pažymint Suomijos nepriklausomybės dieną ir Žiemos karo 70 m. sukaktį, š.m. gruodžio 12 d. Kauno viešojoje bibliotekoje įvyko šios Suomijos dailininkės parodos uždarymas.    
 Dailininkė gimė 1941 m. gegužės 12 d. Tamperėje, trečiame pagal dydį Suomijos mieste. Šiuo metu gyvena netoli  Ruovesi miestelio šalia Palovesi ežero. Studijavo Tamperės universitete 1982-83 meno istorijos meno istorijos studijose, 1992 m.  antropologijos studijose, 2007-08 meno istorijos studijose 1986-1990 Ania Meno mokykloje Pirkaloje, 1987-88 m.  įgijo porceliano tapytojos bakalauro bei magistro laipsnį. Porceliano tapybą studijavo ir kitose šalyse. Gilino tapybos aliejumi ir akvarele žinias, kuriuose bei įvairiuose meno pleneruose 1972-2000 m.
       Nuo 1982 m. rengia personalines parodas Suomijoje ir užsienyje. Ponia Riikka yra Ruovesi meno draugijos steigėja, Tamperės meno draugijos narė, Aniart-90 menininkų grupės narė, Porceliano tapytojų Pirkanmaa vadovė.
       Dailininkės tėvas, buvo žiauraus Suomijos tautai Žiemos karo dalyvis - į frontą išėjo būdamas net 16-os metų. Šiuo metu, kaip ir visa suomių tauta, Riikka laikosi sveiko gyvenimo būdo, mėgsta judėti, keliauti dviračiu, žiemą su slidėm kas dieną slysta prie savo pašto dėžutės, kuri yra už 8 km.  

 

Parodos uždarymas

Dailininkės vyro Pekka pasakojimas

Partnerystė

Patarimas vyrui
 


Pasakojimo dėmesys

Knygos

Vertėja

L-S draugijos Kauno skyriaus pirmininkas

 Istoriko, politologo ir kultūrologo pasakojimas apie Suomiją.

Istorikas, politologas ir kultūrologas
turi ką pasakyti

Ponas Antanas ir jo žmona nuo 1957 m.
vykusio Maskvoje pasaulio jaunimo festivalio turi draugą Suomijoje
 

Namas Jūrmaloje.
Dailininkė nutapė šį namą todėl,  nes jos tėvas buvo dailydė ir rengdavo panašius papuošimus

Dailininkės gimtinė

 


Kaunas; vaizdas iš bibliotekos
, kurioje vyko paroda

Ponios Reginos įspūdžiai apie josios1957 m. Maskvoje per pasaulio jaunimo festivalį pažintį su suomiu Seppo Honkeiniemi (puslpio viršuje-kairėje). Ji tada buvo ansamblio "Nemunas" šokėja.
       

Regina ir Antanas viešniai apie Suomiją