PASITINKANT MONSINJORO Alfonso SVARINSKO 100-metį,
Laba diena, gerbiamieji J. Krikštaponio gynėjai!
Pranešu, kad nors Teismas panaikino J. Krikštaponiui paminklinio akmens iškeldinimą, bet, vis tiek yra grėsmė, kad jis gali būti iškeltas iš jo vardo aikštės. Apie tai parašė Ukmergės žinios, kad, neva, aikštė, turinti sąsajų su KGB, dabar kartais pavadinama ir raudonąja aikšte, o J. Krikštaponis buvo partizanas, tad ši vieta jo pagerbimui netinka. 1. Ką tai reiškia, tos J. Krikštaponio aikštės sąsajos su KGB? 2. Ukmergėje stribynas buvo kitoje vietoje, o KGB paprastai būdavo milicijos pastatuose. Tai jeigu taip, tai, tada negi iš vis mieste negalima Partizanui paminklo turėti, nes visą miestą galima su KGB susieti? Toje dabartinėje J. Krikštaponio vardo aikštėje sovietmečiu buvo kažkoks paminklas žydiškos kilmės sovietiniam veikėjui-diversantui Adomui Meskupui (Icikui Šmueliui), kuris 1942 m. sovietinių diversantų grupėje žuvo. O, kaip tik, J. Krikštaponis, pagal, žymaus kraštotyrininko Romo Kauniečio užfiksuotus J. Krikštaponio sesers atsiminimus, PER VISĄ VOKIEČIŲ OKUPACIJOS LAIKOTARPĮ SLAPSTĖSI NUO VOKIEČIŲ, o po to ir nuo Raudonųjų banditų, galimai, Iciko sėbrų, jeigu jie Ukmergę buvo pasiekę? Tai gal kas sugalvojo ten atkurti buvusį sovietinį paminklą? Bet ir šis komunistinis pogrindininkas su KGB ne turėjo nieko bendro, nes tokios tada KGB dar nebuvo, ... 3. Kodėl šioje J. Krikštaponio vardo aikštėje nėra užrašo, ir kodėl to pavadinimo nežino net pats naujas meras, jei neapsirinku? (Taip supratau, kai su juo kalbėjau). Kas ir kieno sprendimu panaikino tą aikštės pavadinimą? Kad buvo toks aikštės pavadinimas, aikštėje, pavadintoje partizanų apygardos vado Juozo Krikštaponio vardu rašė paties monsinjoro Alfonso Svarinsko vadovaujamas laikraštis Laiškai Lietuviams. 4. Ar ne todėl užsimanyta iškelti paminklą, kad pamirštas tikras aikštės pavadinimas?
,
jog GRIAUTI PARTIZANŲ VADUI PAMINKLO NESKUBĖS, nes kurie pažinojo tą
paminklinį akmenų atidengusią J. Krikštaponio sesę Veroniką bei vyresnę
Eleną, o taip pat ir visus kaimynus - jie visi net negirdėjo, kad jųjų
brolis bei kaimynas vokiečių okupacijos metais būtų kur išvykęs, kai
grįžo iš nacių valdomo kalėjimo. O kai atsirado komunistuojantys
protestuotojai, prisikaitę nepatikimų KGB dokumentuose šmeižtų,
tada LLKS pirmininkas ir minėtų Mordvijos lagerių politinis kalinys
Zigmas Vašatkevičius rengė ekspediciją tikslinimui, kur dar tada
buvę gyvi kaimynai, kurie gavo net šoką dėl šmeižto. Tuo labiau, kad ir
dabar tik ką pasibaigusiame Teisme, vienas iš Juozo sūnėnų tvirtino,
jog jo mama ir kiti artimieji irgi matė Juozą tik namuose - kitaip
nebūtų jie aukoję savo pinigus ir nebūtų aukas rinkę paminklui,
jei būtų matę išvykusį ir įtarę ... Tuo labiau, kad vyresnių girdėjo
pasakojant, jog Juozas BĖGO IŠ VOKIEČIŲ - jiems nenorėjo tarnauti - Šį
liudijimą fiksavo ir 2016-03-04 Delfyje publikavo Ukmergės
žurnalistas-tyrinėtojas, jau a. a Antanas Ališauskas, kuris labai
pagrįstai dėl istorikų teiginių suabejojo, klausdamas ... ar
pagrįstai? 5. Kodėl tame pačiame Ukmergės žinių straipsnyje meras teigė, kad, neva, tos aikštės erdvę paversti patrauklesne jaunimui įrengti lauko skaityklą su patogiomis vietomis poilsiui, tad paminklas joje nelabai tiktų.? Nuo kada jaunimui nepatrauklus žuvęs už Tėvynę žymus ir gana jaunas Partizanų vadas? Ką tai reiškia patogios poilsiui vietos lauko skaitykloje? Negi planuojama kokios nors pramogos, supynės, ar kitokie judantys daiktai, kurie neduotų susikaupti skaitytojams? Pavyzdžiui Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus vardo bibliotekoje yra irgi lauke erdvė skaitymui galite pažiūrėti, - lauko terasą. Dabar įtemptu tarptautiniu laikotarpiu kodėl šalia paminklinio akmens negali būti ekspozicija apie Partizanus ir dokumentų kopijos, įrodančios, kad J. Krikšaponis nebuvo ten, kur išsigalvota, jo apšmeižimui? Negi jaunimui nebūtų patrauklu karo tematika, ypač, Ukrainoje? Ką galvoja Šaulių sąjunga? Kodėl negalėtų būti vasaros lauko terasa medžių pavėsyje ir skėčiai išskleidžiami nuo kritulių, o pavėsis per karščius dar būtų patrauklesnis, nei Jonavoje. Toje lauko skaitykloje galėtų būti kokia nors ekspozicija ar technine vaizdumo priemonė su distanciniu valdymu, skirtu lauko sąlygomis? 6. Kodėl negalima tokios ekspozicijos apie J. Krikštaponį padaryti ir Ukmergės muziejuje? Juk merui prisiunčiau beveik visų dokumentų kopijas, neigiančius apie šį Didvyrį išsigalvojimus. 7. Ar delsimas apie J. Krikštaponį TEISINGAI informuoti gyventojus - nėra pasityčiojimas iš monsinjoro Alfonso Svarinsko 100-mečio jubiliejaus, kuris pašventino tą J. Krikštaponiui skirtą paminklinį akmenį? Juk, monsinjoras A. Svarinskas tada pasakė: Tauta, kuri neturi didvyrių, neturi ir ateities. Tai, kodėl reikia, kad jaunimas lauko skaityklėlėje nežinotų apie savo Didvyrius? Kodėl jaunimas negali žinoti, jog J. Krikštaponis buvo ypatingų pavyzdinių savybių, rodantis ir; kaip reikia puoselėti saviugdą toms visoms savybėms įgyti?
9. Tai Vyčio apygardos atminimas gal reikalingas ne tik savivaldybės pakraštyje, bet ir pačiame mieste? Išvis, ar korektiška net svarstyti apie Atminimo akmens iškėlimą, kai tą vietą pašventino monsinjoras A. Svarinskas, dar prisidėjęs savo lėšomis? Ir dėl artimųjų bei aukotojų lėšų galima nesiskaityti? Kur galima dar geresnę vietą mieste surasti ir vėl iš naujo kitą aikštę pervadinėti? Kaip galima nesiskaityti su šventinimu ir be jokios priežasties jį naikinti? Negi tik dėl to, kad Partizano atminimas pavojingas jaunimui? 10. Pasitinkant A. Svarinsko 100-metį, ar nereikėtų kuo skubiausiai numatyti Ukmergės savivaldybės žadėto mokslinių konferencijų ciklo pratęsimą J. Krikštaponio biografijos klausimu? Tas ciklas buvo nutrauktos, karui Ukrainoje prasidėjus. Tai, kodėl negalima paklausti Istorijos instituto, kodėl 2021-12-03 pirmosios konferencijos dalyviai buvo apgaudinėjami pažymos ir pranešimų kai kuriais neteisingais teiginiais? Kodėl Ukmergės savivaldybės gyventojai, su LR gyventojais turi būti apgauti J. Krikštaponio apšmeižimais? Tuos visus apgaudinėjimo atvejus buvau pateikęs Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkei Skirgailei Žalimienei.
PRIMENU, š. m. balandžio 15 d. 10:30 LR Seimo Konstitucijos salėje bus konferencija, skirta Alfonso Svarinsko 100-mečio jubiliejui. J. Krikštaponio klausimu paskutinėje Seimo Spaudos konferencijoje, kurioje vedė Seimo narys Vytautas Sinica, PUSIAU TIESOS sakymas tuo klausimu, kaip reikėjo tikėtis, sukels nepagrįstos kritikos bangą. Taip ir atsitiko, - garsus žurnalistas Kęstutis GIRSNIUS, kuris parašė straipsnį Quo vadis, Sinica? (Pagal Henriko Sienkevičiaus istorinį romaną Kur eini, Sinica?) Tai pasekmė, kai nepasakoma iki galo, jog J. Krikštaponis NEBUVO Baltarusijoje tai įrodo archyvuose VISUMA dokumentų. Nesuprantu, kodėl V. Sinicai reikėjo tik pusiau tiesą sakyti, kai aš jam ne kartą rašiau, dokumentais naujai aptiktais įrodydamas, ir dar, jam tai asmeniškai pasakydamas? Juk net Mindaugo Pociaus parašytos Pažymos gale yra įrodymas, jog ten kaltinamasis būti negalėjo. Tuo labiau, kad tos Pažymos autorius, kaip labai ilgo pavadinimo Komisijos narys, iš kurios pabėgo, apgavęs savo narius, matyt, pats neskaitė, ką jis parašė? Dar svarbiau, kad ta Pažyma (rašytina iš didžiosios raidės); net nebuvo pateikta Komisijos nariams. Reik manyti, kad jeigu tos Pažymos 10 psl. būtų Komisija paskaičiusi, tai, gal, tikrai, nebūtų balsavusi už nacistinį reikalavimą bausti Didvyrį, kad jis išdrįso NUO VOKIEČIŲ SLAPSTYTIS PER VISĄ JŲ OKUPACIJOS LAIKOTARPĮ ? ? ?
Todėl keista, kad tos Komisijos pirmininkas Vitas Karčiauskas dabar per 15 min. tinklalapį suvedinėja sąskaitas su buvusia darboviete, ir, prieš jį, Desovietizacijos pataisos nukreiptos. Tačiau, yra viltingų naujienų, kad tos komisijos pirmininkas Vitas Karčiauskas kaip fotomenininkas, yra, lyg, ir savikritiškas. Todėl tik ką išsiunčiau ir minėtam Kaziui Girniui ne ilgą laišką, su 3 nuorodomis į paskutines tyrimų studijas, kad jis daugiau nerašytų, apie V. Sinicos pasiūlymą taip: Raginimas suteikti teismams lemiamą žodį keistai skamba šiuo atveju, kai visiškai neaišku, ką naujo galėtų pasakyti teismas, kokius liudytojus apklausinėtų, kokias naujas aplinkybes nušviestų, kokį verdiktą paskelbtų. Jei vyktų teismas, jis veikiausiai apklausinėtų tuos istorikus, į kuriuos V. Sinica žiūri kreivai. Todėl keista, kad V. Sinica nutyli tas naujas aplinkybes, kurias mes-kraštotyrininkai atradome archyvuose ir sukelia sumaištį nežinantiems apie J. Krikštaponį tikros tiesos. Juk jau ne KGB laikai, ir archyvai prieinami visuomenei, ir reikia, pagaliau dokumentus skaityti taip, kaip juose parašyta, o ne kaip vaidenasi A. Rukšėnui bei M. Pociui. Apie Teismo sprendimą J. Krikštaponio klausimu gana išsamią informaciją Ukmergės savivaldybei pateikė tinklalapio Gimtoji žemė žymi kraštotyros krypties žurnalistė Loreta EŽERSKYTĖ - ten ir trumpą komentariuką parašiau, kad J. Krikštaponis Baltarusijoje būti negalėjo. Bet, manyčiau, tuo klausimu reikėtų pirmiausiai UKMERGĖNUS informuoti išsamiau, kad Lietuvos archyvai neigia istorikų?-brokdarių Alfredo Rukšėno ir Mindaugo Pociaus išsigalvojimus, davusius labai didelę žalą Lietuvai tarptautiniu mastu, dėl ko LGGRTC-ui pirmiausiai reiktų atsiprašyti Žydų bendruomenės už klaidinimą, jau nekalbant, J. KRIKŠTAPONIO ARTIMŲJŲ VIEŠO ATSIPRAŠYMO; net labai reikia. Reikia kuo skubiausiai apie padėtį Lietuvos archyvuose J. Krikštaponio klausimu informuoti ir Izraelio bei JAV ambasadas, - ypatingai akcentuojant apie archyvuose naujausiai aptiktus dokumentus, neigiančius J. Krikštaponį Baltarusijoje!
Ši
2 pav.:
J. Krikštaponio nuotrauka įrodo, jog jis tikrai buvo aukšto ir liekno
sudėjimo ir turėjo būti pagal kūmo sudėjimą panašus į jų Baltarusijoje
pavadavusį Nikodemą Reikalą - aukštą ir liesą, pagal J.
Gervino liudijimą. Todėl du "liudininkai" privalėjo juos painioti -
painioti jų pavardes.
.
5 pav.: šias iš tarpukario laikraščių nuotraukas man prisiuntė Mgadano politinio kalinio sūnus ir žymaus Sibiro tyrinėtojo-tremtinio Jono Čerskio palikuonis, kraštotyrininkas Robertas Čerskus
Todėl komplekse dėl J. Krikštaponio problemos reikėtų pareikalauti, kad S. enciklopedija išsilaisvintų nuo Kremliaus įtakos reikalavimų ir joje atsirastų vietos žymiems sportininkams-Partizanams bei jų artimiesiems ir minėti jų nukentėjimus sporte dėl Lietuvos okupacijos pasekmių. APIBENDINANT SPORTINĘ J. KRIKŠTAPONIO PROBLEMĄ, pirmiausiai reikia toliau pratęst Ukmergėje žadėtą J. Krikštaponio biografijos O po šio žingsnio, LGGRTC-ui gal reiktų pradėti ieškoti Juozo ir Antano Krikštaponių palaikus? Yra kalbų, kad kaip ir žinoma, kur jie palaidoti, nes jų kūnai, lyg, ir buvo nuo stribų paimti ir slaptai palaiduoti, ir dabar jų nesistengiama ieškoti, kad vėl nebūtų išniekinti, kol nyksta jų šmeižimas? Todėl, pirmiausiai, reikia apšmeižimą panaikinti ir viešai tai paskelbti.
KLAUSIMAS: - Kaip galima piketuoti su dokumentu, jo neperskaičius, net prie savo veido?
|
|||||||||||||||||||||||||