Į pradžią tinklalapio
 


Klelionės remėjai ir partneriai


Per aplinkos formavimą ši firma kokią įtaką turi rekreaciniam sportui - žiūrėkite ČIA.


 

Šiame rūsyje
prieš kelionę geriausiai dviračius ruošti


Kas  tinka ištvermės sportui, tas tinka ir keliautojų sportui


Šių eilučių autorius žygyje naudojasi šiuo sveikatos stebėjimo kompiuteriuką, apie kuriuo naudojimosi duomenis daugiau žiūrėkite ČIA
 

Bendrai
apie olimpiadą

Galite susirasti Lietuvą 2012 m. vasaros olimpinėse žaidynėse  ČIA

 

 

 

ČIA
Kauno maratono vaizdeliai, kuriuose dalyvavau prieš du metus ruošimuisi kelionei APLINK Baltijos jūrą, ir dabar kelionei į Londono Olimpiadą. Todėl esu dėkingas Kauno orientavimosi sporto klubui "Takas" už puikų tredicinį renginį

 

Lietuva (Jonava-Kaunas-Kazlų Rūda)- Londonas
                                                                                             P.S: Šį užrašą per I.Eksplorer naršyklę matysite žymiai gražesnį

Puslapis kelionės metu bus pastoviai annaujinamas - prašome pastoviai lankytis.

 
   

Prašome pažvelgti į buvusią kelionę APLINK Baltijos jūrą irpakeliui į Griunvaldą kai buvo Žalgiriui-600


Pažiūrėkte, iš Kazlų Rūdos net apie 50 tokių sukančių pedalus buvo!
.O toliau aš iš Grunwaldo  mūšio lauko venas APLINK Baltijos jūrą nuvažisvau.
   

O čia jau DABAR pradėjau kelionę birželio 26d. 20 val.
Nukeliavau iki Kazlų Rūdos ir viešbutukyje pernakvojau.  - išbandžiau mantą ir dviratį. Atrodo, viskas gerai.


Šitaip paliekant Lietuvą ir savo gimtąjį Kauną, gamta labai verkia


Pradėjęs kelionę, užsukau į Klonio gatvę, užėjau pas Kedžius atsisveikinti ir palinkėti stiprybės. Kaip tik pataikiau, kai per LTV Panoramą jie žiūrėjo, kaip Neringai Seimas nubalsavo ... Jie pažiūrėjo ir savo dukrą, kai ji trumpai pakalbėjo. ... Žodžiu, gamta verkia, labai verkia man paliekant Lietuvą.


Į kelionės pradžios maršrutą įėjo ir darbovietė - Kazlų Rūdos savivaldybės Sporto centras. Jo naujas direktorius moksleiviu būdamas buvo turistas - jis puikiai supranranta rekrecinio sporto reikšmę.

Deja, Kazlų Rūdoje užstrigau., nes dar turiu su tinklalapiu problemų, todėl viešbutyje tvarkau, kad nereikėtų lietui lyjant palapinėje trauktis kompiuterio.i lietų.

Marijampolės gerokai palydėjo mūsų sporto kolega, Marijampolės Moksleivių kūrybos centro treneris ir Orientavimosi sporto klubo "Javonis" prezidentas Gintas Ūsas, kurio dėka Kazlų Rūdoje atsirado orientavimosi sportas.


D ė m e s i o ! Baltijos PENKIŲ ŠALIŲ KARALYSTĖS idėja !!!

Stokholme sutikau būsimos Baltijos PENKIŲ VALSTYBIŲ KARALYSTĖS (Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija ir Švedija), kuri vadintųsi "KD (King Dom) Baltija" vieną iš 42-jų iniciatyvinės grupės
 narių estą MATĮ TIIDELEPP-ą.

Beje, Mati Tiidelepp-as buvo garsus automobilininkas-ralistas bei lenktynininkas, kuris 1982 metais Kaune vykusiose varžybose buvo tapęs Sovietų Sąjungos čempionu. Jis puikiai pažinojo brolius Algirdą ir šviesiosios atminties Kąstytį Girdauskus bei Stasį Brunzą, kuriuos, pasak Matį, dievina mūsiškių meistriškumą.

Pats Mati Tiidelepp-as sportinę karjerą pradėjo nuo vaikystės, tapęs moto krosų mėgėjų dar tada, kai a.a. mano tėvas buvo auto-moto varžybų organizatorius ir su a.a. Rimantu Baltrušaičiu pirmasis Lietuvoje visasąjunginės kategorijos teisėjas.
 
Pradėjo Mati motociklų sportu užsiiminėti nuo 14-os metų. Kadangi jis buvo didelio ūgio, tai sėdosi ne ant 125 kūb.cm (Minskiukų), o ant galingesnių 175 kūb.cm (Kovrovecų) klasės motociklų. Be to Mati yra ne kartą startavęs abejose Kačerginės žieduose, kuriame iš jų pirmajame per Kačerginės miestelį buvo iniciajavęs a.a. mano tėvas ir jame buvo surengęs pirmasias visasąjungines automobilių bei motociklų lenktynes.

Man pasakodamas apie Kaune pasiektą pergalę, Mati pabrėžė estų komandos DVASINĮ pasirengimą, iš jo kalbos supratau, kad M.Tiidelep-as turi puikų DVASIGUMO TEORIJOS supratimą. Jis šiuo metu Norvegijoje dirba sunkiasvorių automobilių vairuotoju, dirbdamas labai sudėtingomis kalnų bei naktinio važiavimo labai varginančiomis sąlygomis. Todėl, dabar jo profesijoje labai padeda jaunystėje įgyti automobilių meistriškumo įgūdžiai.

Taigi, Mati Tiidelepp-as pažadėjo greitai atvažiuoti į Lietuvą dėl "KD Baltija" idėjos, paprašė Stasiui Brunzai perduoti linkėjimus.
,

 

Dar puslapis bus papildytas, kai sutiksiu vėl kur nors internetą (Ši sesija atlikta iš Bani Mazurskie apie 2 km už Goldapo ir Bartšice katketų mokyklos įsitasius pas jauną kunigą Woicechą, kuris, gatvėje užkalbinęs, pakvietė, susidomėjęs manimi, nes jis irgi plaukiojo kalnų Sibro upėmis, kaip ir aš)

Kam statyti palapines, jei galima permiegoti šalia pedalų?

Juo labiau, jei dar ir koks stalas yra, tai po juo įsitaisius dar ir nuo lietaus galima apsisaugoti. Kadangi dėl nuovargio ar kokio pašalimo atsirado nežymi temperatūra, tai nusprendžiau viešbutuke įsitaisyti. Gerai, kad savininkų neradau (jau buvo po darbo) kai prie viešbutuko privažiavau. Tai šalia viešbutuko visiškai plyname lauke prie miestuko degalinės atsiguliau ir kuo puikiausiai išsimiegojau, nors paryčiui pradėjo lyti. Užsidengiau karišką ploščių-palapinę, ir jis kuo puikiausiai apsaugojo, nė nereikėjo palapinės
     

Išvažiavau į žygį turėdamas 1,5-os rankos (mat kairė ranka nekokybiška, kaip ir visi kairieji :), o dar be to ji turi metalą lūžusių kaulų sukabinimui). Bet, štai, po tokio nuotykio DABAR KELIAUJU TURĖDAMAS TIK 05-ę RANKOS. Mat, po kritimo praradau sveiką ir cielą dešinę ranką. Dabar su ja jokio dviračio vairo ištiesinimo per jėgą, kai sumėto, jau negaliu veiksmų atlikti. O prieš kritimą valdžiau dviratį kuo puikiausiai. Nuo kalniuko pasileidau, ir apačioje minkšto žvyro pasitaikė (ko tame kelyje palaido smėlio ar žvyro nebuvo). Taip, kad siauros padangos, o dar, gal ir priekiniu stabdžio pasekmė, nes dešinės rankos pirštai buvo tuo momentu užimti.

Taigi, jei reikia dabar dešinę ranką pakelti, tai turiu ją paimti su kaire ranka, ir uždėti ant vairo.

Žodžiu, taip kaip politikoje, kai valstybės pagaminamas vidaus produkto yra perteklius, tada kairieji įsijungia dešiniesiems padėti produkto perteklių perpaskirstyti.

Šitas be galo didelis sunkumas buvo už Vižainų tiesiai duriant į Stančikus. Tai tikras kelių ir labai įspūdingų kalvų labirintas. Telefonas su žemėlapiu ir GPS-u visai neblogai pravertė, nors vis tiek teko paklaidžioti, nes ne visur tas GPS-as tarp kalnų irgi pasiklysta.
   
VOS NENUKRITAU PAMATĘS ...

- iš nustebimo ne šito dar vieno 9-tojo pasaulio stebuklo (garsiuosius Stančikų tiltus esančius miške visiškai apleistus ir visai nenaudojamus), bet kad jie taip stropiai saugomi, kad kas po plytą neišnešiotų, kurie buvo pradėti statyti pirmojo pasaulinio karo metais ir pabaigti 1926 m., pirmasis traukinys pravažiavo 1927 m. . ..... d. Kodėl jie buvo pastatyti, būtent, du, pasakosiu kitą kartą. Jų įspūdingumą ir didingumą kitose nuotraukose parodysiu, jei turėsiu laiko

Ekstrimo mėgėjams geriausia vieta Liet-Lenkijos didžiosios kunigaikštystės teritorijoje
     

Pasididinkite
DAINUOJANTI SMUIKININKĖ

Ar galite įsivaizduoti, kai puikiai grojanti dar ir padainuoja!

Šią dainuojančią smuikininkę pamačiau Goldapo centrinėje aikštėje, kurioje vyko koncertas. Kažkaip neįsivaizduoju, kad Kazlų Rūdos ar Jonavos centrinėje aikštėje būtų rengiami koncertai.
     

Dariaus ir Girėno žūties vietoje Soldino miške


 pagarba Lietuvos didvyriams prasidėjo Lietuvos ir Lenkijos himnai

Lietuvos ir Lenkijos kunigai laikė šventas mišias už žuvusius Soldino miške ir Smolensko aerodrome. Abiejų tautų tragedija privalo suartinti mus turėjusius bendrą istoriją.

Kunigas iš Kauno kunigų seminarijos, atstovaujantis Lietuvos pusę, padėkojo Lenkijos Žemei už nuostabų rūpestį Lietuvos didvyrių įamžinimo išsaugojimą ir puoselėjimą
   
   

Lietuvos televizijai iš Kauno rajono atvykusi su moksleivėmis Lietuvos - Lenkijos bendro draugystės projekto vadovė pabrėžė apie geros kaimynystės bendradarbiavimo svarbą, bei jaunimo ugdymo nauja dvasia būtinumą.

SUSIKIBKIME

Fotografų kartos
   
LTV Lenkijoje žurnalstė praneša, kad kitais metais bus 80-mečio jubiliejus, kai žuvo mūsų didvyriai. RUOŠKIMĖS.
Minėjimą pradėjo Myslibužo (buvusio Soldino) burmistras Arkadiuš-as Janowič-as.
   

Paminklo išsaugojimui labiausiai yra nusipelnęs buvęs girininkas Piotr-as Nedzinski-s, kuris girininku tapo labai jaunas nuo 1949 metų ir dabar jis yra garbingo 84 metų amžiaus.

Tai po karo buvo labai principingas darbuotojas, paminklą saugojęs nuo vandalų net su šautuvu. O vandalais buvo naujoji tuometinė komunistinė nomenklatūra, kuri paminklą norėjo panaudoti kaip statybinę medžiagą nuosavoms statyboms. Todėl, kad išlikti poste, girininkas turėjo būti išmintingu, vyresniajai valdžiai leisdamas naudotis miško gėrybėmis, kuri tapo jo užtarėja prieš norėjusius sunaikinti paminklą. 

Paminklas pagal Gabrieliaus Žemkalnio projektą buvo pastatytas 1936 metais ir granitas svėrė 47 tonas. Paminklui Lietuva iš tuometinės Vokietijos išpirko žemę pagal sutartį 99 metams.

 

Kauno miesto valdžia padėjo vanikus.
Kauno ir Myslibužo vadovai  pasirašė ketinimų protokolą. Šis dokumentas užtikrins artimesnį miestų kultūrinį bendradarbiavimą ir palengvins lakūnų žūties vietoje pastatyto paminklo priežiūrą.

„Iniciatyvą pasirašyti dokumentą  parodė Myslibužo savivaldybė", -

Jau nuo 1996 m. Kaunas palaiko draugiškus ryšius su Myslibužo miestu. Nors Kauno ir Myslibužo miestų vadovų delegacijos susitinka kasmet, dalyvauja legendinių Lietuvos lakūnų pagerbimo renginiuose, tačiau draugiški ryšiai dar nėra oficialiai įteisinti.

Miestų ketinimams oficialiu dokumentu patvirtinti jau šešiolika metų trunkantį bendravimą artimiausiame posėdyje dar turės pritarti Kauno miesto taryba.