DISKUSIJA: - kur logika?

   


Atsakymą į šios temos klausimus gausi paklaidžiojęs po WOC-07 tinklalapį

Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 1065
Pranešimų per dieną: 2.82
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: Kv., 09 06 2007, 06:42    Rašyti temą:

Atsakyti su citataRedaguoti šį pranešimąIštrinti šį pranešimą


 

vosvos rašo:

Kovotojams už logikąsiūlau susirūpinti ir IOF reitingais:
Pvz: Thierry Gueorgiou
http://www.6prog.org/iof/wre_athl.asp?n3id=FRA9&how=F
WOC Middle Distance Final - gauti 1447 taškai.
Portugal O-Meeting - gauti 1467 taškai.

Jei pradėsime rūpintis pasaulinėmis logikos neatitikmėmis, tada teks visą pasaulį apversti. Geriau rūpinkimės, kad mūsų reitingai būtų pranašesni už tarptautinius. Juos kuria ne ką geresni nei Jūs, mielieji REITINGŲ ENTUZIASTAI. Tad sėkmės kelyje iki 2008 m. rudenio!

SMG rašo:

vosvos rašo:

..., tai dabar jie visoms grupėms paskaičiuoti pagal vieningą sistemą.
Taigi nesistebėkite, kad kažkas Visagine gavo daugiau taškų nei LT Čempionate.

Na nesutinku su šiuo teiginiu (ir nesutiksiu matyt niekada). Visų pirma jie dar įdomūs ir bus įdomūs, o jei logikos nėra, tai geriau oficialiai neafišuot.
Šiaip ar taip LČ kur kas rimčiau nei Visaginas, tad taip likti negali. Crying or Very sad

 

SMG rašo:

vosvos rašo:

Su laiku gaunami taškai turėtų normalizuotis.

Kai normalizuosis, tada ir bus galima skelbti Twisted Evil

Pala, pala, mielasis SMG leiskite kūrybingiems vaikinams eksperimentuoti ir toliau tuos reitingus tik viešai tobulinti. Kaip juos galima tobulinti jų niekam neskelbiant? Kur logika? Leiskite pagal neseniai tamstos sukurtos temos pavadinimo žodžius "Kur logika?" to pačio klausimo pradžią dar kartą peradresuoti tamstai:

1. Kur logika, kad tik eksperimentiniai reitingai nulėmė kai kam patekimą į Lietuvos čempionato sprintą?

2. Kur logika, kad į Lietuvos čempionatą nepateko tie, kurie negalėjo dalyvauti Visagino varžybose?

3. Kur logika, kad, tamsta, pagal „nelogiškus“ reitingus dar ir apdovanojimus atėmėte tiems, kurie normaliai sportavo (dalyvavo čempionatuose), bet negalėjo dalyvauti Visagino varžybose? Negi jaunimas (jaunesnysis) dar ir per vasaros atostogas negali su tėvais paatostogauti ir nors kartą į Visaginus nenuvažiuoti?

4. Kur logika, kad ne reitingo eksperimentatoriai, bet, tik tamsta, t.y. Jūs praktiškai pavertėte eilines Visagino varžybėles svarbesnėmis, nei Lietuvos čempionatai?

Pagal tamstos klausimų rašymo forume sritį, toks vaizdelis susidaro, kad esate artimai susijęs su Jaunimo sporto komiteto veikla. Tad dar vienas klausimas:

5. Kur logika, kad tik eksperimentuojami reitingai nulėmė jaunesniojo jaunimo nelogišką atranką į Lietuvos čempionatą? Kur logika, kad jaunesniajam jaunimui mūsų sporto principus numesti lyg šuniui nugraužtą kaulą
?
_________________
Grižus iš Duskininkų, kviečiu vėl pakartoti sprintą per vienos Suvalkijos jaunos savivaldybės šventę "Rugsėjo FIESTĄ", kurios programą galima pamatyti http://www.kazlusporto.puslapiai.lt/orientavimosi-sportas/masines-varzybos/fiesta/new_page_2.htm.

 

Atgal į viršų

Peržiūrėti vartotojo aprašymąSiųsti asmeninį pranešimą

 

 

                   Žemiau ankstesnės pastabos ta pačia tema:

 

 

 

Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 1036
Pranešimų per dieną: 2.82
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

Dėkui už puikų klausimą: “Kur logika?“
P.S: Atsiprašau už ilgą tekstą, nes, kažkodėl neįeinu į serverį ir negaliu įdėti į savo tinklalapį. Kadangi labai rimta tema, įdedu šį ilgą pranešimą laikinai, kai pasitaisys serveris – perkelsiu.

SMG rašo:

...Kokia logika remiantis prizus reiktų skirti startuojantiems "B" finale?...

Manyčiau, kad remiantis logika tokia - kad gali būt ir nekaltų, kad nepateko į finalą. Gal ne visi turi galimybes rinkti balus reitingui, važinėjant po varžybas, nes reikėdavo nuosekliai treniruotis. Juk besitreniruojančiam gal ir nebelieka daugiau laiko daug laiko reikalaujančioms kelionėms į varžybas. O gal buvo buitiniai ar mokslo rūpesčiai, gal tėvai neleido ar dėl kokių nors kitų aplinkybių nebuvo įmanoma besitreniruojančiam balus reitinge užsidirbinėti. Gal kiti į varžybas nevažinėdavo ir dėl lėšų stygiaus. Crying or Very sadJuk net ir į pasaulio čempionatus atsirinkus kai kas atsisako Lietuvai atstovauti - kad ir į pastarąjį Ukrainon. Prakaituoja, startuoja, atsirinkinėja ir atsirinkus atsisako. Vadinasi, yra priežastis, kad negali dalyvauti varžybose ir užsidirbinėti balus reitinge. Juk meistriškumo siekio tikslai dažnai kertasi su reitingo ažiotažo pagundomis ir todėl reitingas, tai žaidimas, nieko bendro neturintis su aukščiausio sportinio meistriškumo siekio tikslais (Čia atskira tema)

1. Tai pasakykite: „Kur logika, kad treniruojiesi, treniruojiesi, o patekti į varžybas negali?“

2. Pasakykite: „Kur logika, kad reitingui balus užsidirba kai kurie pavasarinėse varžybose, gal net per anksti į formą išėję, o rudenį, nusistekenę ar visai nesitreniravę - šiuo metu yra praradę formą, bet vis tiek patenka į čempionatą!“
a) O pagal kokią logiką nepatenka tie, kurie pavasarį dar ne formoje buvo ir dabar, vasaros pabaigoje pasitreniravę; yra puikios formos, bet nebuvo varžybų paskutines 2 savaites, kad užsitarnauti reitingui trūkstamų balų?
Juk intensyviai, kryptingai, šiuolaikiškai - kompleksiškai treniruojantis, t.y. naudojant ypatingą specializaciją, didelį dėmesį skiriant anaerobiniam ir greičio ištvermės ugdymui, šioms savybėms formą galima labai staigiai užsikelti. Ypač tokiai rungčiai, kaip mūsų sprintas.
b) Kur logika, kad čempionato informacija numato reitingo terminą net 2007.08.16, kai pagal visas metodikas specialiosios sportinės formos užkėlimo treniruotes reikėtų pradėti akcentuoti apie porą savaičių iki lemiamo starto? Kur logika, kad nėra numatytų varžybų čempionato išvakarėse, reitingui užsikelti pagal staigiai užsikeltą savo sportinę formą?

3. Kur logika, kai į trumpos trasos rungtį turintys įgimtas ypatingas greičio ir greito mąstymo savybes, patekti į čempionatą negali, nes yra neištvermingi, kad prisirinkti reitingui balų ne sprinto rungtyse? Twisted Evil
Kur logika į sprinto rungtį atsirinkinėti kitose rungtyse ir pagal kokią logiką negalima atsirinkinėti moksleiviams atsirenkamoje rungtyje, neorganizuojant jas? (Kiek buvo moksleiviams sprinto rungčių?)

4.Atvirkščio klausimo dalys:

a) „Kur logika, kai labai negreitas ir lėtai mąstantis
(toks kaip aš) užsidirba teisę startuoti sprinto rungtyje, dalyvaudamas tik maratono ir ilgos trasos rungtyje ir ypač per didelį karštį (pav. per Liet.čemp-ą), nes turi jam įgimtą atsparumą ir labai gerą ištvermės savybę?“
b) „Kur logika pavasary ugdomos savybės – greičio patikrinimo rungtį - sprintą kalendoriuje įkišti rudenį
(vasaros pabaigos paruošiamajame periode) tarp dviejų maratonų (tarp Klajūno ir Liet. čemp-o)?

SMG rašo:

...Gal kas matė tai kokiame nors pasaulio čempionate?.

Puikesnio ir teisingesnio klausimo net nesugalvosi.
5. Štai tik ką po čempionato Kijeve
kas matė, kad geriausi pasaulio orientacininkai į finalus būtų atrenkami pagal reitingą?
6. Ar tai kas matė ką nors panašaus ir kitų sporto šakų pasaulio čempionatuose? Rolling Eyes 
Kad ir šiuo metu vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate? Shocked
7. Kur logika nuostatuose (vaikų, jaunučių bei jaunių čempionatų) nenurodyti konkrečiai, kaip bus vykdoma atranka? Tai gal pagal taisyklių Idealogika nutylėta?
8. Pagal kokią jau ne logiką, bet pagal kokią "tarką" apie reitingus užsimena tik varžybų organizatorių informacija? Negi reitingas – tai varžybų organizavimo neatskiriamoji dalis ir už tą reitingo skaičiavimą atsakingi čempionato organizatoriai?
9. Pagal kokias taisykles į rungties finalą sugalvota reitinginė atranka?
10. Kur logika, kad jaunesniajam jaunimui ( moksleiviams) rugsėjo 1-osios proga atranka numatyta ne pagal įprastinius pasaulyje nustatytus sportinės kovos principus, skatinanti pažeidinėti net treniravimosi proceso logiką? Evil or Very Mad
_________________
Į Ukrainą ir joje vyksiantį WOC-07 keliaukime per http://www.kazlusporto.puslapiai.lt/orientavimosi-sportas/WOC-06/0.htm Jame atrinktos nuotraukos stipriausiųjų planetoje.

PranešimasParašytas: Antr., 08 28 2007, 05:46    Rašyti temą:

Atsakyti su citataRedaguoti šį pranešimąIštrinti šį pranešimą


 

 

 

 

Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 1042
Pranešimų per dieną: 2.82
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

 
PranešimasParašytas: Tr., 08 29 2007, 00:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata Redaguoti šį pranešimą

SMG rašo:
O tu Vyteni paanalizuok bent paskutinio pasaulio čempionato rezultatus (ypač savo mėgstamoje WOMEN grupėje) ir tada kalbėk ar orientavimosi sporte atrankos rezultatą įtakoja rezultatas rungtyje Cool
Tai, būtent tai ir padariau http://www.kazlusporto.puslapiai.lt/orientavimosi-sportas/WOC-06/jauni-ukrainoje07.xls ten sugretinau, paryškinau, rodykles sudėjau, kad būtų aiškiau ir kad atsiskleisti kas yra kas. Tada iškart matosi, kam rungtis įtakoja, o kam ir ne. Pas ką treniruota labiau laktato šaudyklė, o pas ką ir ne. Iš kart aišku, tokie, kaip Matthias-o Merz-o ar Hanny Allston tipo orientacininkai su plačiu savybių diapazonu, ir tokie, kaip Thierry Gueorgiou bei mūsų Simas linkę šiame čemp-e tik į vidutinę ir trumpą trasą. kad ir tarp lengvaatlečių paimkime rasą Drazdauskaitę, kuri Lietuvoje dabar lygių neturi nuo 800 m iki 21,095 km nuotolių. O kiek tokių paskui ją neatsilaikančių sukasi tik apie vieną savo nuotolį ir į gretutinius net nežengia.

Bet tai nelyginkime gerai paruoštų aukšto lygio pasaulinių orientacininkų ir nelyginkime mūsų lietuvių ir ypač lietuvaičių, kurių treniruojamas diapazonas savybių ryškiai per siauras. Patarčiau prisiminti kad ir tokį buvusį KPI rinktinės narį Sergėju Charitonovą, kuris labai puikiai bėgdavo tik estafetes, o klasikinę vos, vos užbaigdavo. O jau tarp vaikų, jaunučių bei jaunių lytinio brendimo metu savybės tarpusavyje ypatingai skirtingos ir tai puikiai žino treneriai, jei jie savo auklėtinius reguliariai testuoja. Taip, kad ne aš nusišnekėjau su "disko" pavyzdžiu, nes ne iš manęs šaiposi sporto specialistai už reitinginę atranką rungčiai. Juk atranka pagal reitingą ignoruoja labai daug elementariausių fiziologijos dėsnių, apie kuriuos patarčiau pamiršusiems atsiversti vadovėlius, o nesimokiusiems, kurie priima sprendimus - pasikvalifikuoti. Juk forma sportininko labai kintanti, o kadangi sportininkų meistriškumo tarpusavio glaudumas mažas, tai įvairiais laikotarpiais sportininkai labai kinta. Atrankinių tikslas, kad atrinkti sportininką ne nusipelniusį bendru metiniu vidurkiu, bet atrinkti tuos, kurie finalo momentu yra stipriausi. Tad reitinginė sistema sutemps į rungtį daugiau paliegusius, o ne stipriausius. Taip pažeidžiama sportinio ugdymo prasmė ir sportininko išvedimo į piko formą būtinybė per pačias svarbiausias metų varžybas.
 
SMG rašo:
... nenukrypk nuo temos, nes 21B grupė čia aktualiausia.
Tai, vadinasi, jaunesniojo jaunimo amžiaus sporto problema nesvarbi? Crying or Very sad O kokia čia su 21B problema? Ar dalyviai už startą mokesčių nemoka? Tai tada kam išvis ta 21 B grupė? Jeigu nepateko į A finalą, tai gali ir daugiau nestartuoti. Juk dabar per pasaulio čempionatą Ukrainoje, kažin, ar išvis B grupė buvo. Bent of.rez-ų neskelbia niekur. Tokį kelią nupilus, nepatekusiems svarbiau saviškiams savo šalį atstovaujantiems padėti. Bet šalies viduje čia visai kitas dalykas - papildomas pasibėgiojimas niekam nepakenks.
Woodoo rašo:
Geras argumentas - jei moki pinigus, gauni priza Smile Tada iseitu, kad kiekvienam dalyviui po priziuka isteigt nepakenktu, visgi pinigus moka...).
Po priziuką tai žemėlapis kiekvienam atminčiai - tai jau ne mažas prizas. O prizai už tai, kad buvai stipriausias tarp paliegusiųjų. Ir jei startuoja ir dar mokestį antrą kartą ne mažą moką - tai kam čia išvis diskutuoti dėl prizų? Kodėl kišamės į organizatorių daržą? Juk ne medaliai oficialūs bus kabinami. Ar jau rimtesnių problemų mes neturime? Jei apdovanojimų pavydime, tai tada mažinkime starto mokestį ir imkim jį kaip už treniruotę. Jei čia tik dėl prizpalaikių temos iniciatorius, tai kokio perkūno čia tiek pripyliau dėl jaunimo politikos? Tai gal jaunimui išvis tų prizų net nereikia? Juk mokestis moksleiviams mažesnis. Tai negi federacija iš savo biudžeto 16 B ir 18 B grupėms neatseikės už kompensaciją, kad nekokybišką atranką sumąstė?
_________________
Į Ukrainą ir joje vyksiantį WOC-07 keliaukime per http://www.kazlusporto.puslapiai.lt/orientavimosi-sportas/WOC-06/0.htm Jame atrinktos nuotraukos stipriausiųjų planetoje.


Paskutinį kartą redagavo Vytenis, Tr., 08 29 2007, 08:34. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą