AR TIKRAI BIRŽIEČIAMS NEREIKIA MIESTO ISTORIJOS IR SPORTO?

 

Laba diena gerbiamieji F.b. socialinio tinklo „Biržai“moderatoriai Laura, Ingrida ir Povilai!

 

Dabar olimpiados įkarštis, bet labai gaila, kad be krepšinio kitoms sporto šakoms mažoka biržietiškų nuomonių apie šį žmonijos svarbų įvykį.

Todėl ATSIPRAŠAU Jūsų, ir leiskite man,  prieš apribojant save Biržų F.b. grupėje, paskutinį kartą kreiptis į Jus, ir išdėstyti tai, ką dėka savo technologijos užfiksavau, sakyčiau, labai grubią ir sveiku protu nepaaiškinamą moderatoriaus Povilo savivalę užfiksuotuose  ištrintuose komentaruose. Tikiuosi, kad Jūs atsitokėsite, nes moderatorius Povilas, matyt, nesitikėjo, kad turiu ypatingą priemonę ištrintų komentarų užfiksavimui ir galiu įrodyti, kad jo aiškinimai dėl ištrynimo priežasties yra, švelniai tariant, melagingi – Biržų  F.b. grupei apgaulingi.

 Kadangi išstudijavau ištrintus komentarus, juose įžvelgiau labai NEDEMOKRATIŠKĄ ir net cinišką moderatoriaus poelgį, todėl nutariau sutrukdyti Jūsų dėmesį, kad Jūs permąstytumėte dėl socialinių tinklų veiklos principų.

  Pirmiausiai, esu šoke, kad pas Jus Biržų F.b. grupėje negalima diskutuoti pačia aktualiausia Biržams tematika - tai apie Biržų istoriją. „Pasigrožėkite“ ištrintas nuostabiausias Mariaus Kuprevičiaus pasiūlymas paminėti Barboros Radvilaitės atminimą ir ištrinti mano pateikti istoriniai duomenys apie Biržus:

 

 . KAM REIKĖJO TUOS ISTORINIUS DUOMENIS IŠTRINTI? Kam reikėjo ištrinti patį nuostabiausią Mariaus Kuprevičiaus pasiūlymą apie egzotišką šachmatų turnyrą šalia  fontanų Barborai Radvilaitei atminti?  Nuo kada Biržų grupėje negalima diskutuoti apie artėjančius kitus Radvilų metus ir apie prasidėjusią olimpiadą, prisiminus praėjusią, kurioje buvau?  Juk, Marius „nebelefavo“,  tikrai buvo Barboros Radvilaitės šachmatams-šaškėms lenta kaulinė ir deimantais išpuošta, kuri dar 1647 m. buvo minėta Jonušo Radvilos kunskameros  inventoriuje. Be to Radvilų lobynuose minimos inkrustuotos ir šaškės, o Kristupas Radvila buvo ir šachmatininkas. Tik nežinau, katras – ar Perkūnas, ar jo sūnus Jaunasis, reiktų pasiaiškinti. Bet, ką, negalima tai aiškintis viešai, būtinai tą Mariaus pastebėjimą reikėjo ištrinti? .Juk kiti metai – Radvilų metai. Apie tai biržiečiams negalima minėti? Be to, KAS PER MODERATORIAUS SAVIVALĖ BE JOKIO ĮSPĖJIMO TRINTI POKALBIUS???

Turiu pasakyti, kad tame ištrintame komentare buvo ir, štai, ši nuoroda - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=899723033401396&set=a.153490474691326.29307.100000911233614&type=3&theater  apie Juodąjį Radvilą, kurį man teko dviračio ekspedicijoje Nesvyžiuje  tyrinėti Nesvyžiaus ir Biržų bei Dubingių istorines sąsajas – tą koliažą buvau sukūręs Juodojo Radvilo 500 m. jubiliejui pažymėti. Todėl man keista, kad Radvilų metų išvakarėse  BIRŽIEČIAMS NEGALIMA APIE RADVILŲ DINASTIJOS ATSIRADIMĄ PATEIKINĖTI.

 

Toje moderatoriaus  Povilo ištrintoje  nuorodoje Marius Jonas Kuprevičius padiskutavo apie Staigiosios jėgos ugdymą ir mūsų pokalbį užbaigė tik ką neseniai miręs žymiausias Lietuvos treneris-profesorius Aleksas STANISLOVAITIS, kurį gerai mudu su Mariumi pažinojome, o Mariaus tėvas, jei neapsiinku, net su juo draugavo, o aš profesoriui  paskaitas per trenerių seminarus buvau organizavęs.  O, būtent, velionis, kuris paskutinis toje ištrintoje nuorodoje parašė komentarą apie Sporto moksle ir Sporto technologijų (buvusių metodikos) mokslo disciplinose kalbininkų naujai pavadintą Staigiosios jėgos terminą (anksčiau vadintą Sprogstamąją jėgą),  kaip tik jis ir buvo geriausiu  Lietuvoje Staigiosios jėgos ugdymo teoretiku bei  praktiku-nusipelniusiu Lietuvos treneriu, išugdžiusiu Lietuvą  garsinusius olimpiečius.

YPAČ TAI BŪTINA BUVO ŽINOTI BIRŽIEČIAMS, nes velionis profesorius-treneris ugdė  BIRŽIETĘ septynkovininkę Austrą SKUJYTĘ, kurios mama Augustina pediatrė, o josios tėvelis Eglis iš Bauskės yra garsus Panevėžio krašto liaudies dailininkas, kurio darbais galima gerėtis Biržų rajono kaimų bendruomenių namuose – žavėjausi juo darbu Gulbinuose.

Tai, būtent, aš planavau per šitą ištrintą nuorodą SUPAŽINDINTI BIRŽIEČIUS SU SAVO KRAŠTIETĖS MOKSLINIU DARBU, plaštakos tyrinėjimo srityje, kurį tą darbą atliko kartu su mano auklėtinės rinktinės drauge; taip pat žymia sportininke.  Mat, MOKSLINIUS DARBUS ATLIKO STUDENTAI Lietuvos RINKTINĖS NARIAI - http://kazlusporto.puslapiai.lt/sporto-mokslas/mokslininku-darbai/ind-sport-saku-katedros-konferenc-2010.htm  Per tą ištrintą nuorodą planavau BIRŽIETĘ OLIMPIETĘ –Londono OLIMPIADOS MEDALININKĘ PRISTATYTI F.b. GRUPEI, atkreipiant į šių dienų skaudžių Rio 2016 aktualijų pedagoginę priežastį, nes žinojau, kad plaukikei Rūtai Meilutytei neturi nusisekti iškovoti medalio. Tą patį Lietuvai  finalo išvakarėse paskelbė ir mano pažįstamas nuo Sąjūdžio laikų Arvydas Juozaitis, su kuriuo prie mano darbovietės šalia Jonavos stadiono abu  per pirmąjį Sąjūdžio mitingą kalbėjome. Juk Arvydas, kaip ir Rūta tame pačiame plaukimo stiliuje ir tame pačiame nuotolyje irgi buvo 1976 m. Monrealio olimpinių žaidynių prizininku, ir akivaizdu, kad jis tokių klaidų savo plaukimo karjeroje nedarė.

Tos klaidos buvo labai atviros ir sporto visuomenei matomos net nuo pernai Kazanėje (joje sovietmetyje ir mano auklėtiniai startavo)-vykusio pasaulio čempionato, kurioje pasimatė, kad Rūta jau, matyt, sugadinta maksimalaus greičio srityje, apie kurią, būtent, velionis profesorius labai daug mokslinių darbų buvo atlikęs ir aš jam buvau organizavęs trenerių seminare paskaitą apie ATSIGAVIMĄ po krūvių http://kazlusporto.puslapiai.lt/sporto-mokslas/treneriu-problemos/paskaitos/profesoriaus-alekso-stanislovaicio.htm po kurių, matyt, Rūta nelabai atsigaudavo ir josios greičio baltosios baltyminės raumeninės skaidulos, matyt, pradėjo virsti į raudonąsias, mikrokapiliarais aptemtas skaidulas, kurios dėl mikrokapiliarų pašalinio audinio praranda maksimalią jėgą, bet dėl gero maitinimo krauju, tampa ištvermingomis.  Tą paskaitą užfiksavau nuotraukose. Tos nuorodos puslapio apačioje ir pateikiau santraukoje duomenis,  kas biochemiškai turėjo įvykti Rūtos organizme po treniruočių neatsigaunant, kuri po 4 metų net pablogino savo rezultatą. Tai koks gali būti "medalis", jei visos plaukikės tik gerina savo pasiekimus, o Rūta prarado greitį jos trumpiausiame nuotolyje?     

 Kiek teko girdėti, kad prieš mirtį tas mano gerai pažįstamas garsiausias sprinterių, metikų-šuolininkų ir-daugiakovininkų treneris bei profesorius a.a.  Aleksas Stanislovaitis buvo, lyg, ir susirūpinęs, kad Rūtos treniruočių procese MAŽAI ATSIGAVIMO, kas sprinteriniams nuotoliams yra greičio savybių žudymas, nes baltosioms raumeninėms skaiduloms reikalingas ypatingas atsigavimas. Apie tai tame seminare fiksavau trenerių diskusijų psichologines nuotaikas ir net mano buvusio geriausio direktoriaus Giedriaus Bielskaus (jis F. b. yra) profesoriaus kalbinimą, kuris tapo Kauno miesto sporto vadovu ir dabar yra Rio de Žaneire prie olimpinės delegacijos.

 

Na, o prisiminus Londono olimpiadą, į kurią dviračiu buvau nuvažiavęs, tai joje 15-metė Rūta startavo su EMIGRACIJOS PSICHOLOGINIU DOPINGU, kai atvažiavusi  į civilizuotus Vakarus, gavo TEIGIAMĄ EMOCINĮ ŠOKĄ nuo dangaus ir žemės skirtumo treniruočių sąlygose. Dėl šio fenomeno teko man  aiškintis su plaukimo treneriais ir sporto psichologais. Manoma, kad vos ne paauglei staigus sąlygų pagerėjimas labai teigiamai mobilizavo jos psichiką ir todėl pateikė pasauliui staigmeną. O sportininkės rezultatas priklauso nuo ją aptarnaujančių mokslininkų lygio. Vienas jos treneris bejėgis, jei gerų laboratorijų nėra.  Juk Biržų F. b. grupėje ir norėjau užakcentuoti, kad NUO Mechiko OLIMPIADOS LAIKŲ TARPUSAVYJE VARŽOSI SPORTO MOKSLININKAI SPORTININKŲ KŪNAIS, kas geresnę-tobulesnę sporto technologiją (anksčiau vadintą metodiką) suteiks sportininkui tinkamiausią, būtent, jo išskirtinei ypatybei, kur glūdi visa pedagogikos paslaptis, dėl ko biržiečiams norėjau apie tai visą seriją pateikti filosofinių edukologinių samprotavimų.

Norėjau pabrėžti ir tai, kad kai mano draugas - buvęs jonavietis ir pirmas mano varžovas, dabar habil. m.d. ir prof. Jonas Liudas Poderis Rūtą Meilutytę dar vaikystėje ištyrė, tai Plaukimo federaciją jis perspėjo, kad Lietuva turės pasaulinę žvaigždę - tą rodė jo sukurti prietaisai.  Būtent, Mariaus Kuprevičiaus studijų bendrabučio kambario draugas ir imtynių Europos vicečempionas Mindaugas Ežerskis savo disertacijoje to profesoriaus tyrimo metodą pritaikė imtynininkų tyrime ir aš jį aprašiau - galite susipažinti šioje nuorodoje:

http://kazlusporto.puslapiai.lt/sporto-mokslas/mokslininku-darbai/mindaugo-ezerskio.htm

Deja, per minėtą sporto mokslo ignoravimą ir visuomenės nežinojimą apie jį, tą Rūtos  SUPERTALENTĄ galėjo SUŽLUGDYTI PATS TĖVAS, SUKONFLIKTAVĘS SU PIRMUOJU TRENERIU ir Lietuvoje paruoštą Londono olimpiadai mergaitę išvežęs bei dėl ambicijų atidavęs pasauliui nežinomam treneriui, gal, neturinčiam net patirties superaukštam sportiniam rengimui. PASIKEITUS TRENERIUI - ABU TRĖNERIAI PRIVALĖJO BENDRAUTI, NES SVETIMAM TRENERIUI BŪTINA SUŽINOTI PARENGIMO TECHNOLOGIJĄ IR SLAPTUS SPORTININKO YPATUMUS. Be to ta draugystė tarp abiejų trenerių turėjo išprovokuoti draugystę tarp Lietuvos ir D.Britanijos Plaukimo federacijų bei tarp sporto mokslininkų.

Bet, deja, pirmasis treneris po Londono olimpiados liko paniekintu, jis buvo net ne tik nepagerbtas, bet ir plaukikės tėvas net AČIŪ NEPASAKĖ už dukros paruošimą. Po pergalės Londone reikėjo dukrai sugrįžti į Lietuvą, nes britų treneriui galėjo būt neprieinamas sporto mokslas ir neprieinamos laboratorijos sportininkės tyrimui-patarimui, nes, matyt, geriausi britų treneriai ir mokslininkai galėjo slėpti naujausias technologijas nuo ruošiančio svetimos šalies konkurentę. Neaišku, kiek galėjo per atstumą bendrauti naujas treneris ir su Lietuvos mokslininkais, kuris šiuo metu Lietuvos plaukimo federacijos prezidento pavaduotojo ir filosofo-rašytojo Arvydo Juozaičio yra pavadintas „baseino administratoriumi“.

 

 Taigi, pasikartoju,  aš su ta ištrinta nuoroda ir planavau labai svarbius komponentus pritaikyti prie Mariaus pateiktos temos ir prie Mariaus unikalių pasiūlymų norėjau priminti mūsų bendrą pažįstamą profesorių, į kurį galėjo atkreipti dėmesį ir biržiečiai apie jo nuopelną Lietuvos bei pasaulio Sporto mokslui. Būtent, pagal velionio metodą, Rio olimpiados progai norėjau sportą priderinti prie istorijos ir Nesvyžiaus istoriją susieti su Biržų istorija, nes Nesvyžius dabar laikomas Baltarusijos kultūros sostine. O, ką, Biržai tokia negali būti?

Todėl man labai liūdna, nes aš dar planavau ir toliau po šio ištrinto pokalbio F.b. grupėje užvesti visą seriją temų ir apie Jonavos bei Biržų istorines sąsajas, nes abiejų savivaldybių taryboms ir merams kreipimąsi buvau parašęs dėl Mykolo Kleopo Oginskio jubiliejaus – http://kazlusporto.puslapiai.lt/istorija/oginski-jonava/pristatymas.htm

 Tai 53-jų puslapių mano internetinis veikalas istorine tematika, kuriame tyrinėjau ir Mykolo Kleopo Oginskio dukros Amelijos Zaluskos gyvenimą netoli Biržų šalia Gulbinų ežerėlio taip vadinamuose Raugalinės griuvėsiuose, kuriuose gimė ir augo dabartinis Gulbinų kaimo gyventojas ...  Raugalas, tuos griuvėsius paveldėjęs iš savo senelio.  http://kazlusporto.puslapiai.lt/istorija/oginski-jonava/pristatymas.htm 

Todėl aš su Biržų muziejaus direktoriumi Gintaru Butkevičiumi bei Gulbinų kaimo bendruomenės pirmininku Vytautu Pranu Taura per jo kaimo bendruomenės vakaronę (apie ją dar kursiu puslapį) pristatėme didikų Oginskių reikšmę Lietuvai – štai, čia mano kreipimasis mieliems biržiečiams - http://kazlusporto.puslapiai.lt/istorija/oginski-jonava/birzai-oginskius-zaluskius-mena.htm 

Dabar susirašinėju su didikų Oginskių-Zaluskių palikuonimi, garsiu pasaulyje pianistu, kompozitoriumi ir rašytoju Ivo Zaluskiu, kuriam vardas duotas nuo Karpatų kalnų kurorto Ivoničių, kurie buvo išpuoselėti Amelijai ir jos vyrui išvykus iš Biržų krašto Gulbinų kaimo dvarelio. Pažymėtina, kad  Amelijos vyras-buvo Upytės apskrities maršalka bei 1831 m sukilimo vadas (jo būryje sukilėliu buvo ir mano senelio senelis) Karolis-Teofilis Zaluskis – čia mano tyrinėjimai - http://kazlusporto.puslapiai.lt/istorija/oginski-jonava/birzai-oginskius-zaluskius-mena.htm .  Be to niekas dar netyrinėjo, kodėl Upytės apskrities maršalka gyveno, būtent, prie Upytės upelio, prie kurio santakoje buvo Gulbinų dvaras . Kodėl taip sutampa to upelio pavadinimas su didele istorine Upytės apskritimi?

  Taigi, minėtas Ivo Zaluskis prieš 8-9 metus koncertavo Biržų pilyje, o po to buvo nuvykęs į Gulbinus ir nusifotografavo prie savo proprosenelių dvaro griuvėsių likučių, kuriuos pernai tyrinėjau ir atradau jos vyro Karolio-Teofilio Zaluskio pritrenkiančius pikantiškumus sąsajose su imperatore Jekateriną II-ąja bei Tado Kosciuškos sukilimo pradžios svarbias dar istorijoj nenagrinėtas detales - http://kazlusporto.puslapiai.lt/istorija/oginski-jonava/birzai-oginskius-zaluskius-mena_files/gulbinai.htm Apie Gulbinuose Zaluskių dvarą buvo rašęs garsusis Lietuvos knygnešys biržietis Jurgis BIELINIS, kurio anūką; taip pat Jurgį labai puikiai pažįstu - buvome mudu blaivybės ir Nepriklausomybės atkūrimo vienminčiais Jonavoje.

Tuos visus mano istorinius atradimus galite surasti tame veikale, kuriame kritikuoju ir savo rajono valdžią, išplovusią pinigus, lyg, „prorusiškosios Kremliaus politikos“ „užslėptam užsakymui“, falsifikuojant Jonavos  istoriją knygoje, kurios platinimą pareikalavau sustabdyti  ir pataisymus grubių istorinių klaidų pridėti. 

Tai negi Povilas atliko irgi tą patį  „Kremliaus užsakymą“, kad ištrynė pateiktus mano istorinius duomenis nepalankius Maskvai? KĄ GALIMA KITAIP PAAIŠKINTI, KAD Biržų  F.b. GRUPĖJE NEGALIMA DISKUTUOTI APIE ISTORIJĄ ? ? ?  Kuo nusikalto istorinė tematika, nuo kurios pradėta trinti viską, kas buvo susiję su šiais paskutiniais mano ir Mariaus Kuprevičiaus ištrintais komentarais? Kaip paaiškinti tokią moderatoriaus savivalę, kišantis į diskusijas? Ar temos autorius Marius Kuprevičius prašė ištrinti? Svarbiausia, kodėl jo nuostabūs komentarai istorine tematika tapo taip pat ištrinti?

 Savo paaiškinime dėl ištrynimo moderatorius Povilas, gan, nekorektiškai paaiškino apie kažkokius „biržietiško alaus 3 bokalus“, nors, manau, kad Marius, kaip sportininkas ir sveikos gyvensenos propaguotojas juo neturėtų piktnaudžiauti, nors jo tėvas ir moka gaminti unikalų alų.. O, kad, neva, „niekas nesiklauso“ mano ir Mariaus pokalbio, kaip pareiškė Povilas, tai ar tai turėtų būt moderatoriaus pareiga kištis į tarpusavio pokalbius, net pačiam  neįsikišus į pokalbį ir be jokio perspėjimo ištrinti? Juk, jei „niekas nesiklauso“ mano ir Mariaus dialogo istorine ar sportine tematika, tai, gal, nereikia padauginti to biržietiško alaus?  Kam gali trukdyti mano ir Mariaus dialogai? Kas nenori – lai neskaito – tam juk yra F.b. nustatymai komentarų prasiplėtimui. Tai tada kam gali būt „žala“ nuo mūsų „mokslinių“ samprotavimų, kaip juos pavadino moderatorius Povilas?  Nuo kada biržiečiams nereikia moksliškumo, istorinių faktų ir sporto propagavimo, vykstančios olimpiados dienomis? 

Kodėl netrinami Mariaus Kuprevičiaus įžeidžiantieji komentarai, o ištrinti jo nuostabūs pasvarstymai istorine tematika?

 Kai agaro riešuto temoje Marius užsipuolė istorijos specialistą  poną Dalių, kuris mane pasikvietė jį apginti nuo Mariaus užsipuldinėjimo, tai dabar nematau savo Mariaus drausminančio komentaro. Tai, ką, Marius turi būti „dievaitis“ ir „neliečiamas“ – net negalima jo sudrausminti? Kas čia per „pedagogika“ ir „etika“ Biržų grupėje, kai negalima nei drausminti nei NEGALIMA DISKUTUOTI MOKSLINĖMIS TEMOMIS ??? Nusistatyme prieš moksliškumą moderatorius Povilas aiškiai „pasiaiškino“ mus abudu šlykščiausiai net apšmeižęs – apgavęs F.b. grupę, štai, ką parašė: 

 

Kur čia ištrintuose komentaruose mano ir Mariaus „asmeninės problemos“, kurių pagal Povilą,  „nebeužkrauti kitų dėmesio“? Nuo kada Biržų grupėje NEGALIMA PUBLIKUOTI MOKSLINIŲ STRAIPSNIŲ, jais „nebeužkrauti kitų dėmesio“? Kodėl biržiečiams negalima populiarinti mokslą-istoriją? Negi mano  atsakyme Mariui pateikti istoriniai faktai traktuotini „straipsniu“ ar per didele apimtimi?  O, juk, Marius vos kelius žodžius parašė. Tai ir jo keli žodžiai „straipsniu“ tapo, kad jo puikų istorinio fakto pateikimą reikia ištrinti? 

Tai, ką, BIRŽIEČIAMS NIEKO NEREIKIA ŽINOTI APIE SAVO ISTORIJĄ, kurią toliau tyrinėsiu Radvilų metų proga?

 

Turiu Jums pranešti, kad, mano žiniomis,  M.Kuprevičius Universitete (tada Akademijoje)  išsiskyrė iš studentų gera plaukimo technika, kurio dėstytoja buvo pirmoji Lietuvos olimpietė bei sporto mokslininkė Birutė Užkuraitytė-Stankevičienė. Ją pamenu savo paauglystėje kartu su sese dvyne Dale ir vyresne mano bendraamže Zita, tarp vaikų lygių neturėjusias. Aš tada 15-metis – 17-metis labai lankydavau paukimo varžybas ir jas labai stebėdavau.  Girdėjau, per plaukimo pratybas Marius su profesore yra pasivaržęs sėkmingai, nors dėstytoja tarp vyriausių veteranių Europos čempione buvo. Ji mylėjo studentus ir studentai ją dievindavo, nes ji išmokydavo juos visais būdais plaukti, o Marius plaukime buvo geriausiu  toje grupėje. Todėl aš Marių ir nutariau pakalbinti dėl Biržuose Vandens sporto perspektyvų.

 

Tai, gal, moderatorius Povilas  „tarpusavio problemomis“, vadina mūsų domėjimąsi plaukimu?. Taigi, po tokio moderatoriaus „paaiškinimo“ ir prieš visus biržiečius gavus mums spjūvį į veidą, man privalu Jums visiems trim moderatoriams PATEIKTI VISĄ IŠTRINTĄ VIEŠĄ SUSIRAŠINĖJIMĄ ir Jums nuspręsti, ar mes, tikrai, „tarpusavio problemas“ aiškinomės. 

Todėl prašau labai didelio dėmesio. Štai, nuo ko prasidėjo mano  idėjos pateikimas: 

Kadangi Marius nekorektišku pavyzdžiu Biržų jaunimui pradėjo skleisti abejotiną savivalės idėją, kai bus uždrausta plaukioti prie fontanų, tai nutariau pagal Humanistinės pedagogikos principus ne kritikuoti Mariaus, o korektiškesne linkme pakreipti diskusiją dėl Vandens sporto Biržams aspektų. Todėl pateikiau prieš savaitę Jonavoje nufilmuotą masinio bendro starto vaizdą ir pasiūliau, kad respublikinių taurių varžybas federacijos galėtų vykdyti ir Biržuose – galite dalimis-iškarpomis peržvelgti šį ištrintą mano 37 min. įrašą su aiškinimu bei komentaruose apie Londono olimpiadą vaizdais:

https://www.facebook.com/vytenis.aleksandraitis/videos/vb.100000911233614/1225102857530077/?type=3&theater

Tai kodėl  BIRŽIEČIAMS NEGALIMA JONAVIEČIŲ PATIRTIES PAMATYTI -  kam reikėjo tai ištrinti?  Kodėl moderatorių Povilą užerzino, kad aš gerą Jonavos patirtį pademonstravau, dar savo darbo kūrybos? Juk tą įrašą kūriau artėjančios olimpiados tikslu. Negi biržiečiams apie ją negalima priminti?

Atkreipkite į geltonus pabraukimus: „ ... masiniu plaukimo startu, kurio Jonava DAR NĖRA REGĖJUSI“. Aišku, Biržai yra regėję, tik, gal, 500 m. plaukimą? (Jo starto nuotrauka taip pat ištrinta) Kodėl biržiečiams negalima buvo tai pasilyginti?  Štai, Marius APIE FONTANŲ DOPINGĄ puikią idėją iškėlė, dėl kurios, čia, tikrai, galima gvildenti ir tyrinėti naują, dar sporto moksle mažai žinomą faktorių.  Tai KODĖL PUIKŲ PASIŪLYMĄ DĖL FONTANŲ REIKĖJO IŠTRINTI?

 

Aišku, man liūdna, kad Marius ponią Ingridą pavadina „komuniste“ :( , nors, tikrai, žinau, ponia Ingrida, skirtingai nuo Mariaus – nėra komunistinių idėjų platintoja. Atvirkščiai, tai Marius didžiuojasi savo prosenelio komunistine praeitimi, kuris vos nebuvo sušaudytas su 4-iais komunarais. Bet tai labai gražu, kad jo šeima turi istorinę praeitį, susietą su akivaizdžiu Sovietinės Rusijos Lietuvai įtakojimo metodų akibrokštu, apie kurį, manyčiau, reiktų ir tyrinėti ir viešinti kuo plačiau.

 

  Bet „komunistės“ etiketė gali lipti ne kiek dėl politinių pažiūrų, bet dėl mąstymo metodo. Man asmeniškai Ingrida yra parašiusi, kad aš „neprimetinėčiau nuomonės“.

Tai ar ne sovietinis principas komunistinis, kai Vakarų radijo laidos buvo trukdomos trukdymo stotimis? Ką reiškia terminas „primetimas“?  AR GALIMA NUOMONĘ PRIMESTI PER PRIEVARTĄ?  Jei bus pateikti argumentai, ir jei žmonės pradės svarstyti, tai čia „primetimas“? Tai ar čia ne sovietinio palikimo terminas?

 

Aišku, toje mūsų diskusijoje ne viskas buvo gražu. Štai, PATEIKIU IŠTRINTUS KOMENTARUS, KURIUOS, NET BŪTINA BUVO IŠTRINTI –už tai labai AČIŪ, kad Povilas ištrynė, nes pastoviai niekinti moderatorę, dar moterį, tikrai, negalima.

 

Turiu prisipažinti, čia nevykusiai sudirbau, nesugebėjau Mariaus dėmesio nukreipti, kad įžeidžiančių „pievų“ nerašinėtų, nes nesupratau - neįsiskaičiau, ką jis turėjo mintyse. Todėl ATSIPRAŠAU, kad pokalbio nesuvaldžiau. (P.S.: čia šiuos ištrintus komentarus į Wordą sukėliau ir iš jo nufotografavau.) 

Bet, štai, kam  žemiau pateiktą mūsų pokalbį reikėjo ištrinti? Juk mes čia vėl pradėjome diskutuoti kaip specialistai.

   

 

O čia, svarbiausia, Marius pradėjo kaip rimtas istorikas rašyti ir pabrėžė labai svarbų momentą, kurio aš laukiau iš Mariaus apie LDK laikų pirklių plaukimą iki Rygos. Žinau, kad jis istoriją mėgsta, joje gaudosi ir todėl neapsirikau – parašė tai, ko aš ir laukiau.  Juk Biržai buvo jūrų tvirtovės miestu – apie tai Lietuvos gyventojams dar mažai žinoma. Tai kodėl reikėjo ištrinti apie Biržų, kaip  jūrų laivų prieigos miesto užsiminimą? Kodėl negalima populiarinti Mariaus Kuprevičiaus užsiminto LDK laikų vandens kelio tarp Biržų ir Rygos?  

 

Ir, čia, kaip tik MANO SPECIALYBĖ – VANDENS TURISTINIŲ MARŠRUTŲ TOBULINIMUI, nes esu kandidatas į sporto meistrus vandens turizme, išplaukiojau sudėtingiausias ir srauniausias upes Karelijoje, Kolos pusiasalyje, Karpatuose, Kaukaze, Sibire ir net Užbaikalėje – pastarojoje  vadovavau ekspedicijai dar lietuviams nežinomu maršrutu visiškai negyvenamomis nuošaliausiomis vietomis. Be to rengdavau  vandens turizmo rali varžybas pažintiniais maršrutais, jas rengiau net Pasaulio lietuvių žaidynėms ir mano 4 auklėtiniai juose iškovojo medalius. Mano kolegos Baltijos kelio 25-mečiui pažymėti, plaukė baidarėmis iš Vilniaus į Taliną, būtent, tokiu upių variantu per Rygą.

  Todėl gerai paruošus maršrutą, su gera kartografija bei su naujomis orientavimosi pramogomis, kurias galėčiau pasiūlyti, galima būtų baidarių grupes LABIAU nukreipianti kelionei pro Biržus. Aišku, žadėti dabar negaliu, kol neištyrinėjau, bet žinau, kad prie Mariaus tėvo sodybų, kur Rovėja įteka į Apaščią, abipus Apaščios Juodeikių ir Darsūniškių įdomios miškelių grupės dar orientacininkams nežinomos.  Vieta, tikrai, įspūdinga kartografiniu atžvilgiu ir sudomintų vandens orientacininkus, galima būtų pagalvoti apie Turistinius triatlonus, kurių organizatorius pažįstu.  Tarp Kirkilų ir Apaščios galima būtų įspūdingą žemėlapį ne tik sportinį, bet ir turistinį sudaryti. Bet, matau, mano paslaugos Biržams nereikalingos, jei toks puikus Mariaus pastebėjimas ištrintas.

 

Tai, štai, Marius tvirtina, kad ten kur fontanai – ten iki 4 m gylio.  Pagal reljefo polinkį krantų , gali būt Biržuose BŪT TOKIE REGINIAI, KURIŲ DAR NEMATĖ Lietuva, nes vieta, kurioje maudėsi Marius Kuprevičius  prie fontanų, tikrai, ne ką blogesnė, nei Londono Haid parke prie karalienės rūmų.  Juk aš tuo tikslu į Londono olimpiadą ir važiavau su dviračiu per visą Vakarų Europą ir atgal, kad tyrinėti ir   lyginti vietovių tinkamumą sportui bei turizmui. Juk tai mano specialybė. Taigi, kam reikėjo šį Biržų tinkamumo vandens sportui teiginį ištrinti – nuslėpti nuo biržiečių?

Kam reikėjo ištrinti mano nuotrauką iš Londono olimpiados maratono varžybų? Juk ta mano ištrinta nuotrauka labai asocijavosi su Mariaus temoje jo plaukiojimu Agluonos upėje, būtent, ten, kurioje lygiai taip pat gali plaukioti ir Lietuvos plaukikai-maratonininkai žymiai sėkmingiau, nei Platelių maratone, kuriame niekas nestebi. O čia, Biržuose pati nuostabiausia vieta žiūrovams susispiesti. Todėl Biržuose pradėjus rengti tokias varžybas, ar nepadaugėtų turistų iš sporto sirgalių tarpo? Gal su plaukikais pradėtų labiau atvykinėti ir jų palaikytojai?  Juk jiems, ką, neįdomu bus Biržų pilies ir kitų šio krašto grožybių pamatyti?

 

Tad, kodėl biržiečiams negalima matyti buvusios olimpiados maratono plaukimo ir susidomėti Rio olimpiados plaukimo maratonu? KODĖL SOCIALINIAME TINKLE CENZŪRA NUO Biržų ISTORIJOS IR OLIMPINIO SPORTO? Kodėl negalima šioje F.b. grupėje propaguoti olimpinių sporto šakų ir jų idėjų?

 

O kuo blogas Mariaus pasiūlymas dėl NAKTINIŲ PLAUKIMO VARŽYBŲ APLINK FONTANUS  - kodėl šis Mariaus pasiūlymas ištrintas?  Juk Mariaus tema maudymasis-plaukiojimas tarp fontanų. Tai kodėl moderatorius Povilas grubiausiai įsikišo į Mariaus temą ir PRADĖJO TRINTI KOMENTARUS RAŠOMUS PAGAL TEMĄ; net sukurtos temos autoriaus?  Ką tai reiškia toks moderatoriaus kišimasis į diskusijas?

 

Kodėl Povilas man priekaištą pareiškė, dėl Jonavos pavyzdžių pateikinėjimų? Tai, ką, MAN KAIP JONAVIEČIUI NEGALIMA DALINTIS SAVO MIESTO GEROSIOMIS PATIRTIMIS – biržiečiai negali žinoti, kas Lietuvoje kitaip?  Kodėl, negalima man buvo pateikti videoįrašo apie  PURVO TINKLINIO atrakciją? Ką jinai būtų pakenkusi  biržiečiams? Jiems negalima tokių atrakcijų organizuoti, kad turistus pritraukinėti?  Kodėl reikėjo ištrinti šį https://www.facebook.com/vytenis.aleksandraitis/videos/vb.100000911233614/1230822546958108/?type=3&theater  įrašą?

 

 

 Kai apie Kosmines technologijas užsiminiau Maps.lt funkcijoje, tai  Povilas pasiūlė man „nusileisti ant Žemės“, lyg, žemėlapių piešyboje, kurios dėka galiu Biržų pilies parko sportinį žemėlapį sudaryti, tai, ką, man nesinaudoti šiuolaikinių technologijų? Juk mano auklėtinis buvęs toks Vitalijus Pasulauskas tapo vienu žymiausiu pasaulyje žemėlapininku – tarptautinės kategorijos ekspertu-kontrolieriumi pasaulio ir Europos orientavimosi sporto čempionatų pravedinėjimams.  Juose  startuodavo ir mano auklėtinė, kuri buvo net geriausia Europoje tarp 18-mečių, o vėliau ji tapo dviejų pasaulio čempionatų prizininke. Tai pasiekta buvo tik dėka šiuolaikinių technologijų naudojimo. Tai, ką, man Povilas siūlo jas atsisakyti?  

Jei ponia Ingrida man pasiūlė eiti  „rajono valdžiai idėjas parstūminėti“, tai, ką, visuomenė negali būt supažindinama? Kur tada „vadybinis“ principas?

Beje, žodį VADYBĄ Lietuvoje, gal, ir aš pirmas pavartojau savo diplominiame darbe Perestroikos laike – savo tiesas, tokias, kaip čia, įrodinėjau ir Sporto komitete Žemaitės gatvėje (dabar Departamentas) per mokslinę konferenciją ir LTOK-o generalinėje ansamblėjoje.  Deja, nušvilptas likau tik Jonavoje, kai  nušvilpė vienas į valdžią iššokęs „kolega“ sąjūdietis persimetęs į konservatorius, bet, deja, jis į Seimą nepateko, nes pralaimėjo antrame ture iš mano buvusios Demokratų partijos atstovei. Ir, kadangi demaskavau savo kolegos, pirmojo mero bei jo draugo: buvusio Lietuvos istorijos instituto direktoriaus-profesoriaus Antano Tylos  Jonavos istorijos falsifikavimą, padovanojęs Jonavai 250-mečio minėjimą, tai dėl keršto veiksmų prieš mane privalėjau 8-iems metams pasitraukti iš Jonavos.  Dabar Jonava atšventė savo  266-metį, o 265-mečiui skirtos jonaviečius klaidinančios knygos knygynuose nėra. O Jonavos Sporto centras  dabar tapo pavyzdiniu respublikoje, kurio vadybinės struktūros, kažkaip, labai panašios, kokias tada prieš 26 m. siūliau savo diplominiame darbe.

 

Taigi, jeigu nemoku įtikinti, mane ir Jūs nušvilpiate, tai, vadinasi, mano „kompetencija“ niekam tikus  ... – vadinasi, nemoku Jus įtikinti. Tai tada kokie pagal Ingridą gali būt siūlymai valdžiai?  Ar tai demokratiška?  

 Aišku, ne manau, kad  pedagogė Ingrida irgi kaip Povilas, būtų nusistačiusi prieš istorijos ir sporto populiarinimą tarp biržiečių, nors nėra sporto mėgėja, kaip man prisipažino. Bet, kai moderatorius Povilas visus biržiečius apgavo, kad mes „savomis problemomis“ dėmesį nutraukinėjome ir, kai Povilas užsiminė dėl mūsų „mokslinių straipsnių“ ištrynimo„ tai, aišku, Marius, besišaipydamas, pažiūrėkite, ką pasiūlo ir kaip  moderatorė Ingrida sureaguoja:

 

Tai nuo kada viešai mes su Mariumi negalime diskutuoti? Kodėl mums, pagal Ingridą, ilgiausias diskusijas vesti reikia privačiame pokalbyje? Kodėl mūsų ištrinti tarpusavio pokalbiai negalėjo būti vieši? Ką, Biržų visuomenė nėra pribrendusi prie savo istorijos nagrinėjimo?  Be to mes kaip sporto specialistai taip pat nereikalingi? Kodėl mes tais pokalbiais negalime propaguoti sportą ar sveiką gyvenseną?  Juk čia Biržų F.b. grupėje jau buvo trinti net kelis kart  mano pasveikinimai su kovo 11-taja, kuriais populiarinau bėgimą Jonavoje tradicinį beveik mano sukurtą kovo 11-osios, kuriame  dalyvavo net biržiečiai. Tai kodėl tai reikėjo ištrinti? Kodėl jau tada buvo liguistas nusistatymas prieš bėgimą ir valstybinę šventę?  Juk pasaulyje Biržus garsinantį Žydrūną Savicką išugdė mano jaunystės bėgimo treniruočių kolega Stasys Česnauskas, kuris, startuodamas garsiajame Užgorodo maratone, įėjo į geriausių Lietuvos tolimų nuotolių bėgikų istoriją, pasiekęs labai aukštą rezultatą maratono 42,195 km nuotolyje. Jį aš bandžiau šnekinti, kad jis ateitų į F.b. Biržai grupę, nes jis labai teoriškai išprusęs, turi didelį vadybinį supratimą ir todėl vadovauja Jėgos trikovės Lietuvos federacijai. Bet ... 

Todėl labai geranoriškai siūlau susimąstyti dėl F.b. grupės administravimo principų. Juk  po  Mariaus  pasimaudymu paspaudė „Patinka“ jau per 120 lankytojų. Tai negi vaikus nereikia pakelti nuo kompiuterių ir bandyti sudominti sportu? Kodėl mums, kaip sporto specialistams apie sportą ir Biržų istoriją reikia diskutuoti pasislėpus nuo visuomenės? Tai čia toks  Ingridos „pedagoginis“ požiūris?

 

Manau, kad  pedagogė Ingrida BUVO SUKLAIDINTA savo kolegos moderatoriaus Povilo, kuris parašė iškreiptą „žinią“ dėl „pokalbio savomis problemomis“, kuriomis, gal, įrodžiau, kad tai buvo ne „savos“, o tik istorijos ir sporto problemos.  Na, o jeigu mokytoja Ingrida matė mano su Mariumi visą ištrintą diskusiją, tai nesistebiu, kad ji viešai mane išprašė iš Biržų grupės – buvo man prisipažinusi, kad sportas ne prie širdies. O, tai jau ir Holizmo, sakyčiau ignoravimas, nes mano supratimu, Holistinė pedagogika ir Holistinė medicina yra pažangiausios sritys, turinčios didelę ateitį, nes biologijos mokslas jau net nuo XIX-to amžiaus vadovaujasi tik Holizmu. Todėl visas mūsų ekonomikos ir jurisprudencijos  teisėtvarkoje problemas matau tik per Holistinio mąstymo ignoravimą. Todėl  pedagogės-moderatorės mane pasiuntimas MOKSLIŠKAI diskutuoti pas Marių ant sienos, tai ir jo lygio pakėlimas, su kuo jį ir sveikinu, kad Marius, pagaliau pripažintas, turintis moksliškesnę auditoriją.

Na, o kadangi moderatorė Laura Mariaus Kuprevičiaus sienoje parašė, kad   dėl manęs ir Mariaus yra susilaukta ne vieno žmogaus atsiliepimų ir prašymų kažkokių, tai tada AČIŪ už atvirumą. Tada teks sustabdyti savo pradėtus užmanymus – per prievartą, tikrai, nesiūlysiu, jei šiai F.b grupei Biržų istorijos bei sporto srities mano projektų nereikia. Mat, sovietinėje „Perestroikoje“ į Sąjūdį ėjau tik vardan DEMOKRATIJOS idėjų ir sovietinės, net carinės cenzūros tradicijų pažabojimo. Vardan jų čia viską išsakiau ir traukiuosi iš ten, kur esi nepageidaujamas, nors  Biržų kraštą vis tiek tyrinėsiu; jį kartografiškai fiksuosiu ir paliksiu visa tai tam laikui, kai atsiras poreikis ...  

Tad gero apmąstymo, ką čia išdėsčiau.